Kapcsolódó cikkek
- Próbáld ki a Firefox OS-t! 2012. november 23.
- Egy igazi kaméleon - iPhone 5S 2013. január 2.
- Lenovo K860i: felturbózott belsővel 2012. december 21.
- Nokia Lumia 505: belépőszintű WP7.8 mobil Mexikónak 2012. december 18.
- Két kijelzővel támad az orosz YotaPhone 2012. december 13.
- Élőfotón a gyönyörű BlackBerry 10 L-Series mobil 2012. december 12.
- Megérkezett a HTC One SV 2012. december 11.
- Nokia Lumia 920, HTC One X+ és Windows Phone 8S by HTC a Telenornál 2012. december 5.
- Android 5.0 - Key Lime Pie néven 2012. december 4.
- Sharp SH930W - Decembertől, 155 ezer forintért 2012. november 30.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
2014-ben érkeznek az első Ubuntu mobilok [Videó]
Bemutatkozott az Ubuntu rendszer mobil verziója, mely várhatóan 2014 folyamán kezdi meg hódítását. A platform mobilpiacon való megjelenése nagy izgalmakat tartogat a felhasználók számára. Az Ubuntu alapú telefonok például egy szempillantás alatt számítógéppé alakíthatók néhány hozzájuk csatlakoztatott periféria segítségével.
A Canonical hivatalosan lerántotta a leplet az Ubuntu operációs rendszer telefonokra szánt változatáról, melynek sajátosságairól az alábbi videóban maga Mark Shuttleworth, a cég alapítója beszél. A 2014-ben hódításba kezdő platform működése és felépítése egészen újszerű a jelenleg piacon lévő megoldásokhoz (például Bada, Android, Windows Phone, Symbian, iOS) képest. A telefonos Ubuntuban olyannyira fontos szerepet kaptak a gesztusok, hogy már a kezdőképernyőjéről is egyetlen mozdulattal eljuthatunk a kiválasztott alkalmazáshoz, ugyanis minden irányú ujjmozdulathoz más és más funkció tartozik. Ebből a példából jól látható, hogy a kényelem és az egyszerűség mennyire fontos szempontok voltak a rendszer kialakításánál.
Érdekesség, hogy bár az Android és az Ubuntu azonos alapokon nyugszik (a kerneljük lényegében megegyezik), mégis rengeteg különbség van a két rendszer között, s alkalmazásaik inkompatibilisek egymással. Mivel a Google rendszerében Dalvik komponens is jelen van, ezért az Ubuntu képtelen futtatni az androidos alkalmazásokat. Talán felesleges magyarázni, hogy mennyivel előnyösebb lenne, ha az Android alkalmazáskínálata elérhető lenne az Ubuntu felhasználók számára, de jó hír, hogy még így sincs vész, hiszen a Canonical újdonsága natív és HTML5 alapú szoftverekkel egyaránt elhalmozható. A mobilos Ubuntu egyik legnagyobb előnye, hogy gond nélkül képes kezelni a perifériákat, tehát az azt futtató készülékből egy egér és egy billentyűzet csatlakoztatása révén egy csapásra számítógépet varázsolhatunk.
[Forrás: Unwired View]