Kapcsolódó cikkek
- Itt a ZTE Nubia X6 – 13 megapixeles kamera elöl-hátul 2014. március 26.
- Extra tartozékokkal csalogatja a vásárlókat az Xperia Z2 Deluxe Edition 2014. március 25.
- Lelepleződött az Oppo Find 7 és Find 7 Lite 2014. március 20.
- Bemutatkozott a Xiaomi Redmi Note 2014. március 20.
- Xiaomi Redmi Note néven jön a Red Rice utódja 2014. március 17.
- Hamarosan piacon a nyolcmagos Xiaomi Hongmi 2 2014. március 14.
- Jól kezdett Kínában a Desire 816 2014. március 12.
- Goophone M8 – a klón ismét megelőzte az eredetit 2014. március 7.
- ZTE Nubia X6 – unibody fémházzal és szuper processzorral 2014. március 6.
- Március 6-án mutatkozhat be a Meizu MX4 2014. március 5.
Legfrissebb híreink
Ezerötszáz ember őrizetben telefonos spamelésért Kínában
Az elmúlt hónap során több mint másfélezer embert vettek őrizetbe a hatóságok Kínában mobiltelefonos spam-üzenetek terjesztése miatt - írja a Hszinhua hírügynökség.
A februárban indított országos kampány során a hatóságok kifejezetten olyan illegális mobilállomásokra csaptak le, melyek SMS-szemétnek számító csaló spam-üzenetek tízezreinek küldésére szakosodtak. A rajtaütések során több ezer darabból álló felszereléseket koboztak el a közös akciót végrehajtó kormányzati szervek és rendőrök, s több mint 1 500 embert vettek őrizetbe.
A spam-üzenetek célja többnyire az azt megkapó mobilozók becsapása, bankkártyájuk adatainak, jelszavaiknak ellopása, pénzátutalások hamis információk közlésével való kikényszerítése. A modern technológia lehetővé teszi, hogy a csalók hivatalos számokról - így a mobilszolgáltatók vagy a nagybankok központi számáról - küldjenek üzenetet, legálisnak feltüntetve így az adatkérést. Az is gyakori, hogy a csalóka üzenetek egy "régi jó baráttól" vagy éppen a "főbérlőtől" érkeznek, akik kölcsönkérnek, illetve a lakbér új bankszámlaszámra való utalását kérik.
A becslések szerint az 1,2 milliárd kínai mobilozó évente több száz milliárd spam-üzenetet kap telefonjára. A Sogou internetes keresőportál egy korábbi tanulmánya szerint ezek csaknem kétharmada reklám, melyből átlagosan naponta legalább egy érkezik a felhasználók készülékeire. A csaló üzenetek az összes alig két százalékát teszik ki, ugyanakkor 2013 első hat hónapja során több mint 30 millió jüan (1,1 milliárd forint) anyagi kárt okoztak a hiszékeny telefonálóknak.