Kapcsolódó cikkek
- Egy „beázott” Motorola Defy története 2012. április 11.
- A Facebook felvásárolta az Instagramot 2012. április 10.
- Szemüveg okostelefon helyett? – Google Project Glass [Videó] 2012. április 5.
- Motorola RAZR Maxx: Európában is 2012. április 4.
- Motorola RAZR XT910 teszt 2012. április 4.
- Fotón a Google táblagépe? 2012. április 4.
- Motorola MOTOLUXE és Sony Xperia S a T-Mobile kínálatában 2012. április 3.
- Motorola V9 Android alapokon? – MOTOSMART Flip 2012. április 2.
- Elérhető a Nexus S és Galaxy Nexus Android 4.0.4 frissítése 2012. március 30.
- Google Drive: akár 5GB ingyenes online tárhellyel 2012. március 30.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
A Huawei-é lesz a Motorola Mobility?
Egyes Ázsiából származó pletykák szerint a Google azt fontolgatja, hogy eladja a kínai gyártónak az általa nemrég felvásárolt Motorola Mobility-t.
Tavaly augusztusban, amikor a keresőóriás bejelentette, hogy magáévá teszi a Motorola mobil részlegét, mindenki azon kezdett el tanakodni, hogy vajon mi sül ki az akvizícióból (mely egyébként most Kína jóváhagyására vár). Ezek a találgatások máig nem szűntek meg. Egyesek szerint elsősorban a Motorola birtokában lévő, rengeteg szabadalom miatt került sor a tranzakcióra, hogy a mountain view-i vállalat bebiztosíthassa a többi androidos gyártót is. Ha így is van, ez nem jelenti azt, a Google valójában igényt tart a Motorola mobil részlegében rejlő lehetőségekre.
Friss, Ázsiából származó pletykák szerint a Google máris felajánlotta a Huaweinek a Motorola Mobility-t, méghozzá egy nagy összegért cserébe. A Huawei számára több előnnyel is járna, ha a birtokában lenne a Motorola, hiszen az amerikai vállalat neve sokkal ismertebb a fejlett piacokon, s ez igen jól jöhet az idén amúgy is nemzetközi terjeszkedést szorgalmazó kínaiaknak. Bár a Motorola nem éppen élenjáró a technikai áttörésekben (az utóbbi időben csak a pengevékony Droid RAZR volt figyelemreméltó a palettáján), a Huawei számára még így is sokat érhet, hiszen a Motorola neve alatt – és a Huawei gyáraiban készített – masinákat a mostaninál vonzóbb áron tudná a felhasználók felé közvetíteni. A tranzakció ellen persze több érv is szól, például a Motorola világszerte jelenlévő, több ezer alkalmazottját és több tucat gyárát kellene átvennie a kínai vállalatnak, ami pénzügyi szempontból nem valami hívogató.
Felmerül a kérdés, hogy a Google milyen megfontolásból kíván megválni a mobil részlegtől. Nos, az első ok, ami eszünkbe juthat, az, hogy a keresőóriás nem akar konfrontálódni az androidos készülékek gyártóival. A Motorola nem túl nagy részesedéssel bír az androidos mobilok piacán, s ha netalántán a Google egy közösen fejlesztett készülék kiadása mellett döntene, akkor elképzelhető, hogy a többi gyártó felbőszülne, ellene fordulna és otthagyná a zöld robottal fémjelzett platformot - arról nem is beszélve, hogy az Amazon megoldásához hasonlóan, másokkal helyettesítenék eszközeikben a Google szolgáltatásait. A második felhozható ok, hogy a keresőcég nem mondható tapasztalnak hardveres fronton, így célszerű lenne, ha megszabadulna a számára csak felesleges mobil részlegtől.
Ne felejtsük el, hogy az egész gondolatmenetet egy pletykára építettük fel, s egyelőre senki nem – talán még maga a Google sem – tudja, hogy mi lesz a Motorola Mobility sorsa az akvizíció lezárását követően.
[Forrás: Unwired View]