Kapcsolódó cikkek
- Fontos az okoseszközök antibakteriális védelme 2020. május 25.
- A Samsung legújabb A szériás készüléke hazánkba is megérkezett 2020. május 23.
- Újabb okostelefonnal bővült a Samsung Galaxy A sorozata 2020. május 16.
- Új funkciók a Galaxy S10 és Galaxy Note10 készülékekben 2020. április 9.
- Magyarországon is elérhető a Samsung Galaxy S20 sorozat 2020. március 14.
- A Galaxy S20 új szintre emeli a mobilfotózást 2020. február 27.
- A szülők háromnegyede félti gyermekét az okoseszköz-függőségtől 2020. február 22.
- Fejezze ki magát a Galaxy Z Flip segítségével 2020. február 12.
- A Samsung Galaxy S20 megváltoztatja, amit a világról eddig gondoltál! 2020. február 12.
- Glap Mobil játék kontroller 2020. február 10.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Az eSIM új alapokra helyezi a csatlakoztatott életmódot
Ahogy az eSIM kártyák egyre nagyobb teret hódítanak az okoseszközök világában, korábban soha nem látott lehetőségek állnak a felhasználók rendelkezésére a csatlakoztatott életmód kihasználására.
A mobiltelefonok használatának kezdete óta a fizikai SIM kártya az egyik legfontosabb alkatrésznek számít. Az áramkörökkel ellátott kártyák 1991-es bevezetésükkor még bankkártya nagyságúak voltak, a technológiai fejlődés azonban egyre apróbb kártyákat követelt, ahogy folyamatosan bővült a mobiltelefonokba beépített funkciók száma. Ma már a legújabb telefonok a lehető legkisebb, nanoSIM méretű kártyákkal működnek. Ennek ellenére a gyártók folyamatosan dolgoznak azon, hogy minél kevesebb helyet foglaljanak el az egyes funkcióhoz szükséges hardverek, az akkumulátorok méretének növelése, a még könnyebb és vékonyabb telefonok gyártásáért. Így született meg az eSIM technológia, ami az embededd SIM kártya, vagyis a beépített SIM kártya rövidítése. Az ilyen technológiával ellátott készülékekbe nem szükséges hagyományos kártya behelyezése, a készüléket a szolgáltató tudja aktiválni.
Egy gonddal kevesebb
Magyarország az első 10 ország között volt, ahol elérhetővé vált az eSIM szolgáltatás, jelenleg a Telekom előfizetői élvezhetik az eSIM-képes készülékek kínálta előnyöket. A hálózatra egy, a szolgáltatótól kapott adatcsomag segítségével lehet kapcsolódni, így nincs szükség apró tűkre, és óvatos mozdulatokra a SIM kártya ki- és behelyezéséhez. Azok számára, akik sokat utaznak, fontos lehet, hogy telefonjuk egyszerre több telefonszámot is tudjon kezelni. Számukra az eddig legkényelmesebb megoldást a dual SIM-es telefonok kínálták, míg az eSIM képes készülékekkel már akár egyszerre több telefonszámot is használhatnak. A Samsung telefonkínálatából jelenleg Magyarországon a Galaxy S20 sorozat tagjain, és a Galaxy Z Flip telefonokon érhető el a szolgáltatás.
A telefonokon túl
Az eSIM azonban nem csak okostelefonok számára kínál hálózati kapcsolatot. Rengeteg IoT eszköz válik ennek a megoldásnak köszönhetően internetképessé, emellett a kis méretű viselhető eszközök körében is egyre népszerűbb ez a funkció. A Samsung Galaxy Watch és Watch Active2 okosórák is támogatják az eSIM használatot, így akár kapcsolt mobiltelefon nélkül is egyszerűen bonyolíthatók le rajtuk telefonhívások, és kapcsolódhatnak az internetre. Az eSIM kártyák emellett jelen vannak már autókban, háztartási készülékekben, és különböző szenzorokban, így biztosítva a felhasználók számára a csatlakoztatott életmód kényelmét.
A Samsung eSIM képes készülékeiről még több információ érhető el a https://www.samsung.com/hu/mobile/ oldalon.