Kapcsolódó cikkek
- Felhő alapú LG monitorok teljes körű üzleti felhasználásra 2012. május 16.
- LG E400 Optimus L3 teszt 2012. június 5.
- LG Optimus LTE 2 – maroknyi erőmű 2012. június 4.
- Június 4-én indul az LG Optimus Vu, LTE és LTE Tag ICS frissítése 2012. május 31.
- Új LG IPS monitorok — nem csak profiknak 2012. május 31.
- Jailbreak iOS 5.1.1 rendszerű iKütyükhöz – Absinthe 2.0 2012. május 28.
- LG OLED — más, mint a többi 2012. május 24.
- Novemberben érkezik az iOS és Android kompatibilis Microsoft Office? 2012. május 24.
- Minden Android 4.0 ICS alapú telefonra elérhető a Samsung S Voice? [Videó] 2012. május 21.
- Bemutatkozott az LG Optimus UI 3.0 2012. május 18.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Bemutatkozott az LG Cloud
Az LG bejelentette, hogy elindítja az LG Cloud szolgáltatásának béta verzióját, amivel folyamatos kapcsolatot és letöltést biztosít bármilyen digitális tartalomhoz az arra alkalmas készülékeken. Habár a „felhő” napjaink egyik legnépszerűbb informatikai szolgáltatása, az LG Cloud az első, ami lehetővé teszi minden típusú tartalom használatát és kezelését a „három képernyőn”, úgy mint Androidos okostelefonon, számítógépen és külön set-top-box-szal nem rendelkező okostévén.
A szolgáltatáshoz a felhasználóknak csupán le kell tölteniük az LG Cloud alkalmazást a Google Play vagy LG SmartWorld Apps Store-ból Androidos okostelefonjukra, az LG SmartWorld-ről LG Smart TV-jükre, illetve az LG Cloud weboldalról (www.lgecloud.com) számítógépükre.
Az LG Cloud szolgáltatása automatikusan szinkronizálja az okostelefonunk tartalmát a felhő alapú kiszolgálóval, valamit számítógépünkkel és tévénkkel, így például a telefonnal készült képeket, videókat szinte azonnal megjeleníthetjük a többi készüléken. A számítógépen szerkesztett videók feltölthetők az LG Cloud szerverre, ahonnan már másodpercekkel később okostelefonunkon nézhetjük meg. Más felhő alapú szolgáltatásokkal ellentétben itt nagyon kevés a késleltetési idő, mivel a tartalmakat a rendszer folyamatos adatátvitellel jeleníti meg a tévén, a számítógépen vagy az okostelefonon, anélkül, hogy azt előbb letöltené.
Az LG Cloud ingyenes és fizetős szolgáltatásként is elérhető lesz. Az ingyenes tárhely és a szolgáltatás ára piaconként eltérő, amit a vállalat külön-külön jelent majd be, amikor a szolgáltatás elérhetővé válik az adott országban.
A különbség a valós idejű folyamatos adatátvitel alapú átkódolási (LG Real-time Streaming Transcoding) technológiában rejlik, aminek hála az átalakítás a kiszolgálón történik, valós időben, nem az eszközön. Nem kell feltelepíteni külön kodekeket vagy átalakítókat, minden folyamatosan történik a háttérben, a felhasználó bármilyen bevonása nélkül. Erre ilyen formában, pusztán egy alkalmazás letöltésével, folyamatos adatátvitellel, és minden egyéb eszköz beiktatása nélkül jelenleg egyetlen más felhő alapú szolgáltatás sem képes.
A szolgáltatás 3D tartalmakkal is tökéletesen működik. Az LG 3D okostelefonnal a nyaraláson készült videókat és képeket gond nélkül feltölthetjük 3G vagy Wi-Fi hálózaton keresztül az LG Cloud szerverére. Otthon aztán a nappali kényelmében nézhetjük vissza ezeket kiváló minőségben az LG CINEMA 3D Smart TV-nken, ahova folyamatos adatátvitellel kerülnek át az LG Cloud szerverről.
A konvergenciát előtérbe helyező felhő alapú szolgáltatások továbbfejlesztése érdekében az LG létrehozott egy új, Smart Business Center nevű divíziót, ami kifejezetten az ide kapcsolódó tartalmakra és szolgáltatásokra fókuszál. Havis Kwon, az LG Home Entertainment Company elnök-vezérigazgatója felelős az új Smart Business Center működéséért is.