Kapcsolódó cikkek
- Áttörést ért el a Continental a szoftveralapú járművek terén 2024. június 21.
- Innovatív szoftvercsomagot adott ki az LG 2024. június 14.
- Google atombomba: kombinált Core, Spam és HCU algoritmus frissítés egyszerre 2024. március 6.
- A QNAP kiadja a NetBak PC Agentet 2024. március 3.
- Megjelent a Google legfejletteb AI-ja 2024. február 8.
- Felhasználóbarát tartalomkezelés 2024. január 26.
- A QNAP kiadja a Container Station 3.0-t 2023. augusztus 2.
- Minőségibb alvással a jóllét érdekében 2023. május 7.
- Divatban az SAP 2023. április 6.
- A fejlesztők elsőként férhetnek hozzá az Oracle Database 23c új alkalmazásfejlesztési funkcióihoz 2023. április 4.
Legfrissebb híreink
- Hazánkba érkezik a kínai nehézsúlyú bajnok
- A Sony Xperia 1 VI mostantól látványos „skarlátvörös” árnyalatban is elérhető
- Bemutatták az első ultraalacsony bemeneti késleltetésű Bluetooth-technológiát
- Újabb remekművek érhetők el a The Frame TV-ken
- Megújul az ÁHK-mutató – könnyebb lesz a mobiltarifák összehasonlítása
SEO PowerSuite: a legjobb asztali SEO eszköz!
A mai keresőoptimalizálásban nélkülözhetetlenek a SEO eszközök, legyen szó helyezés monitorozásról, technikai Auditról, vagy akár linkprofil vizsgálatról. Én rengeteg ilyen eszközt használok, ezek közül az egyik a SEO PowerSuite, a kedvenc funkcióm pedig a TF-IDF elemzés. De ne szaladjunk ennyire előre. Kezdjük az elején! Szuhi Attila, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője mutatja a részleteket.
A legfontosabb tisztázni, hogy a SEO PowerSuite ingyenesen letölthető, és tulajdonképpen igen jól használható az ingyenes verzió is, azzal a megkötéssel, hogy eredményeinket nem tudjuk elmenteni és persze az adatok egy része nem látható.
Talán ebből is kiderül, hogy ez egy szoftver, nem pedig webes alkalmazás, tehát a saját gépünkön tudjuk futtatni, és csak egyszer kell megvásárolni. A megvásárolt verzió 6 hónapig használható teljes funkcionalitással. Hat hónap után lehet kérni egy Search Algo Update előfizetést, ami leköveti a keresőmotorok változásait, de a szoftverek e nélkül is futnak, csak bizonyos adatok már nem lesznek elérhetőek, és nincs mentési lehetőség sem, tehát ilyen értelemben van havi költség, de ez lényegesen alacsonyabb, mint más eszközöknél (ennek díja, ha csak egy eszközre kérjük, akár 6-7 dollárra is leszorítható havi szinten, míg egy Ahrefs előfizetés 99 dollár/hónál kezdődik.).
A másik fontos dolog, hogy a SEOPowerSuite nem egy, hanem négy szoftver, négy különböző alkalmazással. Ezek:
Website Auditor: ez a weboldalunk technikai és tartalmi Auditálásra alkalmas
Rank Tracker: weboldalak helyezésmonitorozására alkalmas
SEO SpyGlass: hivatkozó linkek, és linkbüntetések azonosítása
Link Assitant: link adatok menedzselése és új linkszerzési lehetőségek kezelése
És akkor nézzük, melyik eszköz mire használható!
Website Auditor
A négy szoftver közül ez az abszolút kedvencem. Ha érkezik egy megkeresés, vagy csak valaki rámír Facebookon, akkor szinte biztos, hogy lefuttatok a Website Auditorral egy elemzést (vagy a Screaming Frogot használom).
A Website Auditornak van egy robotja, amely feltérképezi az adott weboldalt a linkjein keresztül, hasonlóan a Google-hoz. Majd részleten elemzi minden egyes aloldaladat és URL-edet.
Az Auditor tulajdonképpen minden olyan SEO elemet megvizsgál, ami szoftveresen ellenőrizhető: válaszkódok, 404-es oldalak, Canonical beállítások, robots.txt, XML webhelytérkép, mobilbarát-e az oldal, stb. Talán egy képernyőmentés többet elárul (a képeknél szándéksoan használtam a Free verziót, hogy lás ennek korlátait).
Ennek segítségével azonnal látható, hogy milyen SEO technikai hibái vannak az oldalnak, és ezeken el lehet kezdeni dolgozni. Ha nem is javítható minden egyszerre, de pontról-pontra szépen lehet haladni, hiszen a lista mindig rendelkezésünkre áll.
Természetesen jelentéseket is készíthetünk, és akár havonta automatikusan is elkészíthetjük ezeket, így szépen lehet dokumentálni az előrehaladást. Ez különösen a SEO ügynökségeknek, webfejlesztőknek hasznos funkció.
Igen nagy kedvencem az Auditorban a Vizualizáció, ezen ugyanis remekül látható, hogy egy oldal belső linkstruktúrája mennyire van rendben.
Ráadásul a Website Auditor nem csak a hibát jelzi ki, hanem (angol nyelven) azt is elmondja, hogyan javítható a hiba, így aki még nem profi, az is gyorsan találhat megoldást.)
Content Editor
A Website Auditoron belül létezik egy Content Editor nevű funkció, ami lehetővé teszi, hogy itt szerkeszd a tartalmaidat, és közben folyamatosan jelzi a tartalmaid főbb számait, jellemzőit, kulcsszó adatait, ami egy remek lehetőség.
TF-IDF elemző
Az abszolút favoritom azonban a SEOPower Suite Website Auditorján belül a TF-IDF elemző. Ez megvizsgálja, hogy adott kulcsszóra a TOP10 helyezett hol és milyen kulcsszavakat használ.
Ellenőrzi, hogy a te tartalmad ehhez képest mely szavakat, kifejezéseket ritkábban vagy éppen gyakrabban használ-e, hiányoznak-e olyan szavak, amelyek a TOP10 találat esetén gyakrabban előfordulnak, és így tovább. Így rengeteg visszacsatolást kapsz, hogy vajon a TOP10 helyezetthez képest a te cikked miben gyengébb, és mi az, amely témakört esetleg nem érintettél, de kellett volna.
Rank Tracker
A kulcsszó-helyezés monitorozása nélkülözhetetlen SEO feladat, hiszen így tudjuk ellenőrizni, hogy munkánk eredményes-e. A Rank Tracker ebben nyújt segítséget. Ellenben az online szolgáltatásokkal. a Rank Tracker végtelen számú kulcsszó monitorozására alkalmas. Tehát te döntöd el hány kulcsszó helyezését szeretnéd ellenőrizni, és nem kell a plusz kulcsszavakért plusz havi összegeket fizetned.
Természetesen lehetőség van megadni a geolokációt, azaz a Rank Trackerben megadhatod, hogy milyen nyelven és milyen földrajzi helyről történjen a helyezésmonitorozás, és ez működik a hazai weboldalak és kulcsszavak esetén is.
Nem mellékesen a kulcsszavak havi keresési forgalma, a várható verseny erőssége és a becsült forgalom is kilistázásra kerül.
Nem csak ügynökségek, de weboldaltulajdonosok számára is hasznos, hogy a helyezések változásából jelentések, diagramok is készíthetőek.
SEO SpyGlass
A SEO Spy Glass éppen a cikk írásának napjaiban adta kis a Spy Glass új verzióját, aminek az adatbázisa már összemérhető az olyan specifikus backlink checkerekkel, mint az Ahrefs, vagy a Majestic. De mire is használható ez az eszköz?
A SpyGlass a konkurencia és a saját linkprofilod felderítésére alkalmas, a cikk írásának pillanatában 1,7 trillió linkadatot tartalmaz az adatbázis, és ez folyamatosan növekszik.
Milyen extra funkciókkal rendelkezik?
Egyrészt megmutatja, a linkek kockázatát. Ha sok spam linked van, akkor ez hasznos lehet, bár a linkeltávolítással én mindenképpen óvatosan bánnék!
Lehetőség van több domain linkprofiljának összehasonlítására, ami a konkurencia és a verseny elemzésénél lehet nagyon hasznos, hiszen azonnal láthatóvá válik, hogy adott kulcsszóra milyen erős a verseny, és mi hol állunk ebben. A SeoPowerSuite jelenleg 50 féle backlink tényezőt listáz ki, így valóban széleskörű rálátást nyerhetsz a a backlink profilokra.
És persze a szokásos reportolásra is lehetőség van, hogy ne vessz el az adatok özönében.
Link Assistant
Linkekre szükség van a SeoPowerSuite Link Assistant alkalmazása arra ad lehetőséget, hogy a linkszerzés menetét megkönnyítsük. Talán ez lesz az az eszköz, amit legritkábban fogsz használni, de ha belejössz akkor igen nagy segítségedre lesz majd a linkprofilod bővítésében.
Mi nem tetszik a SEOPower Suite-ban?
Felmerül a kérdés, hogy van-e olyan dolog, ami miatt nem ajánlom a Power Suite-ot? Nos, aki jobban szereti az online alkalmazásokat, annak egy a saját gépen futó szoftveres megoldás nem biztos, hogy ideális. Ha sok gépről dolgozol, változatos helyszínről, akkor lehet, hogy egy webes alkalmazás jobb választás.
Az egyszeri bekerülési költsége is magasabb a SEO Power Suite-nak, mint egy havi előfizetéses alkalmazásnak, de cserébe csak egyszer kell beruházni. Ráadásul vannak a karácsonyi időszakban brutálisan jó akciók, akár 65% kedvezménnyel.
Ha esetleg nincs rá kereted, akkor a Website Auditort jól tudod használni a saját weboldaladon, egyetlen megkötés van, hogy nem tudsz elmenteni semmit.
Ha komolyan akarsz foglalkozni a keresőoptimalizálással akkor jó szívvel tudom ajánlani a SEOPowerSuite programcsomagját, de már egy olyan vállalkozásnak is megérheti, amelyiknek a weboldala nem csak dísz, hanem bevételtermelő is.
Természetesen vannak eszközök, amelyek alternatívái lehetnek a SEO PowerSuite négyesének, de ezek jellemzően havi előfizetés keretében érhetőek el, és ez összességében drágábban jön ki.
Én akkor vettem meg a szoftvert, amikor kijött a TF/IDF elemzési lehetőség. Nekem már önmagában ez megérte.
Ha az online alkalmazásokat jobban szereted, akkor jó választás lehet az Ahrefs, vagy a Semrush is, ami hasonló képességekkel rendelkezik.
Fontos: Most jelentős kedvezménnyel megveheted a SEOPowerSuite-t, kattints ide a kedvezményért!
Szerző: Szuhi Attila