Kapcsolódó cikkek
- Androidra is letölthető a Periscope 2015. május 28.
- Megjelent a NetPincér app Androidra és iOS-re 2015. április 9.
- Már iOS és Android rendszereken is megy a BBM Protected 2015. március 23.
- Androidra és iOS-re is jöhet a Cortana 2015. március 16.
- Angry Birds Stella POP! – buboréklövés kicsit másképp 2015. március 13.
- ARTRIS – tetris és puzzle ihlette mobilos játék Androidra és iOS-re 2015. február 18.
- Mobilról is lehet már új autópályamatricákat venni 2015. január 22.
- Új alkalmazással, vicces matricákkal újít a Facebook 2014. december 22.
- Újdonságok a Google Drive Android és iOS verziójában 2014. december 19.
- 5 új szűrőt kapott az Instagram 2014. december 17.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Elérhető hazánk első önfejlesztő mobilappja
Június 8-án hivatalosan elindult a Mentor, Magyarország első önfejlesztő mobil applikációja. Az Androidra és iPhonra letölthető alkalmazásban 4 órányi tudásanyag és mintegy 50 adás érhető el.
Megjelent a Mentor nére keresztelt mobilalkalmazás, mely hazánk első önfejlesztő mobilappjának számít. Jelenleg kilenc témakörből – például ön- és emberismeret, produktivitás, személyes márka – választhatunk hanganyagokat. A 3-30 perces előadások WiFi-n letölthetők a telefonra, ezért az alkalmazás használatához nincs feltétlenül szükség internetkapcsolatra.
Az applikáció elsődlegesen azokat a tréningre járó vállalkozókat, menedzsereket, közép- és felsővezetőket célozza, akiknek kevés a szabadidejük, de szeretnének tanulni, fejlődni.
„Az ötlet három éve az M3-ason pattant ki a fejemből. Mivel sokat autózom, szerettem volna hasznosan tölteni az utazással töltött holtidőt. Viszont magyar nyelvű önfejlesztő tananyagot alig-alig találtam. Ez adta a Mentor ötletét: fejleszd magad holtidőben“ – mondta Dunder Krisztián az app ötletgazdája.
A folyamatosan bővülő tartalmat az egyes témakörök hiteles szakértőivel készített interjúk, valamint hazai és nemzetközi portálok és blogok cikkei adják. A tartalomról szerkesztőbizottság dönt, de a hallgatónak is van beleszólása: a mentorfm.hu oldalon található űrlapon keresztül bárki javasolhat témát és interjúalanyt.
Meddig lesz ingyenes?
Dunder Krisztián elmondása szerint az applikáció ingyenes, és az is marad. Később a tervek szerint szponzorált csatornák és hirdetések adják majd a működtetéshez szükséges bevételt.
Hozzátette: azonban most a legfontosabb cél, hogy minél több önfejlesztés iránt érdeklődő okostelefon tulajdonost érjünk el és hallgatókat gyűjtsünk. Bízom benne, hogy év végére elérjük az ötezer aktív felhasználót.
Egyszerű használat
Az applikáció iPhone-ra az App Store-ból, Androidra a Google Play Store-ból ingyenesen letölthető, de mindkét alkalmazás elérhető a Mentor FM oldalról indulva is. Az app letöltése után egyszerűen egy Facebook vagy LinkedIn regisztrációval lehet használni. Ezután korlátlanul hallgathatók az előadások, melyeket lementhetünk, kedvencek közé tehetünk és megoszthatjuk az ismerőseinkkel.
Az applikáció programozását az fps webügynökség végezte. A fejlesztési folyamat közel egy évig tartott és önerőből valósult meg. A hétfői indulást két hónapos tesztüzem előzte meg.