PDA-k - WiFi kapcsolatban - egymás ellen...

Kütyü magazin - 2007. szeptember 27.
Battleship - csatahajó játék -  a Handmark cégtől

Játékgyáros legújabb írása kivételesen csak egy alkalmazás köré épül. Ez az alkalmazás, talán nem véletlenül, egy olyan játék, mellyel akár tenyérgépeinkkel hálózaton keresztül játszhatunk egymás ellen.


A játék letölthető triál ( és fizetős kb. 20 dollár ) változatban is a

http://www.handmark.com/products/detail.php?id=161  WEB címről.



Igazából véletlenül akadtam a Handmark cégre, mikor az Interneten keresgéltem új PPC-s játékok után. Persze a cég neve nem volt ismeretlen előttem, de meg voltam győződve arról, hogy e cég csak telefonokra  készít programokat. A kereső kínált olyan opciót, hogy választani lehetett a gépek közül, és beírtam a kis Hp PDA-m - rx1950 -es nevét, és ekkor láttam, hogy egy egész játék - kavalkádot talált hozzá.



Kiválasztottam egy játékot, mely a régi, kedves ismerősnek látszott - a Battleship nevűt.
Ez olyan régi játék, hogy 1982-ben már ott díszelgett a ZXSpectrum-TV (Sinclair) képernyőn is.



Most lássuk, hogy e játék mivé fejlődött az eltelt 25 !! év alatt: az alaptéma nem változott, de a többi ??


A játékban két féle fokozatot választhatunk: felváltva az ellenféllel - mely lehet egy másik társ,vagy egy másik PDA – egyes ( normál ) lövéseket adunk le, vagy ágyúsorozatot ( salvo ) is válaszhatunk, mely fordulóként 2-5 lövésből áll.



Az opponent ( ellenfél) lehet tehát egy másik játékos, vagy a PDA-n könnyű  (normal computer), és nehéz (hard computer ) fokozaton játszani.

A játékkezdéshez fel kell állítani az öt hajónkat, melyeket vízszintesen vagy függőlegesen (forgatni  lehet ) kell elhelyezni.
Ezek:  repülőgépanyahajó, csatahajó, páncéloshajó, romboló és  tengeralattjáróból áll, majd a PDA computer is elhelyezi ( elrejti) hajóit, és kezdődhet a tengeri háború..!!

 

Játék közben a saját csatamezőt meg lehet szemlélni ( a piros jelzés tiltja,a zöld engedélyezi e lehetőséget ), jobboldalt-fenn lévő sarokban – switch view - feliratra koppintva.



A PDA a lövéseket kijelzi,a fehér pont az elvétett találatot,a piros ( robbanás,még füstöl is ! ) a sikeres találatot jelzi, süvöltő, majd becsapódó hanghatással …

A hanghatásokat ( félelmetes a becsapódás hangja ) és a játék sebességét külön állíthatjuk.



a két PDA-t összeköthetjük „láthatatlanul” is, először nevet írtam be, de nem az kell,hanem egy IP cím…amit a WiFi router oszt ki, és az egyik játékos HOST a másik JOIN kapcsolatban kell, hogy legyen…



Lehetőség van két PDA-t összekötni IR( infrared) , Internet (wifi ) és Bluetooth kapcsolattal is, és így chatelni is.



Ha két PDA-val „háborúzunk”, a  játék alatt üzengethetünk egymásnak, én a WiFi kapcsolatot próbáltam ki… A balodali HOST-ban van, az IP utolsó száma:105, a jobboldali JOIN-ban van, az IP cím utolsója:102



És kétféle eredmény született, egyszer én, egyszer a PDA győzött.. a zászlók a győztesnél…



a két PDA egymás mellett WiFi kapcsolatban (az rx5730-asnak jól látszik a WiFi SD kártyája működés közben villog, és kék színben világít, az rx1950-es – jobbra – beépített wifi lámpája kéklik.)

Játékgyáros…a döntetlen után mi is lehetne a továbbiakban ??? , hát folytatom…

Kapcsolódó cikkek:


Vissza