Kapcsolódó cikkek
- Immmr: Egyetlen szám minden igényhez 2016. február 23.
- A Vodafone Alapítvány több ezer menekült életének megkönnyítésére alkalmas újdonságot mutatott be 2016. február 22.
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program 2016. február 16.
- Kibővült a Világ Napijeggyel barangolható országok köre 2015. október 1.
- Már 35 országban netezhetnek 4G-n a magyar vodafone-osok 2015. július 30.
- A Vodafone a feltöltő kártyásoknak is hazai árakat kínál Európában 2015. május 1.
- Egyedüli mobilszolgáltató a Vodafone a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2014. április 3.
- Új Vodafone flottacsomag hallássérültek részére 2013. január 28.
- Használt készülék vásárlási akció a Vodafone-nál 2012. október 2.
- Vodafone: a lakosság nem fosztható meg a szélessávú hálózattól 2012. október 2.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Évente több ezer nő és gyermek életét mentheti meg Tanzániában a Vodafone mentőtaxija
Úttörő jelleggel “mentőtaxi” szolgáltatást indított Tanzániában a Vodafone Alapítvány. A szolgáltatás a várakozások szerint évente 2700 vidéki kismama és gyermek életét mentheti meg.
Tanzánia Sengerema és Shinyanga körzeteiben a legalább 2 milliós lakosságra mindössze 10 mentőautó jut. A Belgium-méretű területen a becslések szerint az egész világon a legmagasabb a szülési és csecsemőhalálozások aránya, sok száz veszélyeztetett terhes nő pusztán azért hal bele gyermekével együtt a szülésbe, mert nem juthat időben kórházba.
A Vodafone Alapítvány – helyi civil szervezetekkel, a Pathfinder International-lal és a TouchFoundation-nal, valamint a USAID amerikai segélyszervezettel együttműködve – elindított egy ingyenesen hívható segélyvonalat, amely havonta akár 225 nő és gyermeke életét mentheti meg. A szolgáltatás leginkább az európai a 112-nek, az angliai 999-nek vagy az amerikai 911-nek felel meg. A 100 sofőrből álló taxishálózat segítségével a rászorulók megtehetik a legközelebbi kórházig tartó, gyakran akár három órás utat, és a szolgáltatásért a Vodafone M-Pesa szolgáltatásán keresztül fizethetnek.
A szolgáltatás próbaüzeme során tavaly Sengerema egy kisebb térségében 323 nőt és gyermekét sikerült megmenteni. A program keretében 250 egészségügyi dolgozó részesült csecsemő és gyermek egészségügyi képzésben, további 209 szakembert pedig az életmentő szülészeti és gyermekgyógyászati beavatkozások terén képeztek tovább Sengerema és Shinyanga térségben.
Az együttműködés keretében 58 létesítményt láttak el napenergiával tölthető tápegységekkel, így immár az éjszakai szüléseket is problémamentesen le lehet vezetni, olyan helyeken is, ahol nincs vezetékes áram.
A nemzetközi Vodafone Alapítvány 2010 óta támogatja a tanzániai kismamákat. A Vodafone Connecting For Good jótékonysági programjának keretében együttműködést kötött több tanzániai és egyéb civil szervezettel annak érdekében, hogy segítséget nyújtson a szülészeti sipolyoktól (fisztulától) szenvedő nőknek. Az együttműködésnek és az M-Pesa bevonásának köszönhetően több száz nő kaphatja meg a szükséges kezelést. Az M-Pesa fizetési mód bevezetése előtt, 2010-ben csupán 268 hasonló beavatkozást hajtottak végre Tanzániában, 2016-ra ez a szám meghaladhatja a 3 ezret, így a Vodafone Connecting For Good lett a világ legnagyobb sipoly kezelő programja. A programot a USAID és svájci Swiss Re Foundation is támogatja.
A 30 éves Rehema Sanane február 10-én életet adott Setu névre keresztelt egészséges kisfiának. Története azonban rosszabbul is alakulhatott volna, ha nincs lehetősége rövid időn belül kórházba jutni. Február 10-én megindult szülésekor az otthonától egy kilométerre fekvő rendelőben a kivizsgálást követően közölték, hogy születendő gyermeke komoly veszélyben van. A nő azonnal hívta a Vodafone “mentőtaxi” segélyszámát, és perceken belül megérkezett egy autó, amely eljuttatta őt a legközelebbi kórházba férje és egy nővér kíséretében. Setu a nehézségek ellenére egészségesen született.
Omari Mabula taxisofőr. Tavaly decemberben csatlakozott a Vodafone Alapítvány “mentőtaxi” programjához, azóta négy szülő nőt vitt kórházba. Mikor a programról kérdezték, azt válaszolta, örül, hogy segítheti közösségét. Omari elmesélte, hogy február 4-én egy olyan nőt vitt kórházba, akinek igen hosszúra nyúlt a szülése, és a fájdalomtól beszélni sem volt képes. Miután elfuvarozta a kórházba, nem hagyta nyugodni, hogy megtudja, mi lett vele. Másnap érdeklődött a diszpécser központnál, és azt a választ kapta, hogy a nő túlélte a szülést, egészséges fiúgyermeknek adott életet császármetszéssel. Omari azóta már meg is látogatta az asszonyt és a gyermeket. Elmondása szerint korábban is fuvarozott szülő nőket a kórházba, ám sokszor nem volt elég pénzük kifizetni a fuvart. Az M-Pesa azonban megoldotta ezt a problémát.