Kapcsolódó cikkek
- ARTRIS – tetris és puzzle ihlette mobilos játék Androidra és iOS-re 2015. február 18.
- Mobilról is lehet már új autópályamatricákat venni 2015. január 22.
- Új alkalmazással, vicces matricákkal újít a Facebook 2014. december 22.
- Újdonságok a Google Drive Android és iOS verziójában 2014. december 19.
- 5 új szűrőt kapott az Instagram 2014. december 17.
- Már 150 ezren töltötték le az „Én kicsi Tescóm” alkalmazást 2014. december 10.
- Az Office és a Dropbox együttműködik 2014. november 10.
- A mobilod megszállottja vagy? Ez az app megmondja! 2014. október 27.
- 3D katalógussal rukkolt elő a LEGO 2014. október 21.
- Két új funkció, amitől a BBM lehet a kedvenc csevegőalkalmazásod 2014. október 18.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Mobilalkalmazásban a segítség elsősegélynyújtáskor
Az OMSZ és WEBBeteg.hu egészségportál által közösen kidolgozott "Elsősegélynyújtás – Mit kell tennem?" elnevezésű mobilalkalmazást már több mint 80 ezren töltötték le iOS-re vagy Androidra. Az app megoldást jelenthet azok számára, aki nem mernek segíteni balesetet szenvedett társaiknak.
A Szinapszis Kft. egy korábbi kutatásából kiderült, hogy csak minden hatodik ember tud vagy mer segítséget nyújtani egy baleset esetén. Visszatartó erő az elsősegélynyújtási ismeretek hiánya, de még inkább a bizonytalanság.
Fontos lenne, hogy az elsősegélynyújtás természetes és rutinszerű feladat legyen mindenki számára. Ennek érdekében, minden évben ősz elején tartják az Elsősegényújtás Világnapját. Idén szeptember 13-án számos városban lehet elsajátítani a legalapvetőbb segítségnyújtási fogásokat, legyen szó sebkötözésről vagy akár újraélesztésről.
Az életmentő technikák frissen tartása azonban nehezebb feladat. Az említett kutatás szerint, a lakosságnak igen nagy aránya, 80 százaléka vett már részt elsősegélynyújtó tanfolyamon. Ennek ellenére mindössze 18 százalék nyújtana elsősegélyt aktívan egy baleset esetén. A felmérésben résztvevők közel 60 százaléka hívna segítséget, ám más formában nem tudna, vagy nem merne segíteni a bajba jutottakon a mentők megérkezéséig.
Megoldás, ha segítene a bajban
Az Elsősegélynyújtás – Mit kell tennem? elnevezésű mobilalkalmazás megoldást jelenthet azok számára, aki nem mernek segíteni balesetet szenvedett társaiknak. Az OMSZ és WEBBeteg.hu egészségportál által közösen kidolgozott alkalmazás egyszerre segít az elsősegélynyújtási ismeretek elsajátításában, illetve nyújt gyorsan elérhető konkrét tanácsokat bármilyen váratlan helyzetben. A tömör áttekinthető utasításokat informatív ábrák és képek is támogatják, ezzel segítve a mozdulatsorok helyes kivitelezését.
Két évvel ezelőtt, az Elsősegélynyújtás Világnapján bemutatott app sikeressége vitathatatlan. Ez idő alatt az első ingyenesen elérhető magyar nyelvű elsősegély segédletet már közel 80 ezren töltötték le iOS vagy Android platformra, és a letöltők száma folyamatosan növekszik. Mindemellett a több mint heti 700 aktív felhasználó bizonyítja az alkalmazás szükségességét.
Legyen szó akár arról, hogy a vasárnapi ebédnél félrenyel egy családtagunk, vagy a szívinfarktusra gyanakszunk egy munkatársunknál, vagy éppen erőteljes allergiás rohamunk van, az alkalmazás megmutatja, mi a teendő.
Az alkalmazás elérhető iOS alapú készülékekre az App Store-ban, illetve Androidra a Google Play Áruházban.