Kapcsolódó cikkek
- A Google Mapsszel már iPhone-okra is küldhetünk helyeket 2015. június 10.
- Google Photos – korlátlan, ingyenes fénykép és videotárhely 2015. június 2.
- Új Apple Watch alkalmazásokon dolgozik az Apple 2015. május 26.
- Okosautó gyár nyílt Szombathelyen 2015. május 26.
- Okosotthon szoftveren dolgozik az ABB, a Bosch és a Cisco 2015. május 14.
- Év végére várható a Nintendo a mobileszközökön 2015. május 15.
- A Google ideiglenesen leállította Map Maker alkalmazását 2015. május 15.
- A szülők Apple Watch segítségével ellenőrzik az újszülött szívverését [Videó] 2015. május 6.
- Collections – a Google+ gyűjtemény 2015. május 5.
- Fejlesztőknek szánt eszközök, felhőmegoldások, szolgáltatások a Microsoft Build konferencián 2015. május 1.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Egy új alkalmazás az emberi memóriát másolja
Az EU Edge közreműködésével fejlesztett Candy segítségével böngészés közben okosan rendszerezhetők a webes tartalmak. A néhány hete bétában elérhető alkalmazás ingyenes Google Chrome kiegészítőként fut, angol nyelven.
Bármilyen típusú webtartalom feljegyezhető az új Chrome kiegészítő használatával: szövegrészletek, teljes cikkek, képek, vagy akár videók is megjelölhetőek és rendszerezve raktározhatóak. A Candyvel, más tartalomrendszerező megoldásokkal szemben a felhasználó úgy tudja elmenteni és jegyzetekkel, kiemelésekkel ellátni a számára érdekes dolgokat, hogy eközben nem szükséges megakasztania a böngészési folyamatot. A kiegészítő pontosan úgy tárolja és hívja elő a tartalmakat, ahogy azt az emberi memória is teszi.
A Candy használata a tudatos kutatómunkát és a böngészés során jellemző inspirációs folyamatot is megkönnyíti, felgyorsítja. Az applikáció egyik izgalmas eleme, hogy az innen-onnan összegyűjtött információk önálló gondolatmenetté formálhatók a „candyk” (elmentett webtartalmak) sorba rendezésével. A böngészők könyvjelzői csak a weboldal címét jegyzik meg, a Candy azonban az összes releváns információt tárolja, sőt akár több szövegrész kiemelését is lehetővé teszi. Így minden weboldalról azok a releváns részletek lesznek tárolhatóak, amelyek ténylegesen megragadták a figyelmet. Ez a megoldás keltette fel az EU Edge fejlesztőcég figyelmét: „Mi is szerettünk volna egy ilyen eszközt, ezért vágtunk bele”.
Az alkalmazás az utóbbi idők fejlesztéseitől eltérően, humánpszichológiai alapokból kiindulva született. Struktúráját nem a szokásosan használt mérnöki logika mentén határozták meg (pl. címkézés vagy mappákba szervezés), itt az emberi elme működési mechanizmusa volt a kiindulópont. Ennek sajátossága, hogy nem komplett anyagok (képek, szövegek stb.), hanem izgalmas részletek (egy szöveg néhány szava/gondolata, egy kép meghatározó részlete) raktározódnak a legkönnyebben. A fejlesztők kiemelték, hogy a Candy a webtartalom elérhetőségén túl minden arra utaló, különböző memóriaterületekre ható információt is elment (például: screenshot, szerző, kiemelések), hogy megkönnyítse a későbbi felidézést.
A Candy koncepciója három webveterán, Ort Attila, Vágvölgyi Péter és Gajdics Attila munkája, az EU Edge csapata pedig a szoftverfejlesztés oroszlánrészét végezte. A kiszervezett fejlesztőmunka a tulajdonosok szerint nagy előny volt, hiszen amellett, hogy a Candy egy profi csapatot kapott, az EU Edge rendkívül rugalmas hozzáállásával a kockázatok egy részét is átvállalta. Utóbbi számára nemcsak a közös rizikó, hanem a projekt eredetisége is jelentős plusz motivációt adott.
A jelenleg futó béta verziót bárki ingyenesen letöltheti a Chrome Webáruházból.