Kapcsolódó cikkek
- Így válasszunk mobilt a gyerekünknek! 2020. november 29.
- Tudjuk biztonságban idős szeretteinket! 2020. november 26.
- Ennyit beszéltünk és neteztünk a koronavírus-járvány miatt 2020. november 24.
- 4G-s vagy akár 5G-s mobilt érdemes venni az idősebbek számára 2020. november 23.
- Két új klasszikus készüléket jelentett be a HMD Global 2020. november 15.
- Sokat érhet a régi mobil a Telenornál 2020. október 22.
- Bemutatkoznak az új, nyomógombos Doro telefonok 2020. október 3.
- Neked csak egy fiókban lapuló mobil, másnak egy lehetőség 2020. október 2.
- Virtuális megoldással jelentette be több termékét a Samsung 2020. szeptember 2.
- Megvannak 2020 legjobb magyar mobillal készült fotói 2020. szeptember 1.
Legfrissebb híreink
- Megugrottak a HONOR Magic7 Pro európai eladásai a versenytársak készülékeinek megjelenése után
- Lockerstor Gen3: A jövő vállalati tárolási megoldása
- VDE minősítést kaptak a Samsung készülékei
- Februárban érkezik a Philips Monitors üzleti termékcsaládja
- HONOR: Nem kell félni az AI-tól, lehet szeretni is
Így tartsd tisztán és bacimentesen a telefonod!
A mobiltelefon összeköt szeretteinkkel és segít a kapcsolattartásban, ugyanakkor ez az a tárgy, amit napjában a legtöbbször érintünk meg. Felmérések szerint naponta több mint 2500 alkalommal érintjük meg mobilunkat, ami óriási szám! A szinte állandó használat miatt a baktériumok és vírusok melegágya lehet a készülékünk, ezért szakértők azt javasolják, hogy a rendszeres mobil-tisztítást is vegyük fel a mindennapi rutinok közé. A jó hír az, hogy ez nem bonyolult művelet és nem tart tovább pár percnél. A szenior telefongyártó, a Doro megmutatja, mit tegyünk, és mit ne tegyünk telefonunkkal, ha alaposan és hatékonyan akarjuk fertőtleníteni azt.
Ezt tegyük:
- Tisztítás előtt mindig kapcsoljuk ki a telefont, és húzzuk ki az összes kábelt.
- Keressünk gyengéd, mégis hatékony megoldást a fertőtlenítéshez. Például:
– kifejezetten erre a célra gyártott fertőtlenítő törlőkendőt VAGY
– univerzális tisztító spray-t viracid hatással VAGY
– antibakteriális képernyőtisztító spray-t
- Mindig ellenőrizzük, hogy az adott permet valóban használható-e telefontisztításra és a spray-t kizárólag egy mikroszálas törlőkendőre fújjuk és ne közvetlenül a telefonra.
- Ha a telefonunkat pl. szilikon, műanyag vagy bőrtokkal védjük, ne felejtsük el ezeket sem fertőtleníteni!
- A kisebb bemeneteknél használjunk fertőtlenítővel nedvesített fülpiszkálót, vagy fogpiszkálót, amelyekkel a kisebb szöszöket, piszkokat eltávolíthatjuk, és egyben tisztítjuk is.
- Nagyobb befektetés, mint a törlőkendő, de ha megengedhetjük, érdemes beruházni egy univerzális sterilizáló dobozba, amely az UV-C LED technológiát alkalmazva pár perc alatt megöli a baktériumok, szennyeződések 99,99%-át. Bármilyen tárggyal biztonságosan használható, így telefonnal is.
- Próbáljuk újragondolni telefonhasználati szokásainkat is. Sokszor visszük a fürdőszobába, mellékhelyiségbe magunkkal a telefont, de a szakértők szerint ez nem jó ötlet. Számos baktériumnak tesszük ki így a mobilt, amelyek alapesetben nem jutnának a felületére. Ha mégis ragaszkodunk szokásainkhoz, legalább töröljük le utána a telefont.
Ezt NE tegyük:
- Ne használjunk a mobiltelefonunk tisztításhoz kézfertőtlenítőt, ablaktisztítót, konyhai tisztítószert, sminklemosót. Összetételük könnyen károsíthatja a védőréteget, de akár komolyabb problémákat is okozhatnak a készülékben.
- Ne használjunk nagyon agresszív tisztítószert sem, mert tönkreteheti a képernyő ujjlenyomat-ellenálló bevonatát és megkarcolhatja a külső üveget.
- Ne permetezzünk semmilyen tisztítószert közvetlenül a telefonra! Puha, mikroszálas kendőre fújjuk az ajánlott szereket és azzal töröljük át a mobilt.
- Ne fújjunk a billentyűzetek tisztításához használt sűrített levegőt a készülékre. A telefonunk kényes, ezért a nagy mennyiségű levegő befújása nagy károkat okozhat, például a mikrofonban.
- Ne dörzsöljük a telefont súroló anyagokkal, a konyhai papírtörlőt is felejtsük most el. A papír nedvesen szétmállhat és még több apró törmelékkel terheljük a mobilt. Emellett mikro karcolásokat is okozhatunk vele.
- Ne tegyük folyó víz alá, még akkor sem, ha vízálló. Az áztatást pedig teljesen felejtsük el még ezeknél a készülékeknél is.
- Lehetőség szerint hagyjuk ‘pihenni’ telefonunkat, miközben tömegközlekedési eszközön utazunk. A mobilunk nem szeretne hívatlan bacikat gyűjteni a korlátokról és fogantyúkról, igaz?