Kapcsolódó cikkek
- Holnap érkezik a Nokia X2? 2014. június 23.
- Mobiltöltővel felszerelt nadrágot tervezett a Microsoft 2014. június 20.
- Megjelent az iRig Voice mikrofon 2014. június 19.
- Megérkezett az Amazon mobilja – Fire Phone 2014. június 19.
- Küszöbön a Nokia X2 2014. június 6.
- Xiaomi MIUI ROM – már 200 okostelefon típusra 2014. április 16.
- Google fanok meghekkelték a Nokia X-et – a finnek örülnek a dolognak 2014. március 3.
- BBM a Nokia mobilokon – hamarosan 2014. február 26.
- Öt új megfizethető mobillal rukkolt elő a Nokia 2014. február 24.
- Komáromban készül a Nokia Normandy 2014. február 20.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Androidos kezelőfelület a Nokiától – Z Launcher
Kényelmesen használható androidos kezelőfelületet fejlesztett a Nokia, mely barátságos csomagolásban hozza el a felhasználóknak a gesztus-alapú vezérlés előnyeit. A Z Launcher névre keresztelt újdonság jelenleg béta verzióban van.
A hajdanán finn óriásként becézett Nokia készülékgyártással foglalkozó részlege immár a Microsoft kezében van, így aligha számíthatunk az ő nevével fémjelzett okostelefonokra az elkövetkezendő néhány évben. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a finnek fejlesztőrészlege parkolópályára került, sőt be is bizonyították, hogy gőzerővel folyik náluk a munka: bemutattak egy Android rendszerhez szánt kezelőfelületet a Z Launcher képében.
Már önmagában izgalmas hír, hogy a Nokia előállt egy androidos szoftverrel, ami révén saját telefonok híján is erősítheti jelenlétét a mobilpiacon, de a gesztus-alapú vezérlés egyértelmű előnyeit hirdető Z Launchert vizsgálva további izgalmakra bukkanunk.
A még béta verziós szoftver egyszerű, könnyen áttekinthető felépítést kapott, ütőkártyája pedig az alkalmazások szupergyors elérésében rejlik. Az alapképernyő felső részén a pontos dátum és idő, valamint a legközelebbi naptáresemény látható. Ezek alatt hat dinamikus, a készülék használata során folyamatosan változó hivatkozás sorakozik fel, melyek a leggyakrabban használt alkalmazások, weboldalak, illetve a legtöbbször keresett ismerősök elérését teszik lehetővé. Alul négy fix ikont látunk, melyekre nincsenek befolyással használati szokásaink.
Természetesen nem kell megijednünk, ha nincs a hat dinamikus hivatkozás között az app, amit el szeretnénk indítani. Ekkor a „Scribble” funkcióra támaszkodhatunk, aminek lényege, hogy a képernyőre írjuk ujjunkkal a keresett program nevének kezdőbetűjét. Ekkor egy listát kapunk a megadott kezdőbetűjű tartalmakról, melyek közül kiválaszthatjuk azt, amelyikre szükségünk van. A keresést tovább szűkíthetjük, ha további betűket rajzolunk a kijelzőre a keresett program nevéből. Érdemes megemlíteni, hogy a találati listában a használatuk gyakorisága alapján elrendezve jelennek meg egymás alatt a találatok, illetve amennyiben helyi szinten eredménytelen a kutatás, automatikusan internetes keresést végez a szoftver – ezzel is megkönnyítve a felhasználó dolgát.
A Z Launcher már működőképes, de jelenleg is tesztelés alatt áll, a végleges verzió megjelenésére még várnunk kell. Ha további infóra vagy kíváncsi a szoftverrel kapcsolatban, a hivatalos oldalát ajánljuk figyelmedbe.
Introducing Z Launcher from Nokia Z Launcher on Vimeo.
[Forrás: zlauncher.com]