Kapcsolódó cikkek
- HONOR: Nyáron új világ elevenedik meg előttünk 2024. augusztus 1.
- A HONOR 200 Pro és a mesteri fotózás: fejlődés a Studio Harcourt hagyatékával 2024. július 25.
- HONOR telefonok kamerája kapott rangos elismerést 2024. július 17.
- Itt a HONOR hajlítható csúcskészüléke 2024. július 15.
- A HONOR 200 sorozat egyesíti a művészetet és a technológiát az AI-alapú portréfotózással 2024. július 10.
- A HONOR 200 Pro lesz az EWC hivatalos okostelefonja 2024. július 8.
- Az új HONOR 200 Pro a legmagasabb pontszámokat kapta a DXOMARK-tól 2024. június 26.
- Portréfotók készítésében segítenek a HONOR friss tippjei 2024. június 21.
- A HONOR 200 széria a Studio Harcourt-tal forradalmasítja az AI-alapú portréfotózást 2024. június 12.
- App tippek a HONOR-tól 2024. június 6.
Legfrissebb híreink
Pár hasznos tipp, hogy óvjuk telefonunkat a nagy melegben
A masszív nyári hőségek nemcsak az emberi egészségre, hanem a különböző okoseszközökre is veszélyt jelentenek, főleg, ha használjuk őket. A HONOR az alábbi tippekkel segít abban, hogy miként tudjuk megóvni az ilyen jellegű veszélyektől is okostelefonunkat.
Vigyázzunk a túlhevüléssel – Okostelefonunk, mint bármelyik számítógép, hőt termel. A napfény ezt azonban tovább tudja fokozni, ami miatt komoly károk keletkezhetnek magában a készülékben. Ha megoldható, minimalizáljuk az eszköz használatát, és tároljuk hűvös helyen – semmiféleképp se hagyjuk kinn a nap alatt, ugyanis maradandóan roncsolódhat akár a kijelzője, akár az elektronikája.
Óvjuk a víztől – Jól hangzik, hogy vagány fotókat készíthetünk a tengerparton, vagy akár a tengerben, de tartsuk észben, hogy a legtöbb okostelefon nem vízálló – illetve vízállósága is inkább a cseppállóságra vonatkozik, és semmiféleképp sem tesz jót neki, ha beleejtjük a vízbe. Tartsuk inkább a parton eszközünket, vagy vásároljunk vízálló tokot neki.
A homok mindenhova elér – Kényelmesen hangzik, hogy a parton chatelhetünk, fotózhatunk, olvasgathatunk, de a homokszemcsék minden apró résbe, nyílásba be tudnak kerülni, így okostelefonunkéba is. Használat után ne tegyük le se a földre, se az asztalra, hanem próbáljuk egy légmentes tasakba zárni. Ha mégis telemegy homokkal, akkor próbáljuk meg sűrített levegővel kiszedni a szemcséket, mert komoly károkat okozhatnak a finom elektronikában.
A biztonság a legfontosabb – Ugyan a természet is komoly fenyegetést jelent készülékünknek, sajnos az emberekkel is vigyáznunk kell. Sose hagyjuk őrizetlenül készülékünket, és ügyeljünk arra, hogy megfelelő védelemmel lássuk el: használjunk arc- vagy ujjlenyomat-felismerőt, állítsunk be komplex jelszavakat, és ne egy helyen tároljuk biztonsági adatainkat. Ha mégis ellopják a készülékünket, gondoskodjunk a bankkártyák letiltásáról és pénzügyi adatainkről. Hasznos lehet biztosítást is kötni rá, hogy valamennyire mérsékeljük a kárainkat.