Kapcsolódó cikkek
- Mobilalkalmazás várandós kismamáknak 2014. május 5.
- Életlenítés funkció a Sony új fotóalkalmazásában 2014. május 5.
- Sickweather: a hipochonderek appja 2014. május 2.
- Mobilalkalmazás segít az eltűnt személyek megtalálásában 2014. április 29.
- Nemzetközi együttműködést kötött az UNICEF és a Telenor 2014. április 25.
- A Facebook kezében a Moves fejlesztője 2014. április 25.
- Az űrből köszönti a 40 éves Rubik-kockát a Masat-1 2014. április 25.
- Az első hazai védőoltásokat naplózó applikáció 2014. április 15.
- A világ első magyar nyelvű futóappja a Telekomtól 2014. április 10.
- Matricák és hasznos funkciók a megújult BBM-ben 2014. április 2.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
UV-előrejelzés és -figyelmeztetés mobileszközön
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) februárban megjelent mobilalkalmazása, a Meteora az időjárási viszonyok mellett már az UV-előrejelzést és –figyelmeztetést is jelzi a mobileszközökön.
Az OMSZ alkalmazása, a Meteora mostantól előre jelzi az UV-sugárzás veszélyét. A bejelentésről sajtótájékoztatón beszéltek, ahol kiemelték, hogy fontosnak tartják az UV-szezonra való felkészülést, a veszélyek megelőzését.
Most még egyáltalán nem késő egy ilyen megoldás bejelentése, hiszen még a nyári időszak előtt állunk, az emberek felkészülhetne, és ezzel csökkenhet a veszély is. Kissné Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségpolitikai főosztályának vezetője szerint 10-20 év betegségterhei is csökkenhetnek, és maga az OMSZ is életeket ment azáltal, hogy felhívja a figyelmet a veszélyre, segíti a megelőzést. Az elmúlt száz évben ugyanis nagyon sokat nőtt az UV- sugárzás veszélye, azonban a megfelelő védekezéssel számos betegséget meg lehetne előzni.
Az OMSZ figyelmeztetési rendszere szerint 5 és 6,9 közötti UV-index is erős sugárzásnak minősül. Ha az UV-index 7 és 7,9 közötti, az pedig már nagyon erős sugárzásnak számít. Ekkor az árnyékmentes helyeken való tartózkodást nem javasolják a szakemberek. A 8-as feletti szint pedig valóban extrém sugárzásnak minősül.
Az alkalmazás nagy előnye, hogy be lehet állítani saját riasztást bőrtípusnak megfelelően, amely nem csak akkor figyelmeztet, ha a sugárzás elérte a kritikus szintet, hanem már alacsonyabb értékeknél is jelez.
Az applikáció idén februárban indult útjára, egyelőre Android operációs rendszerű készülékekre érhető el. Eddig a várható, veszélyt jelentő időjárási jelenségekről kaptak tájékoztatást a felhasználók, amely most kibővült az UV-előrejelzéssel és –figyelmeztetéssel.
Forrás: MTI.hu