Kapcsolódó cikkek
- Hat év múlva megtízszereződik a mobil adatforgalom 2015. november 27.
- Az 5G mint a teleportálás előszobája? 2015. november 11.
- Az Ericsson Lean Carrier egy 5G-koncepciót vezet be az LTE hálózatokba 2015. november 6.
- Az egységes európai 5G szolgáltatások piacán dolgozik az Ericsson 2015. október 27.
- Áttörés az Iris projekttel az 5g felé vezető úton 2015. október 12.
- Együttműködik a Samsung és az LG U+ az 5G technológia szolgálatában 2015. július 1.
- 2020-ra a világ népességének 70%-a okostelefon-felhasználó lesz 2015. június 4.
- Bemutatták a 450 Mbps-os adatátvitelt 2015. február 19.
- Lefékezi a veszélyes járművet az új okosbringás sisak 2015. január 2.
- Az Ericsson szerint hat év múlva a világ 90%-án lesz szélessávú mobilnet 2014. november 12.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Ericsson inkubátor az 5G magyarországi előmozdítására
Az Ericsson Magyarországon, a budapesti kutatás-fejlesztési központjában megnyitotta az Ericsson Garázst, ami az "5G-t Magyarországnak" program elsődleges központja lesz.
Az Ericsson Garázs egy inkubátor, ahol összefoghat a Hálózatba Kapcsolt Társadalom ökoszisztémájának valamennyi szereplője, többek között a szolgáltatók, a tudományos élet, a start-up vállalkozások és más iparágak képviselői.
Az „5G-t Magyarországnak” a közelmúltban elindított „5G-t Európának" program része. A tervek szerint a lehetséges 5G megoldások ipari kísérleti üzemét végeznék el olyan területeken, mint például a „Dolgok Internete” (IoT), az energia és közműszolgáltatások, biztonság és védelem, állami infrastruktúra és kiskereskedelem. Feladatai közé tartozik majd a közös innováció és prototípusfejlesztés, továbbá bemutatók szervezése a szolgáltatók és a vállalkozások számára.
Az 5GEx célja, hogy lehetővé tegye egy egységes, számos szolgáltatót és technológiát felvonultató európai 5G szolgáltatási piac létrejöttét.
A projekt kiemelt célja a több tartományon átnyúló szolgáltatások összehangolásának támogatása több adminisztrátor esetén, illetve több tartományt egyedül üzemeltető adminisztrátor esetén. Ez az összehangolás összhangban áll majd az NFV (Network Functions Virtualization) és a szoftveresen meghatározott hálózati technológiákkal. A végponttól végpontig terjedő (end-to-end) hálózati és szolgáltatási komponensek képesek lesznek vegyíteni a többpartneres (multi-vendor), heterogén technológiai és erőforrás környezeteket.
A budapesti Ericsson Garázs megnyitásával egy időben egy egész Európára kiterjedő innovációs versenyt hirdet a cég azzal a céllal, hogy az európai ökoszisztémát a Hálózatba Kapcsolt Társadalomban alkalmazható, kihívást jelentő és értékes alkalmazások létrehozására ösztönözzék. Az innovációs verseny győztesei amellett, hogy értékes jutalmakban részesülnek, lehetőséget kapnak arra is, hogy prototípus ötleteiket a budapesti Ericsson Garázsban tartott bemutatón hasznosításra felajánlják.