Kapcsolódó cikkek
- Lumia 630 Dual SIM – hamarosan a boltokban 2014. április 17.
- Az okos kütyük a szórakoztatóipar univerzális csatornái – beszámoló a Telenor Jövőkutató Szimpóziumáról 2014. április 16.
- Újabb részletek a Project Aráról [Videó] 2014. április 7.
- HTC One M8 – egy hónapon belül a hazai szolgáltatóknál 2014. április 4.
- Májusban debütál a HTC M8 mini 2014. április 1.
- LG G2 mini – áprilistól Európában 2014. március 28.
- Intelligens kontaktlencsén dolgozik a Google 2014. március 26.
- Bemutatkozott az új HTC One (M8) 2014. március 26.
- Project Ara – már 50 dollártól? 2014. február 27.
- Cserélhető modulos mobilok a ZTE műhelyéből? 2014. január 13.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Fél év múlva piacon a Project Ara [Videó]
Májusban elkészül az első Project Ara mobil alapmodulja, decemberre várható a platformot támogató Android frissítés megjelenése, januárban pedig kezdetét is veheti a cserélhető modulokból építkező készülékek értékesítése. Ez nem minden, hiszen a Google nyáron beizzítja speciális 3D nyomtatóját is, ami lehetővé teszi, hogy a Project Ara modelleket egyedi térbeli mintázatokkal ékesített burkolattal rendelhessék majd meg a vásárlók.
A korábban a Motorola nevével fémjelzett, de már a Google szárnyai alatt fejlődő Project Ara már 2015 januárjában elérhet a felhasználókhoz. Ez azért is nagy hír, mert nemrég még nagyon távolinak és bonyolultnak tűnt a koncepció megvalósítása.
Emlékeztetőül: a Project Ara lényege, hogy az okostelefon egy alapmodulból és több, szabadon cserélhető elemből épül fel, így egyszerűen átalakítható a készülék. Így például kamerát, processzort, memóriát, akkumulátort, kijelzőt cserélhetünk anélkül, hogy készüléket váltanánk – csak az adott modult kell megvásárolnunk hozzá. A koncepció nemcsak szabadságot ad a júzer kezébe, hanem jelentősen megnöveli az eszközök élettartamát is, hiszen az alapmodult több – a Google szerint akár 6-7 – éven keresztül használhatjuk anélkül, hogy elavulna. Emellett nagy hangsúlyt kap a projektben az egyediség: a vásárló úgy válogathat a különböző modulok között, határozhatja meg készüléke színét és mintáját, mintha egy alkalmazásboltban szemezgetne a szoftverek rengetegében.
A Google csúcstalálkozókat szervez a Project Ara mielőbbi életre hívása érdekében. A cég már kiadta a fejlesztőknek a modulok fejlesztéséhez szükséges MDK-t (Module Developers Kit), továbbá számos hardvergyártóval együttműködve dolgozik a különféle modulok létrehozásán.
A Project Ara nagyon gyorsan halad előre: várhatóan májusban elkészül az alamodul energiaellátást biztosító rendszere, augusztusban pedig elkezdik tesztelni a Google speciális 3D nyomtatójának prototípusát, aminek bevetésével lehetőség nyílik arra, hogy a Project Ara gyümölcsét jelentő készülékek burkolatára térbeli mintákat vigyenek fel. Ezáltal a leendő vásárlók nemcsak mobiljuk színét választhatják ki, hanem a készülékház domorú mintázatát is.
Decemberben, a hírközlési hatóság ellenőrzéseinek lezárultával a Google kiad egy Android frissítést, amely támogatja az Ara modulokat. Innen már csak egy lépés a moduláris készülékek piacra dobása, amire a tervek szerint 2015 januárjában kerül sor.
Nagyon izgatottan várjuk a Project Ara alapú kütyüket, melyek a keresőóriás várakozásai szerint jelentősen átalakítja majd az okostelefon piacot.
[Forrás: GSM Arena]