Kapcsolódó cikkek
- 400 ezer Pebble okosóra talált gazdára tavaly 2014. március 24.
- A Samsung elárulta a Gear 2 és a Gear Fit árait 2014. március 21.
- Hazánkban az LG robotporszívója, a HOM-BOT SQUARE 2014. március 17.
- Google Glass és hordható okoseszközdömping az 5. Okostelefon Akadémián 2014. március 13.
- HeadWatch – okos karóra, amely Bluetooth füles is egyben 2014. március 12.
- Vérnyomásmérő iPhone tok 2014. március 6.
- Prémium hangrendszer az LG-től – SoundPlate 2014. március 4.
- Bluetooth-os gyűrű mint varázspálca [Videó] 2014. március 4.
- Sony SmartBand SWR10 – a kijelző nélküli okoskarkötő 2014. február 28.
- Nokia Treasure Tag – hogy ne felejtsd otthon azt, ami fontos 2014. február 27.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Szívverés alapján azonosít egy új okoskarkötő [Videó]
A biometrikus technológiákra szakosodott vállalat, a Bionym egy új megoldást mutatott be. Olyan karkötőt készítettek, mely a szívverés alapján azonosítja viselőjét, és egyfajta biztonságos kulcsként funkcionál különféle eszközeinkhez.
Az elektrokardiográfia, vagy más néven EKG a szív működését vizsgáló diagnosztikai eljárás. A Bionym Nymi csuklópántja ezzel a biometrikus azonosítási módszerrel ismeri fel viselőjét. A szívverést jelszóként használja, így azonosíthatja magát viselője. Karl Martin, a vállalat vezérigazgatója szerint az EKG sokkal megbízhatóbb, mint az arcfelismerés, és csak egy kicsivel kevésébé biztonságos, mint az ujjlenyomat-azonosítás.
A Nymi többlépcsős azonosítást használ: ahhoz, hogy működésbe lépjen az eszköz, ujjunkat rá kell helyezni a csuklópántkijelzőjére, majd a készülék az EKG jeleket vizsgálva azonosítja be a felhasználót. Az eredményül kapott jelek nem orvosi minőségű adatokkal szolgálnak, ám az azonosításhoz elegendőek. Ezután pedig Bluetooth-on keresztül jelzi az eszközünk felé, hogy valóban az viseli a karkötőt, akinek kell.
A karkötő szívverésünkkel párosítva tehát egyfajta jelszóként funkcionál. Helyettesítheti a jelszavakat, PIN-kódokat, azonosítószámokat is. A karkötővel például feloldhatjuk közelben lévő mobileszközeinket, de akár házunk vagy autónk ajtaját is, de akár fizethetünk is vele. Természetesen először hozzá kell rendelnünk azokat az eszközöket, melyeket a karkötő segítségével szeretnénk kezelni illetve biztonságban tudni.
A készülékben beépített mozgásérzékelő is található, amely arra szolgál, hogy gesztusok segítségével vezéreljük az adott eszközt (például egy kézmozdulattal kinyílik az autó ajtaja).
A karkötőt még ebben az évben piacra dobják, de már előrendelhető a hivatalos oldalon, ahol az első 25 ezer ember olcsóbban juthat hozzá: 79 dollárért. Akik ezután rendelnek, 99 dollárt juthatnak hozzá.
Nem semmi kis találmány a Nymi. Nézd meg a videót!
Forrás: TheNextWeb.com