Kapcsolódó cikkek
- Az OPPO fejlett képalkotó technológiákkal emlékezik a wimbledoni teniszbajnokságra 2022. június 30.
- Új oldaláról mutatták meg a HONOR Magic4 Pro-t 2022. június 30.
- Háromnapos akkumulátor-üzemidővel érkezik a Nokia G11 Plus 2022. június 29.
- Így készíthetsz profi fotókat a mobiloddal 2022. június 26.
- Notebookok, hajlítható telefon és sok egyéb a Huawei újdonságai között 2022. június 25.
- Mindent megadnak a játékhoz és a szórakozáshoz a POCO legújabb modelljei 2022. június 24.
- A HMD Global platina minősítést szerzett 2022. június 20.
- Egy HONOR Magic4 Pro segítségével mutatják be a varázslat erejét 2022. június 14.
- A mobilfotózás képminősége ma már vetekedhet egyes DSLR fényképezőgépek képminőségével is 2022. június 9.
- IDC: visszaeshet idén az okostelefon-kiszállítás globálisan 2022. június 3.
Legfrissebb híreink
Így használd okosan a telefonod
Elfogyott a mobilnetünk, lemerült a készülék vagy éppen a vízállósági teszten bukott el a mobilunk? Az okostelefonok korában már nem kérdés, hogy a mobilunk egyszerre az utazási irodánk, a beszállókártyánk, a fényképezőgépünk, a térképünk és a tudakozónk.
Ezen funkciók hiánya akkor tűnik fel igazán, ha nyaralásunk során valami váratlan dolog történik a készülékünkkel, és nem tudjuk használni. A Yettel szakértői most 5 tippet gyűjtöttek össze, amelyek segítségével megelőzhetjük a leggyakoribb problémákat, és felkészíthetjük mobilunkat a nyári szezonra.
Roamingozzunk tudatosan
Már-már nosztalgiával tekintünk vissza azokra az időkre, mikor csak a WiFi miatt tértünk be egy külföldi kávézóba, hogy megtervezzük az útvonalat a szállásunkig. Hogy ez valóban csak emlékkép maradjon, fontos, hogy az utazás előtt ellenőrizzük a roaming adatkeretünket. Amennyiben az EU-ban és az 1-es díjzóna országaiban nyaralunk, könnyebb a dolgunk, ugyanis a roamingszabályozásnak köszönhetően hasonló előírások vonatkoznak ránk, mintha otthon tartózkodnánk. Hívások esetén a roamingdíj alapja a díjcsomagunk hálózaton kívüli percdíja, azaz ugyanannyiért telefonálhatunk, mintha egy másik szolgáltatóhoz tartozó számot hívnánk otthon.
A belföldi adatkeretünket felhasználhatjuk külföldön is, de érdemes ellenőrizni, hogy a díjcsomagunkra vonatkozóan vannak-e roamingkorlátozások, hogy ne a legrosszabb pillanatban fogyjon el a mobilnetünk. Amennyiben EU-n kívüli helyszín az úticélunk, már utazás előtt nézzünk utána az adott ország szabályozásainak, és annak, hogy a szolgáltatónk milyen roaming-szolgáltatásokat kínál, hogy ki tudjuk választani a számunkra legkedvezőbb opciót.
Vízparton is biztonságban
Ha a vízparti pihenés során a telefonunk helyett mi szeretnénk kikapcsolódni, érdemes néhány dologra figyelni. A fekete képernyő miatt a telefonok közvetlen napfényben hamar túlmelegedhetnek, ezért a strandon – amikor nem használjuk – érdemes a táskánkban, árnyékos helyen tartani. Amennyiben úgy érezzük, már megtörtént a baj és túlmelegedett a mobilunk, azonnal kapcsoljuk ki, és lassan hűtsük le.
Habár vonzóak lehetnek a reklámokban látott búvárkodós képek, fontos hangsúlyozni, hogy nem minden készülék alkalmas a víz alatti fotózásra. A legtöbb mobil esetében a vízállóság azt jelenti, hogy nem történik baj, ha eső éri, vagy mosogatás közben ráfröccsen a víz. Mielőtt azonban úszni indulnánk a telefonunkkal, érdemes alaposan utánanézni a készülék tulajdonságainak, ugyanis még a csúcskategóriás, valóban vízálló telefonokat sem feltétlenül vihetjük magunkkal órákra a vízbe.
Készülékbiztosítás – mielőtt megtörténne a baj
Bár fontos az elővigyázatosság, néha így sem tudjuk elkerülni, hogy megtörténjen a baj. Épp ezért érdemes készülékbiztosítást kötni, így hazaérkezve megkönnyebbülés lehet, ha a költekezések után nem egy új telefonért kell venni az irányt a repülőtérről. A Yettel készülékbiztosítása a választott csomagtól függően fedezetet nyújthat lopásra, véletlenszerű mechanikai károsodásra, például törésre, elázásra, vagy akár rongálásra, belső meghibásodásra és párásodásra is.
Applikációkkal a teljes kényelemért
Érdemes már előre utánanézni, hogy milyen applikációkkal tudjuk könnyebbé tenni a külföldi tartózkodásunkat. Hasznosak lehetnek például a különböző közlekedési alkalmazások, mint a helyi közösségi közlekedési applikáció, vagy az Uber, de a Tripadvisor és a Google Fordító is kapóra jöhet. Néha a legnagyobb kikapcsolódást az jelenti, ha utazás közben be tudjuk hozni a lemaradásunkat a kedvenc sorozatunkból. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a streamingszolgáltatók kínálata országonként változhat, ezért lehet, hogy a sorozatunk nem lesz elérhető az adott régióban.
Néha kapcsoljunk ki
Bár a mobiltelefon valóban remek társ lehet az utazás során, fontos megtalálni az egyensúlyt a digitális és az online világ között, és érdemes tudatosan használni a készüléket. Ha hajlamosak vagyunk pihenés közben is rápillantani a munkahelyi e-mailekre, már indulás előtt kapcsoljuk ki az értesítéseket, sőt, bizonyos alkalmazások segítségével akár le is zárhatunk applikációkat, hogy kisebb legyen a kísértés.