Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás 2016. április 3.
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan 2016. február 27.
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában 2016. február 3.
- Iskolai 3D nyomtató pályázat indult 2016. január 25.
- Egy ruhakollekció kizárólag mobiltelefon segítségével 2018. október 9.
- Itt a Fuse 1 asztali SLS 3D nyomtató és a Form Cell digitális gyár 2017. június 21.
- Két új taggal bővült a Formlabs termékpalettája 2017. május 19.
- Bemutatkozik az Ultimaker 3: Az Ultimaker legújabb, professzionális 3D nyomtatója 2016. október 19.
- Új 3D nyomtatási megoldások a MakerBottól ipari és oktatási felhasználók igényei alapján fejlesztve 2016. szeptember 23.
- Nyomtassuk át a nyarat! 2016. július 7.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Két új nyomtatót is bemutatott az Ultimaker
Az Ultimaker a világhírű TCT kiállításon bemutatta legújabb 3D nyomtatóját, az Ultimaker S3-at, valamint a cég bivalyerős összeállítását, amely az S5 modellt újabb automatizált funkciókkal ipari szintre emeli, az Ultimaker S5 Pro csomagot. Az Ultimaker S3 és az Ultimaker S5 Pro csomag már megtekinthetők a hazai márkaképviselet, a FreeDee Kft. budapesti bemutató termében, illetve hamarosan az Automotive Hungary kiállításon is!
Ultimaker S3
„Bármilyen költségvetés mellett profi teljesítmény” – írja termékismertetőjében a professzionális asztali FFF nyomtató piacot vezető holland gyártócég.
Az S3 nagytestvére, az Ultimaker S5 ugyan még csak másfél éves, megjelenése óta azonban már számos díjat elnyert, mérnökök és tervezők ezrei használják világszerte napi szinten. Funkcionális prototípusok, műszaki alapanyagokból gyártási segédeszközök és végtermékek készítésére egyaránt kiváló. Fejlesztői az alacsonyabb költségvetésű vállalkozásokra gondolva, az S5 legjavát „beintegrálták” a kisebb és kedvezőbb árú Ultimaker S3-ba. Az új gép (230x190x200 milliméter építési terével) ugyanazt a csúcsminőséget garantálja, kettős extrudáló rendszere megbízhatóan használható több különböző szín vagy anyagtípus kombinálására, segítségével könnyedén használhatunk vízzel oldható megtámasztást bonyolult alkatrészek nyomtatásához áthidalva ezzel a műanyagszálas nyomtatók geometriai korlátozásait. Az Ultimaker S3 ipari megbízhatóságot nyújt a kisebb költségvetésű vagy kisebb munkatérrel is megelégedő vállalkozások számára is.
Az Automotive Hungary-n is megtekinthető Ultimaker S széria kompozit anyagok gyártására is fel lett készítve: a megerősített filament adagoló acél fogaskerekek üvegszállal vagy szénszállal dúsított alapanyagok esetében is kiváló nyomtatási eredményt tesznek lehetővé. A két nyomtatószál adagolását mérő szenzorok biztosítják a mindig sikeres végeredményt: ha kifogy az anyag, megállítják a nyomtatást, lehetővé téve ezzel a nyomtatás zavartalan folytatását. Mindezek mellett az S5 és az S3 masszív váza, 4,7 colos érintőképernyője, az optimalizált belső kialakítás, az előre definiált alapanyag profilok és a nyomtatóanyagok nagy választéka szintén a zavartalan és folyamatos munkavégzést szolgálják.
Ultimaker S5 Pro nyomtató csomag
Az Ultimaker S5 Pro csomag automatizált gyártómegoldást nyújt.
Az Ultimaker S5 Pro nyomtató csomag három úttörő jelentőségű darabból áll össze az FFF nyomtatás ismert kihívásait tökéletesen kezelő rendszerré. Mindezek együtt garantálják, hogy a teszteket hibátlanul abszolváló automatizált alapanyagellátással és optimalizált működéssel a gép a legnehezebb alkalmazásokban is kiválóan teljesít. Az ipari Ultimaker S5 Pro nyomtató csomag részei:
- az Ultimaker S5, professzionális kétfejes 3D nyomtató nagy munkatérrel
- az Ultimaker S5 Material Station, a nedvességet felügyelő, anyagok között automatikusan váltó, megszakítás nélküli nyomtatást biztosító anyagállomás és
- az Ultimaker S5 Air Manager búra
Az alapanyag állomással hat tekercset használhatunk, azaz a nyomtató nagyobb tárgyak nyomtatására, kisebb szériákra, rugalmasabb beállításokra egyaránt alkalmas gyártásközi manuális beavatkozás nélkül. Az állomás az NFC chippel ellátott eredeti Ultimaker alapanyagokat azonnal felismeri. Az összes Ultimaker nyomtatószállal, az Ultimaker Cura Piactér valamennyi anyagával, köztük üvegszállal vagy szénszállal megerősítettekkel, valamint külsős cégek bármely 2,85 milliméteres tekercseivel is kompatibilis, amennyiben beférnek az állomás rekeszeibe.
Gondoljunk bele: csak Ultimaker anyagokból 28 millió különböző kombinációval dolgozhatunk automatizáltan. A gyártók könnyen színkódolhatnak vele gyári szerszámokat, mérnökök kiváló mechanikai jellemzőkkel rendelkező funkcionális prototípusokat és végtermékeket nyomtathatnak vele, nagyobb modellekhez építészek akár 4,5 kiló fehér PLA-vel is feltölthetik a gépet, és így tovább. Használatával rengeteg időt spórolunk meg, miközben a munkatér levegőjét felügyelő Air Manager biztosítja a zavartalan nyomtatási körülményeket, és – az ultrafinom részecskék 95 százalékának eltávolításával – a levegő minőségére is folyamatosan ügyel.
Az Ultimaker termékeit Magyarországon a FreeDee Printing Solutions forgalmazza. Az új megoldásokat élőben a hazai képviselet bemutató termében lehet megtekinteni és tesztelni, valamint jövő héten az Automotive Hungary kiállításon is megismerkedhetnek velük a látogatók.