Kapcsolódó cikkek
- Látványosan emelkedett a kínai okostelefonok eladása 2014. július 17.
- Tesztelés alatt a Kyocera mobilokba szánt zafírüvege [Videó] 2014. július 11.
- Újabb méregdrága Vertu mobil 2014. június 4.
- A világ legvékonyabb 5,3 hüvelykes mobilja – Sony Xperia T3 2014. június 3.
- Terítéken az LG G3 tudáslistája és a QuickCircle tok 2014. május 23.
- Minimális változásokkal jön a Galaxy S5 Active [Videó] 2014. május 21.
- Minden, ami eddig kiderült az Amazon első mobiljáról 2014. május 5.
- LithiumCard – a hagyományosnál kétszer gyorsabb mobiltöltő 2014. április 16.
- ZTE WeGo – mobil, kicsiknek 2014. április 14.
- Néptelefon lesz, vagy elbukik? – hazánkban a Nokia X 2014. április 8.
Legfrissebb híreink
- A Xiaomi megerősíti az AIoT szegmenst az új termékeivel
- A Sony World Photography Awards bejelenti a 2025-ös diák és ifjúsági verseny shortlistes fotográfusait
- A professzionális fényképezés és a kiemelkedő tartósság találkozása
- Maradj kapcsolatban stílusosan, és örökítsd meg az élet legszebb pillanatait a HONOR új készülékével
- A Samsung látványos hologrammal vetíti előre az új mobilinterakciókat a 2025-ös Galaxy Unpacked előtt
Nanotechnológiás spray – vízálló tok és kijelzővédő fólia helyett
Hamarosan elbúcsúzhatunk a buborékos kijelzővédő fóliáktól és az amúgy is méretes okostelefonjainkat még nagyobbá tévő vízálló tokoktól, jönnek ugyanis a nanotechnológiás spray-k, melyek mindkettőt kiválthatják, mégpedig versenyképes áron.
A víz- és porálló okostelefonok egyre elterjedtebbek, hiszen már több gyártó felismerte, hogy a felhasználók szeretik, ha drága kütyüikkel nem kell hímes tojásként bánniuk. Az új trendet persze nem mindenki követi, így számos készülék van a piacon, amely védtelen a vízzel, az ütésekkel és a porral szemben is. E modellek tulajdonosai kijelzővédő fólia, illetve víz- és ütésálló tok használatával emelhetik a védelem szintjét. Ez azonban némi kompromisszummal jár, hiszen a fóliát nehéz feltenni úgy, hogy ne szoruljanak alá porszemek és/vagy levegőbuborékok, a tokok pedig bármennyire is ötvözhetik a divatot a védelemmel, óhatatlanul megnövelik a telefon méretét (mi erős hátrányt jelenthet, hiszen egyre több mobil már önmagában is táblagépre emlékeztet, amit a nagy kijelzők trendjének „köszönhetünk”). Mindezt figyelembe véve joggal merül fel a kérdés, hogy mi számíthat jobb megoldásnak a fólia-tok párosnál.
Hamarosan utat törhet magának egy új megoldás a nanotechnológiás spray-k képében, melyekből már két típus is létezik. Az egyik a Puracoat, mely az Indeigogo oldalán bukkant fel és a közösség összefogásával valósulhat meg, a másik pedig Impervious névre hallgat. Mindkét spray védelmet nyújt a vízzel és a karcolásokkal szemben a telefonok számára, amiket befújtak velük, így biztonsággal elhagyható a kijelzővédő fólia és a tok használata a kezelt eszközöknél.
A Puracoat feltalálói szerint egy készülék egészen egy évig marad víz- és karcálló a befújás után, de ajánlott 3-6 hónap elteltével egy újabb – egyébként az emberi szem számára láthatatlan –nanoréteget felvinni a biztonság kedvéért. A spray hatékonyságát az alábbi videó szemlélteti, melyben kulccsal, fémszálas szivaccsal, majd kávéval és vízzel gyötrik a kezelt okostelefont. Egy tubus Puracoat spray 18 dollárba kerül és 4 telefon védelmére elegendő.
Ami az Impervioust illeti, nagyjából ugyanazt nyújtja, amit a Puracoat: víztaszító, láthatatlan nanoréteget von a befújt készülék köré, amit így akár IPX7 tanúsítványnak megfelelő mértékben képes megóvni a környezeti hatásoktól – például egy méter mély vízben fél órán keresztül is úszkálhat a mobil anélkül, hogy baja esne. A 30 dolláros csodaszer hátránya, hogy teljes védelmet csak az iPhone 4, 5 és 5S modellek esetén képes biztosítani.