Kapcsolódó cikkek
- 5G teszthálózat kiépítését kezdi meg a Magyar Telekom Zalaegerszegen 2017. június 1.
- A hibátlan Wi-Fi a legkisebbeknek is jár 2017. május 24.
- A Telekom 4G hálózata adat mellett már a hangunkat is viszi 2017. április 27.
- A főváros egész területén elérhető a Telekom 4G+ mobilinternet 2017. április 3.
- Mobilról is menedzselhető powerline a Zyxel-től 2017. március 29.
- A Vodafone elindította a 4G+ szolgáltatást, és megduplázta 4G kapacitását a fővárosban 2017. február 2.
- Új mobilmegoldásokkal készül az MWC-re a ZyXEL 2017. február 1.
- 1,2 Gbps feletti adatátviteli sebességet ért el mobilinterneten a Telenor 2016. december 16.
- Több mint 2600 kistelepülésre jut el egy éven belül a Telekom 4G! 2016. november 6.
- Láthatatlan, mégis összeköt: európai hálózati kampány a Deutsche Telekomtól 2016. augusztus 25.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Magyarország 4G mobilhálózata a világ egyik legjobb mobilhálózata
Az OpenSignal tegnap közzétett legfrissebb jelentése szerint - megőrizve eddigi helyezését - Magyarország a világ harmadik leggyorsabb 4G/LTE hálózatával rendelkezik. A magyar felhasználók átlagosan 42,61 Mbps sebességet érnek el, amely 2 Mbps-mal jobb a fél évvel ezelőtti eredménynél.
A 4G/LTE hálózatok elérhetősége tekintetében Magyarország három helyezést javítva immár a kilencedik a rangsorban (a 83,59 %-os eredmény 4%-ponttal jobb a fél évvel ezelőttinél). Az eredmény azért is kiemelkedő, mert a jelentés 75 ország több, mint félmillió mobileszköze által generált közel 20 milliárd mért adat felhasználásával készült 2017 első negyedévében.
Mind a digitális gazdaság, mind a polgárok és a vállalkozások digitális kompetenciáinak fejlesztéséhez, mind pedig az állami digitális szolgáltatások elterjedéséhez nélkülözhetetlen feltétel a megfelelő minőségű digitális infrastruktúra. A Digitális Jólét Program keretében az elmúlt időszakban jelentős előrelépés történt a Szupergyors Internet Program (SZIP) megvalósításával. Nagy ütemben halad az állam, a közigazgatás által igénybe vett internet hálózat, vagyis a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat fejlesztése is. Az önkormányzatok, az állami szervek ennek révén tudnak korszerű e-közigazgatási szolgáltatásokat nyújtani. Mindezeket egészíti ki a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Program, amely a teljes magyarországi kutatási, oktatási és közgyűjteményi intézményrendszer számára biztosít integrált országos hálózati infrastruktúrát és szolgáltatásokat.
Hazánk a világ élvonalába tartozó 4G mobilhálózattal rendelkezik, így jó helyzetben van ahhoz, hogy a mobil távközlés terén megszerzett pozícióját ne pusztán megőrizze, hanem versenyelőnyre váltsa a digitális átalakulás következő szakaszában meghatározó 5G mobil fejlesztések terén vállalt kezdeményező szereppel. A kibővült Digitális Jólét Program, a Digitális Jólét Program 2.0 jelentős fejlesztési célokat fogalmaz meg annak érdekében, hogy Magyarország azon országok sorába tartozzon, ahol a világon elsőként valósul meg az 5G technológia bevezetése.