Kapcsolódó cikkek
- Áttörés az állófejes tintasugaras technológia méretcsökkentésében 2024. április 10.
- Lejárt a fotóalbumok ideje? 2023. október 26.
- Előbb vagy utóbb szigoríthatják a nyomtatók piacát 2023. július 26.
- Pénztárcakímélő nyomtatás 2023. március 24.
- Újdonságokkal jelentkezett a nyomtatás szakértője 2023. február 16.
- Az Epson két nyomtatója nyerte az iF Design Award 2020 díjat 2020. február 22.
- Az Epson bemutatja első, 12 színkomponenst használó fotó- és proofnyomtatóit 2019. október 17.
- Száz lapot nyomtat percenként az Epson új nagyvállalati nyomtatója 2019. július 14.
- Az Epson fehér színű, kompakt EcoTank nyomtatókat mutatott be 2019. március 13.
- Új gépek garmadáját mutatta be hazánkban is az Epson 2018. október 18.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Hamarosan kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket a nyomtatókban
A legtöbb vállalkozás még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, ami egyrészt hatalmas terhet ró a környezetre, másrészt pedig olyan fejlesztést igényel a közeljövőben, ami fenntarthatóvá és hatékonnyá is teszi egyben az irodai működést. Ennek érdekében fogott össze két nyomtatóóriás, hogy a vállalkozások átállását megkönnyítsék.
Noha a legtöbb cég immár nagyrészt digitális alapon működik, a kis- és középvállalkozások 79 százaléka még ma is a papír alapú iratkezelést preferálja, derül ki a kornyezetbaratnyomtato.hu által összegyűjtött tapasztalatokból. A felmérés szerint a cégek négyötöde rendszeresen kinyomtatja az elektronikusan kitöltött önéletrajzokat, szerződéseket, számlákat és a legfontosabb üzeneteket, ezt a szokást pedig nehezen hagyják el megszokásból vagy biztonságérzetből. A vállalkozások nagy része nem is gondol bele, hogy az elavult nyomtatók használatával mekkora terhet ró a környezetre, nem beszélve arról, hogy sokan a kommunális hulladékba dobják a kártékony kellékanyagokat.
Hamarosan azonban szigorodhat a nyomtatók piaca és kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket ezekben az eszközökben, ami rengeteg magyar vállalatot is érint. A lépésre azért van szükség, hogy a régebbi, ózont termelő típusok használatát csökkentsék és a jelenleg kevésbé környezettudatos nyomtatási szokásokat átalakítsák. A cégek nagy része azonban nincs tisztában azzal, hogy milyen eszközökre cserélhetik le a régi készülékeket, ráadásul az anyagi vonzatától is tartanak. Ezt az átállást szeretné megkönnyíteni együttműködésükkel a már több mint 4000 készülékkel működő, környezetbarát és leállásmentes irodát biztosító TechOffice és az EPSON.
Nem drágább, de gazdaságosabb
„Fontos hangsúlyozni, hogy nem feltétlenül drágább a környezetbarát nyomtató, mint egy hagyományos technikával működő új készülék. Ráadásul gazdaságosabbak az előbbiek hosszú távon, hiszen kevesebb a cserélendő kopó alkatrész, az áramfelhasználás pedig akár 90 százalékkal kevesebb is lehet ezeknek a készülékeknek a használatával” – magyarázta Tál Dávid, a kornyezetbaratnyomtato.hu alapító-ügyvezetője.
A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy sok vállalkozás nem is foglalkozik a fent említett problémával, így mi is igyekszünk felhívni a cégek figyelmét arra, hogy érdemes időben elkezdeni lecserélni az elavult berendezéseket, hogy a szigorítás életbe lépése ne érje őket derült égből villámcsapásként.
„A kezdetektől kezdve olyan partnert kerestünk, akik olyan nyomtatókat gyártanak, amelyek nem csak leállásmentes irodát biztosítanak, de a környezet fenntarthatóságát is garantálják. Az együttműködésünkkel szeretnénk segíteni a vállalkozásokat abban, hogy a nekik megfelelő kapacitású és tudású környezetbarát eszközökre cserélhessék le a nyomtatóikat. Éppen ezért kezdtük el a beszámítási akciónkat is, amely biztosítja, hogy a beszámítási értékhatárig leadhatják a régi nyomtatókat az újakért cserébe” – tette hozzá Tál Dávid.