Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás 2016. április 3.
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan 2016. február 27.
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában 2016. február 3.
- Virtuális eseményen mutatta be több termékét a Xerox 2020. november 22.
- Ingyenesen elérhető digitális oktatási anyagok a 3D nyomtatásról 2020. április 6.
- A Formnextet is meghódította a magyar 3D nyomtató 2019. november 27.
- Két új nyomtatót is bemutatott az Ultimaker 2019. október 9.
- Itt a Fuse 1 asztali SLS 3D nyomtató és a Form Cell digitális gyár 2017. június 21.
- Két új taggal bővült a Formlabs termékpalettája 2017. május 19.
- Bemutatkozik az Ultimaker 3: Az Ultimaker legújabb, professzionális 3D nyomtatója 2016. október 19.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Egy haditengerészeti iskolában telepítették először a Xerox ElemX 3D nyomtatóját
A Xerox és az NPS (Naval Postgraduate School – Haditengerészeti Posztgraduális Iskola) frissen bejelentett együttműködése keretében elsősorban a 3D nyomtatás terén szeretnék szorosabbra fűzni a kutatást, amelytől azt remélik, hogy alapjaiban változtathatja meg a terepen működő alakulatok ellátását.
Az együttműködésen alapuló kutatás-fejlesztési megállapodás részeként az NPS számára elsőként telepítették a Xerox ElemX folyékonyfém-nyomtatót az egyetemi campuson decemberben. A Xerox megoldása az NPS oktatóinak és hallgatóinak gyakorlati tapasztalatait is hasznosítja azon új technológiák felkutatásához, amelyekkel az igényekhez igazodva támogathatják a fém alkatrészek és berendezések 3D-s nyomtatását.
"A katonai ellátási lánc a világ legösszetettebbjei közé tartozik, és az NPS első kézből származó tapasztalatokkal bír a gyártói kihívások terén" – mondta Naresh Shanker, a Xerox technológiai igazgatója. "Ez az együttműködés támogatja az NPS-t, hogy ösztönözze a 3D nyomtatás bevezetését az Egyesült Államok haditengerészetében, és értékes információkat nyújt a Xerox számára, hogy segítsen az ellátási lánc rugalmassá tételében a jövőbeni ügyfelek számára."
A legfrissebb alkatrészgyártó eszközökhöz hozzáférve az NPS oktatói és hallgatói az ElemX nyomtatóval dolgoznak majd diplomamunka-kutatásaikon, hogy új képességeket fejlesszenek ki a haditengerészet és a tengerészgyalogság számára.
A Xerox ElemX nyomtató költséghatékony alumínium huzalt használ olyan végfelhasználói alkatrészek gyártásához, amelyek megfelelnek a legszigorúbb üzemeltetési igényeknek is. Ez a képesség, hogy megbízható pótalkatrészeket állítsanak elő igény szerint, csökkenti a telepített erők komplex globális ellátási láncoktól való függőségét és versenyre kel a hagyományos gyártás költségeivel is.
"A vitorlázás korától a nukleáris korszakig a matrózok a tengeren oldották meg a kihívásokat, hogy teljesíthessék a küldetést" – mondta Ann Rondeau, az NPS elnöke, nyugdíjas altengernagy. Hozzátette: „ez a partnerség a haditengerészet stratégiai képességéről szól, arról, hogy olyan hajókon szálljanak vízre a tengerészek, ahol a kreativitáson és technológián keresztül képesek kiteljesíteni a tengeri működésüket. Az együttműködés révén az NPS és a Xerox hozzájárul a 21. századi tengerészet felépítéséhez.”
"A globális ellátási láncok kiszolgáltatottá teszik a külső kockázatoktól az olyan iparágakat, mint a repülőgép- és az autóipar, a nehézgépgyártás, az olaj és a gáz üzletágak" – mondta Tali Rosman, a Xerox 3D nyomtatásért felelős alelnöke és vezérigazgatója. "Célunk a lokalizált 3D nyomtatás integrálása a működésükbe, és az NPS valós idejű visszajelzése hasznos adatokkal szolgál majd az ElemX folyamatos fejlesztésére."