Kapcsolódó cikkek
- Az Allianz applikációjával egyszerűbb a kárrendezés 2019. december 9.
- Már bérletet is lehet vásárolni a MÁV mobilalkalmazás segítségével 2019. december 6.
- Fogyatékkal élőknek segít a Vodafone applikációja 2019. december 3.
- Segélykérő applikáció gyerekeknek 2019. december 3.
- Saját ünnepi csatorna, korlátlanság és kedvezmények 2019. december 3.
- Smart City App – okos városok okos támogatására 2019. november 27.
- Applikációval irányítható LEGO rallyautó 2019. november 20.
- Új mobilappot mutatott be a KPMG 2019. november 14.
- Black Friday helyett Red November a Vodafone-nál 2019. október 31.
- Rengeteg nőnek segíthet a Vodafone új applikációja 2019. október 25.
A Vodafone Főállású Angyalok több ezer ember életét tették könnyebbé 2019-ben
A 2019-es évben négy Főállású Angyal dolgozott társadalmi célú projektjén a Vodafone Magyarország Alapítvány égisze alatt. Az Angyalok a tanárok, a tartós kórházi ellátásra szoruló gyerekek, a nők és a fogyatékkal élők csoportját segítették munkájuk során.
A négy projekt a társadalom különböző rétegeit segítette a digitális technológia felhasználásával. A Főállású Angyal pályázat egyik nyertese, Tóth-Berhát Katalin az endometriózissal küzdő nők támogatását és a betegség széles körű megismertetését tűzte ki tevékenysége céljául. Kata az „Együtt könnyebb” Női Egészségért Alapítvánnyal közösen dolgozott egy speciális mobil alkalmazás népszerűsítésén. A Lucy nevű alkalmazás az endometriózis korai felismerését segíti. Az applikáció egy komplex menstruációs naptár, amely az alapvető funkciókon kívül a ciklus során észlelt tüneteket elemzi. Ha a tünetek valamilyen női betegségre utalnak, jelez a felhasználónak. Tóth-Berhát Katalin az applikáció bevezetése mellett ismeretterjesztő előadásokkal, anyagokkal és kommunikációs kampánnyal hívta fel a figyelmet a betegségre. Kata edukációs előadásaival több, mint 12 ezer embert ért el, a nemrég megjelentetett Lucy alkalmazást pedig 1100-an töltötték le eddig (egyelőre csak Android rendszerre érhető el). A becslések szerint 2020 végéig 10 ezer felhasználója lesz az alkalmazásnak.
A pályázat másik nyertese, Trexler Erik projekjével azt kívánta megmutatni, hogy a mobiltechnológiai eszközök milyen hatékonyan segíthetik a súlyos mozgássérült személyek mindennapjait, kommunikációját. Programja részeként Erik olyan alkalmazást fejlesztett, amely segíti az egészséges társadalom és a fogyatékkal élők közötti kommunikációt. Az ’AAK-ra Fel’ elnevezésű alkalmazás hasznos információkkal szolgál az érdeklődőknek, szakembereknek, valamint segítséget nyújt az érintetteknek és szüleiknek. Az év során Erik Főállású Angyalként motivációs beszédeken, érzékenyítő előadásokon és tréningeken keresztül hozta közelebb egymáshoz a sérült embereket és a többségi társadalmat. Erik előadásaival több mint 1500 embert ért el.
A Vodafone Digitális Iskola Angyala Váczi Dorottya digitálispedagógia-szakértőként a Vodafone Digitális Iskola Projektben részt vevő intézmények pedagógusainak digitális tudását fejlesztette. Váczi Dorka egy év alatt 36 intézményt vont be a közös munkába. A projekttel több mint 700 pedagógust ért el.
„A számoknak és a tapasztalatoknak megfelelően azt gondolom, hogy nagyon sikeres évet zártunk, sok pozitív visszajelzés érkezett a kollégáktól. A digitális pedagógia módszertan legnagyobb előnye, hogy a tanárok és a diákok számára is élvezhetőbbé teszi az oktatást, ugyanis a digitalizáció eszközeivel saját nyelvén szólíthatjuk meg a fiatalabb generációt” – mondta el Váczi Dorottya digitális pedagógia szakértő, a Vodafone Alapítvány Digitális Iskola Angyala.
A Vodafone Digitális Kórházi Angyal, Fábián Sára, az általa alapított Amigos a gyerekekért szervezettel karöltve végezte tevékenységét. Az egyetemistákból álló jótékonysági szervezet súlyosan beteg gyerekek mindennapjait teszi jobbá a nyelvtanulás segítségével. Digitális Kórházi Angyalként Fábián Sára a Vodafone digitális eszközeinek bevonásával gazdagította a tartós kórházi ellátásra szoruló gyermekek oktatását és az Amigos önkénteseivel élvezhetőbbé tette mindennapjaikat. A Digitális Kórházi Angyal projekt részeként pedig egy újabb kórházzal bővült az amigók portfóliója: már a Debreceni Gyermekgyógyászati Klinikán fekvő beteg gyerekek gyógyulását is segítik. Az elmúlt egy évben Sára és az Amigos a gyerekekért alapítvány több mint 300 tartós kórházi ellátásra gyermek napjait tette szebbé a Vodafone Alapítvány által adományozott tabletekkel és VR szemüvegekkel.
A Vodafone Alapítvány legismertebb társadalmi projektje, a Vodafone Főállású Angyal program várhatóan 2020-ban is visszatér, hogy segítse a rászorulókat a digitális világ kínálta lehetőségekkel.
A Főállású Angyal kezdeményezés a Vodafone Alapítvány legismertebb és legnépszerűbb társadalmi projektje. Az alapítvány a kezdeményezés keretében immár tizedik éve nyújt anyagi támogatást olyan jótékonysági projektek megvalósítására, amelyek jobbá tehetik a világot. 2019-ben rendhagyó módon négy Főállású Angyal kezdte meg a munkát a Vodafone Magyarország Alapítványnál. Az Angyalok küldetése az volt, hogy a mobiltechnológiát is felhasználva segítsenek egy társadalmi csoportot egy éven át, melyért havi 400.000 forintos bruttó fizetésben részesültek.