Kapcsolódó cikkek
- Márciusban indul a Tesco Mobile 2012. február 28.
- Szupergyors mobilnet a Vodafone-tól már a Kisföldalatti egész vonalán is 2012. február 23.
- Indul a Lidl mobilszolgáltatása, a BLUE MOBILE 2012. január 17.
- Újfajta szöveges képességek - Japán hangulat az iPhone-okon 2012. január 15.
- Az okostelefonok terjedésével csökkenőben az ünnepi sms-forgalom 2011. december 27.
Legfrissebb híreink
Mobilfüggőek a magyarok is
Egy friss kutatás szerint, - melyet a Vip-Phone okostelefon webáruház végzett az egyik népszerű közösségi portálon, - a mobiltelefon tulajdonosok 73%-a óránként, vagy annál is sűrűbben nyúl a mobiltelefonjához. Ilyenkor azt ellenőrzik, vajon érkezett-e e-mail vagy sms, megnézik mi hír a világhálón, vagy épp hány óra van. Ez pedig szinte már függőség.
A Vip-Phone okostelefon áruház vezetője Nagy Tamás a kutatás részleteibe is beavatott bennünket:
„A kutatásban karácsony óta, 4 hét leforgása alatt 3147 fő vett részt. A kérdéseinket a facebookon tettük fel, és a válaszok még számunkra is meglepő eredményt hoztak, pedig mi magunk jól ismerjük a mobiltelefonálási szokásokat!”
Kiderült, hogy a mobiltelefont csak a megkérdezettek 11%-a kapcsolja ki éjszakára, a többi 89% csak maximum lehalkítja a készüléket, ha moziban, színházban van. Amíg a telefon nem csöröghet, addig pedig még sűrűbben pillantanak rá a felhasználók, nehogy lemaradjanak egy fontos hívásról, sms-ről, hírről.
Vajon butít az okostelefon?
Arra is fény derült, hogy az okostelefonokra szinte rábízzuk magunkat.
A megkérdezettek 71%-a nyilatkozta azt, hogy csupán (maximum) 5 ismerőse telefonszámát tudja fejből, a többit a készüléke memóriájára bízza.
Miért is kellene fejben tartani a lényeges dolgokat, ha elég tudnunk azt, hogy hol az okostelefonunk?
Ez persze magával hozza azt is, hogy az ember a mobiltelefon esetleges lemerülése esetén szinte tehetetlenné válik. Még közvetlen ismerőseit is alig tudná értesíteni.
A legtöbben (76%) több mobiltelefon funkciót is használnak: nem csak telefonálnak, sms-eznek és fotóznak a készülékkel, hanem e-mailjeiket is ott nézik meg, és az internetet is használják naponta tucatnyiszor.
A legtöbbet használt alkalmazások és funkciók még: az autópálya-matrica, az ébresztő-óra, a feladattervező, a naptárfunkció. Az internetről pedig a facebook és a youtube a legtöbbet látogatott portálok a mobiltelefonokról, illetve kb: 20% tölt le zenéket, videókat a netről rendszeresen.
Már gyerekkorban elkapjuk a „mobiltelefon-vírust”
Ez a „mobiltelefon-vírus” már nem csak a felnőtt lakosságot fertőzi. A megkérdezettek 16%-a volt 20 éven aluli. Legtöbbjük már felső osztályos korban kap mobiltelefont, míg a felnőttek jókora hányada egyszerre több készüléket is tart a táskájában.
Mobiltelefon-függők lettünk? Ez jó vagy árt nekünk?
A mobiltelefonom az „irodám” – sokak tartják így. Benne tárolnak címeket, neveket, telefonszámokat, időpontokat, fájlokat, maileket… stb.
Az, hogy a mobiltelefon egyre okosabb információkkal szolgálja a tulajdonosát bárhol és bármikor, nagyon kényelmes, mert gyors, és megfelelő alkalmazkodást tesz lehetővé. Azonban veszélyt hordoz, ha feltétlenül rábízzuk magunkat, hiszen nélküle szinte szó szerint: elvesznénk.
Mobiltelefonok és okostelefonok kérdésében a kutatást végző VIP-Phone okostelefon szaküzlet és webáruház bármikor kész segítséget és információt nyújtani. Sőt, a használt mobiltelefonokat is becserélik egy újabbra – csak arra kell vigyáznunk, hogy a régiben tárolt információkat mentsük ki, hiszen az valóban „irodája” sokunknak.