Kapcsolódó cikkek
- Ismerje meg a lenyűgöző Lenovo VIBE K5 Plus-t 2016. február 22.
- A Sony újraértelmezi a kommunikációt az Xperia márka továbbfejlesztésével 2016. február 22.
- Nyolcmagos androidos strapatelefont mutatott be az EVOLVEO 2015. szeptember 10.
- Időseknek és gyengénlátóknak tervezte legújabb mobilját az EVOLVEO – Easyphone D2 2015. szeptember 2.
- Pénztárcabarát Archos mobilok a színen 2015. június 10.
- A jövő héttől a Vodafone-nál is kapható az LG G4 2015. május 29.
- Magyarországra érkezett az LG G4 2015. május 20.
- Használt telefonokról kerülnek ki a családi fotók és a jelszavak 2015. január 28.
- Váltsd meg a világot a mobiltechnológia segítségével! 2014. augusztus 7.
- Nanotechnológiás spray – vízálló tok és kijelzővédő fólia helyett 2014. július 23.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Űrtechnológiával vértezik fel a jövő mobiljait
A Xerox amerikai kutatóintézete, a PARC előrehaladott kutatásokat folytat annak érdekében, hogy a közeljövőben a hétköznapi emberek által használt mobilok, drónok, és más hordozható készülékek olyan hiperspektrális távérzékelésre legyenek képesek, mint azok az eszközök, amelyeket többek közt a NASA használ a távoli égitestek feltérképezésére.
A távérzékelés fogalma azt takarja, hogy a távolból, érintés nélkül, elektromágneses úton, egy speciális berendezéssel (kamerával) felszíni objektumokat lehet azonosítani, letapogatni és végül azok adatait elemezve osztályozni. Ezen a területen belül az érzékelés hullámhossz-tartományának nagysága, térbeli felbontása, és az adatok részletessége miatt is a hiperspektrális távérzékelés számít a legkifinomultabb eljárásnak, amit az is alátámaszt, hogy ezt eredetileg az idegen égitestek, többek között a Mars felszíni anyagainak geokémiai vizsgálatakor vetették be.
A Xerox kutatóvállalata, a PARC most azon dolgozik, hogy ezt a különleges technikai vívmányt a hétköznapi tevékenységek szolgálatába állítva, a széles tömegek által használt mobiltelefonok, és más hordozható eszközök részévé tegye. A PARC szakemberei szerint a hiperspektrális kamerák és az azokhoz kapcsolódó alkalmazások révén, egy hétköznapi példával élve, a felhasználók egyebek közt képesek lesznek megtalálni például a legérettebb gyümölcsöt a bolti polcokon, vagy maguktól kideríthetik, hogy a pultban lévő hal friss, vagy a fagyasztott készletből származik. De arra is használhatják, hogy egy gyanús anyajegyről részletes információkat tartalmazó felvételt készítsenek, amelyet azonnal továbbküldhetnek az orvosnak elemzésre. Azaz csupa olyan praktikus információt lesznek képesek leszűrni a „távoli letapogatás” bekapcsolásával, amelyek megkönnyíthetik életüket, illetve megkímélhetik őket a bosszúságoktól, bajoktól.
A kutatóközpont fejlesztői most elsősorban azon dolgoznak, hogy a világban jelenleg használt hiperspektrális kamerák méretét radikálisan csökkentsék, hogy azok képessége egy fikarcnyit se csorbuljon, viszont el is férjenek egy kisméretű mobileszközben. Ugyanakkor arra törekednek, hogy ennek, az egyébként rendkívül költséges technológiának az adaptálása semmiképpen se növelje majd meg a készülékek árát, azaz olyan fejlett hardveres és szoftveres technológia hátteret akarnak teremteni, amely megfizethető mindenkinek.