Kapcsolódó cikkek
- Megérkezett a Windows 8 2012. október 26.
- Új Microsoft egerek és billentyűzetek Windows 8 rendszerhez 2012. július 30.
- Mit pletykálnak a második generációs Surface modellekről? 2012. december 4.
- Surface Pro: rémisztő üzemidő, magas kezdőár 2012. november 30.
- Windows Blue - A platformok egyesítése jegyében 2012. november 29.
- Videón a Windows Phone 7.8 újdonságai 2012. november 26.
- Gyártásra kész a Windows 8 2012. augusztus 2.
- Már idén válogathatunk a Windows RT alapú táblagépek között 2012. július 25.
- Október 26-án érkezik a Windows 8 2012. július 19.
- Bemutatkoztak a Microsoft saját márkás tabletei, a Surface modellek 2012. június 19.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Videókon kelt életre a Windows 8
Közel 100 beérkezett videóból az „Ezt úgysem hiszitech” című alkotás nyerte a Microsoft „Meséltech. Beleszövitech. Nyertech.” elnevezésű pályázatát. Ennek keretében a beküldőknek saját készítésű animációval, filmmel vagy zenével kellett bemutatniuk, milyen lenne a számítógépük, ha életre kelne bennük az alkotók saját világa.
A Microsoft 2012. november 24-én hirdette meg a „Meséltech. Beleszövitech. Nyertech.” elnevezésű pályázatot, amelyben a beküldőknek a Windows 8 általuk elképzelt világát három kategóriában, azaz animáció, film vagy zeneművek formájában kellett elkészíteniük, és a YouTube-ra feltölteniük. A cél az volt, hogy olyan pályaművek szülessenek, amelyek az alkotók számítógépein keresztül mutatják be a Windows 8 új korszakot jelentő egyediségét. A beküldőknek öt kötelező – a Windows 8 alapvető képességeit szimbolizáló – kulcsszó köré kellett építeniük pályázatukat:
- Élmény
- Felhő
- Alkalmazás
- Kapcsolattartás
- Csempe
A beérkezett alkotásokból a Microsoft Magyarország munkatársaiból álló zsűri választotta ki a legjobbakat. Az eredetiség, az egyediség, a megvalósítás, a kidolgozottság és az üzenethez való alkalmazkodás feltételrendszerében Filkor Gábor "Ezt úgy sem Hiszitech” című alkotása bizonyult a legkiválóbbnak, így ő nyerte el az egymillió forintos fődíjat. Emellett a három kategóriában a legnézettebb pályamunkákat a Microsoft Magyarország nettó 200 ezer forinttal díjazta:
- Videó kategória: „A Windows 8 érint és elvarázsol!” (nézettség a verseny zárásakor: 90,463)
Alkotó: Regőczy Zoltán
- Animáció kategória: „Az én tabletem” (nézettség a verseny zárásakor: 23,110)
Alkotó: Nagy Gergő
- Zene kategória: „A Windowsomnak 8-as a neve” (nézettség a verseny zárásakor: 8,995)
Alkotó: Erdélyi Gábor
- A zsűri megszavazott egy különdíjat az „Életre kelt” alkotásnak, egyben készítőjének Vitáris Gábornak.
„A Windows 8 egy teljesen új korszakot nyit meg a modern számítástechnikában: a lehető legtöbbet hozza ki a felhőből, úgy, hogy azt a felhasználók saját igényeikre szabhassák. Örömmel tölt el, hogy ez a pályázók számára is egyértelmű volt, hiszen számos igazán ötletes, fantáziadús alkotást nézhettünk végig. Bízom abban, hogy ez a Windows 8 inspiráló képeségeinek is betudható. Az „Ezt úgy sem Hiszitech” című alkotás ötletét és megvalósítását a zsűri egyöntetűen egyedinek és kreatívnak ítélte. Úgy mutatja be a Windows 8 minden lényeges funkcióját, hogy annak releváns szerepe van a filmben, ugyanakkor nem érezni benne semmi erőltetettséget. Az üzenete mindenki számára világos, egyértelmű, gyakorlatilag mindegy, milyen nemzetiségű néző tekinti meg a videót” – hangsúlyozta Kristóf Judit, a Microsoft Magyarország kommunikációs vezetője.
Filkor Gábor, a fődíjat elnyerő „Ezt úgysem Hiszitech” című alkotás készítője elsősorban a kecsegtető fődíj és a presztízsértékű megmérettetés miatt döntött a pályázat elkészítése mellett.
„A játék témája izgalmas volt, a kulcsszavak megjelenítése pedig jelentősen nehezített rajta. Mi igyekeztünk lazán hozzáállni, nem didaktikusan beépíteni őket, ahogy a legtöbben tették. Például a „csempe” kulcsszó amellett hogy egy mellékhelyiség burkolataként látható a filmben, még egy szereplő homlokára is fel lett írva a házibuli jelenetben. A filmnek köszönhetően megismertük a Windows 8-at is: filmünkben az alapvető elemeket és néhány alkalmazást használtuk, de minden esetben alárendeltük a videónk cselekményének. A nyereményt a jövőben hasonló munkák elkészítéséhez használjuk fel, hiszen felszerelésünk meglehetősen foghíjas” – vallott a pályázatról Filkor Gábor.