Kapcsolódó cikkek
- Befellegzett a hagyományos tévézésnek 2014. szeptember 18.
- Már közel sem a 4K a csúcs – 8K TV az LG IFA standján 2014. szeptember 9.
- A Samsung bemutatta legújabb ívelt termékeit 2014. szeptember 6.
- Kristály díszítést kap az LG ívelt OLED TV-je 2014. szeptember 3.
- Megkezdik hódító útjukat az első LG 4K OLED TV-k 2014. augusztus 25.
- Még tart a közönségszavazás az "Érezd az LG OLED-stíust" enteriőr-tervező pályázaton 2014. augusztus 25.
- Az LG OLED és Smart TV-jét, hangrendszerét és okostelefonját is díjazta az EISA 2014. augusztus 20.
- Ívelt 4K Ultra HD televízió a Sonytól – BRAVIA S90 2014. augusztus 7.
- Hazánkban az LG webOS Smart TV-k 2014. július 3.
- 55 hüvelykes LG ívelt OLED TV érkezett hazánkba 2014. április 15.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Miért jó az ívelt tévé?
Az LG ívelt OLED TV-jének piaci bevezetését követően sokakban felmerült a kérdés, hogy valójában mi az igazi haszna a hajlított kijelzőpanelnek és hogyan lehetséges, hogy annak minden pontja ideális távolságra esik a néző szemétől. Íme, a gyártó magyarázata!
Az LG a síkképernyős tévék egyik vezető gyártójaként az OLED kijelzőpanel fejlesztése mellett tette le a voksát. A dél-koreai gyártó az OLED-ben látja a jövő televíziós technológiáját és piacvezető is ebben a kategóriában, a világon és hazánkban egyaránt. Az első ívelt OLED TV 2013 végén érkezett a magyarországi piacra és azóta még egy új modell került a boltok polcaira. Az LG töretlenül fejleszti az OLED kijelzőtechnológiát, aminek eredményeképpen idén több hasonló készülék megjelenése is várható a hazai piacon.
Az LG ívelt OLED TV fő előnyei a síkképernyős társaival szemben, hogy az emberi szem számára kényelmesebb tévénézést és jobb képminőséget biztosít (a merőleges rálátású pixelek miatt), valamint nagyobbnak is látszik, mint a lapos képernyők. Az ívelt kialakítás által a képernyő minden pontja ideális távolságra van az emberi szemtől, így kényelmesebb a tévénézés, ráadásul a képernyő szélein nem torzulnak a színek és minimálisan sem romlik a színvisszaadás, ami egy nagy képernyős sík LCD TV esetében előfordulhat. Az ívelt képernyő előnyei közé tartozik továbbá, hogy közelebbről nézve nagyobbnak látszik, mint amekkora valójában.
Hogyan számolja az LG az ideális ívet?
Sokakban félreértést okozott az a tézis, hogy „az ívelt képernyő minden pontja egyenlő távolságra van a néző szemétől”. Ezt nem egy nézőre kell vetíteni, hiszen általában nem csak egy ember néz egy tévét. Az LG különböző kutatások és tanúsítványok adatainak segítségével állapította meg, hogy egy TV-t átlagosan hány ember, átlagosan milyen távolságból néz.
Amennyiben a televíziót néző emberek feje egymástól vállszélességre van, a tévé széleit összekötik a két szélső ember fejével, és ahol a vonalak metszik egymást, ott lesz a kör középpontja. Így lesz meg az 55”-es ívelt OLED TV ívének 5 méteres sugara. Tehát az LG ívelt koncepciójával élvezetesebbé válhat a televíziózás élménye, akár több néző számára is.
Az LG jelenleg magyar piacon kapható ívelt OLED TV-je az 55EA970V modell, amely 3D SMART TV is egyben, és amelynek bruttó ajánlott bruttó fogyasztói ára 999 990 forint.