Bedobta magát a Google az I/O-n

Czipperer Dia - 2013. május 16.

Most zajlik a három napos Google I/O San Franciscóban, amelyen csak úgy söpörnek végig az újdonságok, melyeket az idei évre tartogat a cégóriás.

Az idei év egyik várva várt rendezvénye a Google I/O, melyen már tegnap, ez első napon sok újdonságot jelentettek be. 

 

Bemutatkozott egy új okostelefon, a GalaxyS 4 módosítatlan kiadása, amely megegyezik az eredeti modellel, ám a nevéből is látszik – Galaxy S 4 Google Edition –, hogy a forgalmazó ezúttal a Google lesz. A készülék Android 4.2 rendszert futtat, stílus szempontjából pedig a Nexusra hajaz, hiszen Nexus 4 kezelőfelülettel érkezik. A Google a felhasználók számára minden frissítést garantál. A készülék június 26-án debütál az Egyesült Államok piacán, 649 dolláros kezdőáron. Ami jó hír, hogy kártyafüggetlen verzióban érkezik a piacra.

 

 

A Google Play Music rádió funkciót betöltő szerepben tetszeleg: hallgathatunk számtalan zenét, létrehozhatunk saját csatornákat, műfajok, mások kedvencei közül is válogathatunk. Az új, Spotifyszerű előfizetési rendszernek köszönhetően havonta 9.99 dollárért több millió zenéhez is hozzájuthatunk. A 30 napos verziót is kipróbálhatjuk, amely 7,99 dollárba kerül. Bár ezt egyelőre még csak az Egyesült Államok felhasználói élvezhetik, de a Google a jövőben újabb országokban is bevezeti a szolgáltatást. 

 

 

Tegnap debütált hivatalosan a Google Play Games keretrendszer, amely segítségével elmenthetjük, hol tartottunk, láthatjuk az elért szinteket, toplistákat, vagyis minden olyan lényeges dolgot, ami a játék szempontjából fontos lehet. És mindez platformfüggetlen, vagyis bármelyik eszközünkön folytathatjuk már megkezdett játékunkat. Ám ez nem ennyire fekete vagy fehér, ugyanis itt a fejlesztőknek is jut szerep. Nekik kell a Google Play platformot integrálni programjaikra, akkor működik a történet. Jelenleg kicsivel több, mint húsz ilyen játék van.

Természetesen a Google Play legújabb frissítése is terítékre került, amelyről már beszámoltunk nektek, így erről csak annyit, hogy megjelent egy kifejezetten tabletekre optimalizált program és játék részleg is.

A Google+ sem maradhat ki a sorból, amely szintén nagyobb frissítésen esett át. Hármas hasábú felosztás jelent meg az asztali verzióban, valamint a Google Hangout is elérhető, amely a Talk Google+-ba integrált változata. 

 

 

A Facebook kapcsán már szóba került a hashtagek bevezetése, amely esetében a Facebook már csak a Google mögött kulloghat a sorban, ugyanis a Google+-ban posztjainkhoz most már hashtageket is rendelhetünk, így tovább kereshetünk témák, kulcsszavak szerint. Képeinket is hashtagelhetjük, sőt a rendszer meg is teszi ezt helyettünk. Felismeri például, ha az Eiffel-torony látható a képen, és már ki is posztolja: #eiffeltower (bár ez vélhetően csak a különösen ismert helyeknél működik). Emellett javítja is a képeket, alul-, felülexponálja, korrigálja őket.

És a sornak még mindig nincs vége: jön az intelligens keresőmotor – a Google Search továbbfejlesztett változata, amelybe integrálták a Voice Reminders lehetőséget. Ezzel beszélhetünk a programhoz, utasításokkal láthatjuk el.

Hűű, hát jó kis sor volt ez a Google-tól. Más egy év alatt sem frissít ennyi mindent, a Google meg egy nap alatt durrant egy hatalmas lufit.

 

Forrás: Androidpolice.com

Vissza