Kapcsolódó cikkek
- Újabb kagylódroid a Samsungtól: Galaxy Golden 2013. augusztus 21.
- Samsung Galaxy S4 mini teszt – a kicsi bors 2013. augusztus 21.
- LG Optimus L5 II Dual Special Edition – hölgyeknek 2013. augusztus 15.
- Láthatáron az új LG modell – Vu 3 2013. augusztus 13.
- Lencsevégen a Samsung új, duplakijelzős kagylója 2013. augusztus 5.
- LG G2 – három hónapon belül 100 szolgáltató kínálatában 2013. július 29.
- Tripla SIM-es droidon dolgozik az LG 2013. július 29.
- LG G2 – több színben? 2013. július 26.
- LG G2 kedvcsináló videó 2013. július 23.
- A „G” márkanév fémjelzi az LG prémiumkategóriás okostelefonjait 2013. július 19.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Hajlékony kijelzős kütyükkel készül novemberre az LG és a Samsung
A friss infók szerint már novemberben előrukkolhat első flexibilis kijelzővel ellátott készülékeivel az LG és a Samsung. Ugyan az innovatív kütyük megjelenítőjét nem formálhatjuk kedvünkre, azok eleve hajlítva kerülnek beépítésre és ellenállóbbak lesznek „merev” társaiknál.
Már cirka 7 éve szólnak hírek hajlékony megjelenítővel szerelt okostelefonokról, ám a technológiai fejlődés csak nemrég érte el azt a szintet, amelyen az efféle eszközök sorozatgyártása megvalósítható.
A koreai ETNews értesülései szerint elsőként az LG és a Samsung rukkol elő saját flexibilis érintőképernyőt felvonultató megoldásaival, méghozzá már idén novemberben. A szóban forgó eszközök megjelenítője hajlított formában kerül beépítésre, azaz szó sincs pergamenszerűen összehajtható kijelzővel szerelt mobilokról, mégis innovatív kütyüknek tekinthetők. Egyébként a flexibilis kijelzők nagy előnye a hihetetlen karcsúság mellett, hogy üveg helyett rugalmas műanyagot használnak fel gyártásukhoz, mely kevésbé sérülékeny, törékeny. Az új panelek alkalmazása számos problémát vet fel, hiszen előnyeik kiaknázásához újabb tervezési és technológiai bravúrokat kell bedobni – s persze az sem árt, ha az adott gyártónak akad kapacitása legyártani a kellő mennyiségű kijelzőt.
A Samsung elméletileg havi 1-1,5 millió, 5 és 6 hüvelyk képátlójú flexibilis panelt képes legyártani havonta, ami alapvetően kevés, ha egy új zászlóshajóban szeretné bevetni, viszont egy, az új technológia piaci fogadtatását felmérni hivatott készülék piacra dobásához bőven elegendő. Más szóval a Galaxy S5 véletlenül sem kerülhet piacra (és a következő generációs LG zászlóshajó sem) decemberben, ha hajlított kijelzőt szán bele a gyártó, de egy, kifejezetten az újfajta képernyőre adott felhasználói reakciók vizsgálatára szánt, limitált kiadású (és enyhén túlárazott) modell bevezetése mindkét cég részéről logikus lépés lehet. A pozitív piaci fogadtatás után pedig nyilván az igényeknek megfelelően átalakulnak a gyártósorok, s jöhetnek a tömegeknek szánt hajlékony kijelzős készülékek.
[Forrás: Android Beat]