Kapcsolódó cikkek
- Bug a Windows Phone mobilokban [Videó] 2011. december 13.
- A magyarországi Acer képviselet is csatlakozott a Facebookhoz 2011. november 30.
- Újabb QWERTY-s Facebook mobil érkezik - Motorola Motokey Social 2011. november 8.
- Négy HTC mobil biztos kap Ice Cream Sandwich frissítést - Frissítve 2011. november 7.
- Már idén Android 4.0 frissítést kap az Xperia család? 2011. október 24.
- Már facebook-ozni is lehet a T-Home IPTV-n 2011. október 4.
- Elérhető a Facebook-mobil a Vodafone-nál 2011. szeptember 11.
- Facebook mobil a Motorola gyártósoráról - EX225 2011. szeptember 9.
- A Sony Ericsson bejelentette Live with Walkman készülékét 2011. augusztus 22.
- Azonnali üzenetküldés Facebook módra: Messenger 2011. augusztus 10.
Legfrissebb híreink
- Ne csak éld meg, örökítsd is meg – itt a HONOR 400 Lite!
- Így viszonyulnak a fiatalok a mesterséges intelligenciához
- „Dobj 1 gigát!” – Új lehetőség a Yettel ügyfeleinek
- Egy felújított telefon is lehet menő – és közben még a Földet is óvja
- Lézeres és szoftveralapú világítási rendszerek a Continental-tól
Nincs hivatalos információ a Facebook reggeli leállásáról

A Facebook közösségi oldal nem hozott nyilvánosságra hivatalos közleményt a szerda reggeli helyenként csaknem két órás szolgáltatás kimaradás okáról.
Magyar idő szerint reggel 9 óra körül vált újra elérhetővé az oldal, azonban helyenként még nagyon lassú működést jelentettek a felhasználók. Hivatalos álláspontot még nem közölt a szolgáltató a leállásról, egyelőre csak találgatások vannak.

Lehetséges verzióként felmerült az Anonymus hacker csoport támadásának lehetősége is, hiszen korábban a csapat már több ízben jelentett be akciót a közösségi oldal ellen. Arra azonban, hogy a mostani leállás hátterében az Anonymus állna, semmi jel nem utal. Legutóbb 2011. november 5-ére jelentett be támadást a Facebook ellen a csoport, arra akkor nem került sor.
Az ilyen leállások esetén a legnagyobb probléma az, hogy az a több ezer oldal sem működik, amelyekre Facebook profillal lehet bejelentkezni, vagy a közösségi oldal megosztó gombját használják - állítják a szakértők.
A szerda reggeli leállásban Magyarországon kívül érintett volt Albánia, Belgium, Bosznia, Bulgária, Horvátország, Ciprus, Észtország, Franciaország, Finnország, Németország, Izland, Írország, Izrael, Olaszország, Makedónia, Málta, Norvégia, Hollandia, Portugália, Lengyelország, Románia, Oroszország, Szerbia, Spanyolország, Svédország, Svájc, Törökország, Ukrajna, az Egyesült Királyság, Abu Dhabi, Egyiptom, Ghána, Pakisztán, Dél-Afrika és Srí Lanka is.
Az ANSA olasz hírügynökség jelentése szerint Olaszországban 9 órától lehetett újra elérni a szolgáltatást, a kiesés a térségben csak nagyjából fél óráig tartott.
Korábban 2010. augusztus 31-én délután volt hasonló leállás, amely több országot érintett, akkor pár héttel később az oldal közölte, hogy egy szoftverhiba vezetett az adatbázisok meghibásodásához, emiatt kellett leállítani az egész oldalt, hogy megállítsák az adatbázisok felé irányuló forgalmat.