Kapcsolódó cikkek
- Dupla memóriát és számos frissítést kapott a Google Glass 2014. június 27.
- Új vezetőt kap a Google Glass csapata 2014. május 21.
- 150 dollár a Google Glass anyagára 2014. május 15.
- Mihez kezd az agresszív sofőr a Google vezető nélküli autóival? 2014. május 9.
- Google Now kártyák offline használatra is 2014. május 6.
- Mindössze 80 dollár a Google Glass anyagára 2014. május 3.
- Új felfedezőket toboroz a Google a Glasshoz 2014. április 11.
- Intelligens kontaktlencsén dolgozik a Google 2014. március 26.
- Az Epson Moverio okosszemüveg és a kiterjesztett valóság 2014. február 25.
- Kontaktlencse integrált vércukorszintmérővel a Google-től 2014. január 17.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Agyhullámainkkal is irányíthatjuk a Google okosszemüvegét [Videó]
A londoni This Place új fejlesztése lehetővé teszi, hogy egy headset segítségével, gondolatainkkal irányítsuk a Google Glasst, amit viselünk. Egyelőre erősen limitált az ily módon kiadható parancsok száma, de ez gyorsan változhat, hiszen hamarosan egy seregnyi fejlesztő állhat rá a projektre.
A Google okosszemüvegét jelenleg csak érintéssel és hangparancsokkal irányíthatjuk, de így is egyre népszerűbb. Belegondoltál már, mennyivel érdekesebbé tenné a kütyüt, ha sokkal kényelmesebb módon, agyhullámainkkal is vezérelhetnénk? A felvetés korántsem áll olyan távol a valóságtól, mint azt hinnéd, ugyanis a londoni This Place ügyes emberei előrukkoltak egy működőképes megoldással. Fejlesztettek egy nyílt forráskódú alkalmazást, ami a MindRDR nevet viseli. A szoftver működéséhez szükség van a Neurosky EEG bioszenzoros headsetére és értelemszerűen egy Google Glassre. A MindRDR a két készülék között hidat képezve a headset által beolvasott agyhullámainkat végrehajtandó utasításokra fordítja le a Glass számára, így jön létre a „varázslat”.
A program jelenleg csak a fotók készítését és azok Facebookra vagy Twitterre való feltöltését teszi lehetővé gondolatainkkal, szóval van még hova fejlődni. Ezzel pedig úgy fest, nem is lesz gond, ugyanis a This Place elérhetővé tette munkáját a GitHubon, ahol számos fejlesztő érdeklődését felkeltheti.
A Google Glass viselője egy vízszintes fehér vonalat lát a MindRDR működése során. Ezt a vonalat koncentráció révén a kép tetejére kell vinnie a fotózáshoz, s a folyamat megismétlésével töltheti fel az elkészült fotót a kiválasztott közösségi hálóra. Az alkotók szerint az alkalmazás a későbbiekben nagy segítséget jelenthet a mozgásukban korlátozott – például a sclerosis multiplexben szenvedő –embereknek.
[Forrás: Engadget]