Kapcsolódó cikkek
- Új alkalmazással, vicces matricákkal újít a Facebook 2014. december 22.
- Újdonságok a Google Drive Android és iOS verziójában 2014. december 19.
- 5 új szűrőt kapott az Instagram 2014. december 17.
- Megérkeztek az IBM-Apple együttműködés első gyümölcsei 2014. december 11.
- Már 150 ezren töltötték le az „Én kicsi Tescóm” alkalmazást 2014. december 10.
- Az Office és a Dropbox együttműködik 2014. november 10.
- A mobilod megszállottja vagy? Ez az app megmondja! 2014. október 27.
- 3D katalógussal rukkolt elő a LEGO 2014. október 21.
- Két új funkció, amitől a BBM lehet a kedvenc csevegőalkalmazásod 2014. október 18.
- BKK FUTÁR app Android, iOS és Windows Phone platformra is 2014. október 14.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Akarsz egy vak embertársad szeme lenni?
Vakoknak és gyengénlátóknak készült egy új alkalmazás Be My Eyes néven, amely olyan funkciót hivatott betölteni, mint az emberi szem.
A december a jótettek hónapja, ilyenkor dobozokat állítunk össze a rászorultaknak, és ha a fővárosban autózunk, talán a piros lámpánál is könnyebben nyújtunk ki egy-két százast a fedél nélkülieknek.
De mi van januárban, februárban? Vajon szükségszerű-e, hogy ilyenkor kissé megfagyjanak érzelmeink, jégbe dermedjen a jó szívünk? Vagy esetleg a minuszok konzerváló képességére gondolva átmenthetjük a decembert az új évre is? Jó, jó, de ilyenkor mégiscsak leginkább ott ücsörgünk a fűtött szobában, ha tehetjük, ki se dugjuk az orrunkat... De mi lenne, ha így is, otthonról is módot találnánk arra, hogy segítsünk az erre szoruló embertársainkank???
Talán épp erre kondoltak azok a fejlesztők is, akik elkészítették okostelefonra a "Be My Eyes", azaz a "Legyél a szemem" alkalmazást, amelyet egyrészt a vakoknak és gyengénlátóknak, másrészt a rajtuk segíteni szándékozó ráérő és jószándékú állampolgároknak érdemes letölteni a telefonjukra.
Gondoljunk csak bele, hogy mi van, ha valaki benyúl a jégszekrénybe, kiveszi a tejet, de sokdioptriás szemüvege ellenére sem látja, hogy most lejárt-e a szavatossága, vagy sem. Nos ha van a telefonján "Be My Eyes" alkalmazás, akkor a segítség csak egy érintésnyire van. Csak meg kell tapogatnia a "kapcsold az első elérhető segítséget" képernyőt, majd a telefonjának meg kell mutatnia a tejet, és a vonal másik végén elért önkéntes máris megmondja, hogy semmi gond, két napig még jó a tej. De ha nem tudja, hogy a speizban sorakozó konzervek közül melyik a paradicsom, akkor is kaphat segítséget az éppen ráérő "önkéntes szemektől", miképp akár abban is, ha mondjuk hivatalos személy kér bebocsátást egy vakhoz, és el kéne olvastatni a mi szemünkkel az igazolványt, a hivatalos megbízólevelet, vagy ellenőrizni a jelvényt. Mi meg anélkül, hogy kimozdulnánk fűtött szobánkból, segíthetünk rosszul látó embertársainknak vásárolni, tájékozódni, főzni vagy takarítani.
A program mostani verziója január 13-án került be az AppStore kínálatába, ám ez sajnos – bár az angolon kívül már 30 nyelven tud (többek közt csehül, norvégul, lengyelül, románul, törökül, kínaiul, ukránul) – sajnos magyarul még nem beszél... De nem gondolnánk, hogy ez sokáig így marad, bizonyára már munkál valakiben egy olyasféle emberbaráti cselekedet, hogy a fejlesztők számára elkészítse a magyar menükészletet.