Kapcsolódó cikkek
- Jason Statham főszereplésével érkezik az LG első G5-reklámfilmje 2016. április 1.
- Tévénézési Guinness-világrekord az LG OLED TV-maratonon 2016. március 25.
- Rekordszámú díjjal lett az LG az iF Design 2016 verseny nagy nyertese 2016. március 8.
- Jön a GameFly Streaming videójáték-szolgáltatás 2016. március 2.
- Hét kategóriát nyert a Sony a 2018-as EISA díjátadón 2018. augusztus 15.
- 5+1 tipp: Így vigyázz a telefonodra nyáron! 2018. július 31.
- K-Pop szupersztárok kizárólag az LG okostelefonokon 2018. július 9.
- Az LG május elején mutatja be a G széria hetedik generációját 2018. április 17.
- Az LG bemutatta 2018-as prémium TV-kínálatát 2018. március 23.
- Mesterséges intelligenciával debütált az LG V30S ThinQ mobiltelefon 2018. március 5.
Rangos elismerésben részesültek az LG mesterséges intelligenciát alkalmazó eszközei

Az LG mesterséges intelligencia, valamint dizájn terén megvalósított fejlesztéseit díjazta az Európai Kép- és Hangszövetség (European Imaging and Sound Association — EISA).
A vállalat több ThinQ márkanévvel jelzett készüléke — köztük egy OLED és egy SUPER UHD TV, valamint egy XBOOM hangsugárzó — nyert EISA-díjat a magas képminőséget, a mesterségesintelligencia-képességeket és a kiváló hangzást értékelő kategóriákban.
Az LG OLED65E8 a 2018-2019-es modellév legjobb OLED tévéjének járó díjat nyerte el — az elismerést ezzel a vállalat OLED technológiája sorozatban hetedszerre érdemelte ki. A tévét elsősorban az α (Alpha) 9 processzornak köszönhető képmegjelenítési teljesítménye miatt méltatták, ugyanakkor kie-melték a készülék piacvezető mesterségesintelligencia-funkcióit is. Az EISA bírái a Dolby Atmos rendszert, valamint az objektumalapú térhangzást biztosító hangszórókat is értékelték. Kiemelték továbbá, hogy a picture-on-glass dizájn révén a televízió bármilyen belső térbe tökéletesen illeszkedik.
Az LG egy másik AI-funkciókkal felszerelt készüléke, a 65 hüvelykes SK9500 típusú SUPER UHD TV a 2018-2019-es modellév legjobb mesterséges intelligenciával felszerelt televíziójának járó EISA-díjat nyerte el. A készülék az elismerést a tökéletes LCD képmegjelenítést biztosító nanocella-technológiának, a Full-Array Local Dimming (FALD) háttérvilágításnak és az α (Alpha) 7 képfeldolgozó processzornak, valamint az LG ThinQ platformjának és a beépített Google hangalapú asszisztensnek köszönhetően érdemelte ki. Az LG saját, ThinQ nevű AI-rendszerén keresztül a felhasználók nemcsak irányíthatják a tévét, de könnyen válthatnak képmódot, kereshetnek tartalmat vagy csatlakoztathatnak külső eszközöket. A természetes nyelvek feldolgozásán (Natural Language Processing, NLP) alapuló, modern hangasszisztens-technológia révén a készülék intelligens, hangalapú vezérlést és összekapcsolhatóságot kínál az LG saját gépi mélytanulási technológiájára építve (ezek a funkciók régiónként eltérőek lehetnek). A Google beépített hangalapú asszisztensének köszönhetően az LG mesterséges intelligenciával felszerelt televíziói okosotthon-központként is szolgálnak.
Az LG SUPER UHD televíziók képernyőpaneljét sűrű háttérvilágítási zónákkal látták el: a zónánként változtatható fényerősség révén a képernyő mélyebb feketéket, élénkebb színeket és részletesebb árnyalatokat képes megjeleníteni. A világosabb színek erősebb, a sötétebb színek pedig gyengébb háttérvilágítást kapnak, így csökken a fényszivárgás, ami a HDR tartalmak nézésekor elsődleges szempont. Az innovatív nanocellás kijelzőnek köszönhetően a nézők még széles betekintési szögből is a képminőség romlása nélkül élvezhetik a televízió által kínált kimagasló színpontosságot és színhűséget.
Az EISA bírái az LG prémium AI-hangszóróját, az LG XBOOM AI ThinQ termékkategória WK7-es modelljét is díjazták, amely a 2018-2019-es modellév legjobb, mesterségesintelligencia-funkciókkal ellátott hangszórója lett. Az LG és a nagyfelbontású hangtechnológiák terén úttörő brit vállalat, a Meridian technológiai együttműködése révén a WK7 magas hangzáshűsége mellett pontosan képes visszaadni a mély hangokat csakúgy, mint a beszédet vagy az énekhangokat. Az LG XBOOM AI ThinQ támogatja a kiváló minőségű, veszteségmentes hangfájlok lejátszását, így a hangok pontosan úgy kelnek életre rajta, ahogyan azokat stúdiókörülmények között rögzítették.
A Google beépített hangalapú asszisztensével az LG XBOOM AI ThinQ-nak hangparancsokat is adhatunk. A hangszórón keresztül egyúttal a többi Google Assistant-kompatibilis okosotthon-eszközt, valamint az LG ThinQ háztartási eszközeit is irányíthatjuk.
A 2018-2019-es modellév legjobb hangprojektorának járó díjat az LG SK10Y nyerte el, amely egy 550 Wattos, 5.1.2 csatornás készülék Dolby Atmos hangtechnológiával. Az SK10Y használatakor a hangok minden irányból érzékelhetőek, így a hangzás teljesen körülöleli a hallgatót. A Meridian hangtechnológiája biztosítja, hogy a hallgatók gazdag és kompromisszumok nélküli hangzásélményt élvezhessenek, különös tekintettel a beszéd- és zenei hangokra.
Az LG SK10Y a veszteségmentes hangfájlokkal is kompatibilis, a hangsugárzó emellett olyan hangminőség-javító funkcióval is rendelkezik, amely a szabványos hangfájlok minőségét 24 bit/192 Hz-re javítja fel, így az egyes zeneszámok minden részlete és árnyalata érzékelhető lesz. A hangprojektor tökéletesen illeszkedik az LG csúcskategóriás televíziói alá, és olyan más, intelligens okoseszközökhöz is csatlakoztatható, melyek kompatibilisek a Chromecast médialejátszóval.
„Büszkeséggel tölt el minket, hogy ilyen neves iparági szakértők ismerik el az LG innovációs törekvéseit a mesterségesintelligencia-technológiák terén” — mondta Brian Kwon, az LG szórakoztatóelektronikai üzletágának elnöke. „Olyan új, intelligens otthoni megoldásokat kínálunk vásárlóink számára, melyek a jövőbe mutató technológiák implementálásával kényelmesebbé teszik az életüket. E küldetésünket szem előtt tartva a továbbiakban szeretnénk megtartani globálisan is meghatározó pozíciónkat a a mesterséges intelligencia terén.”
A berlini IFA szakkiállítás látogatóinak augusztus 31. és szeptember 5. között lehetőségük lesz megismerni az LG ThinQ termékeket a vállalat standján, a Messe Berlin 18-as csarnokában.