Kapcsolódó cikkek
- Nagyot frissült a Google Maps 2013. december 13.
- Google robotok – az Amazon drónok vetélytársai? 2013. december 5.
- Ikertestvért kap a G Pad 8.3? 2013. december 4.
- Biztonsági rés a Nexus készülékeken [Videó] 2013. december 2.
- A YouTube beismerte az új kommentrendszer hibáit 2013. november 29.
- RAW támogatás és natív sorozatfelvétel funkció jön Androidra 2013. november 26.
- KitKat frissítést kap a Galaxy S4 és a HTC One Google Play változata 2013. november 26.
- Nyilvánosságra került a Google Glass tudáslistája 2013. április 16.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Google Glass – fotózás egyetlen "szempillantással"
A felhasználók egyetlen szempillantással készíthetnek képet a Google cég okosszemüvegének segítségével, erről a BBC News számolt be. A vállalat szerint a Google Glass új funkciója gyorsabb, mint a kamera gomb megnyomása vagy a hangvezérléses megoldás. Az okosszemüveg továbbá képernyőzároló funkcióval bővült, és immáron a videókat lehet feltölteni és megosztani a YouTube videomegosztó portálon.
A Google szerint az új pislantó funkciót számtalan módon fogják tudni alkalmazni a felhasználók a jövőben. "Képzeljük el a napot, amikor egy taxi hátsó ülésén utazunk és csak rápislogunk a mérőórára a fizetéshez" – írta blogbejegyzésében a cég. "Csak rápislogunk egy pár cipőre a kirakatban és máris az ajtónk elé szállítják a méretünkben. Rápislantunk egy receptre a szakácskönyvben és az instrukciók máris feltűnnek előttünk – semmi kézmozdulat, semmi rendetlenség".
Piacra dobását a készülék privát szférára gyakorolt hatása miatti aggodalmak övezték, amelyek csak tovább erősödtek amiatt, hogy az eszköz képeket, videókat és adatokat tud gyűjteni majdnem mindenről, amit a felhasználó lát. Elemzők szerint az, hogy a felhasználók egyetlen pislantással képesek képeket csinálni, megnehezíti mások számára, hogy észrevegyék, ha éppen lefotózták őket.
A hordható technológiák piaca várhatóan erőteljes növekedésnek indul az elkövetkező években. A Nike cég októberben dobta piacra Fuelband nevű második generációs csuklószorítóját, amely segít a felhasználóknak nyomon követni saját fizikai aktivitásukat. Az amerikai Heapsylon vállalat pedig a közelmúltban jelentette be, hogy olyan érzékelőkkel felszerelt zoknit fejleszt, amely segít figyelemmel követni viselője egyensúlyát sétálás, vagy futás közben.