Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu tenyérvéna-mintázatot használ személyazonosításra 2013. március 11.
- Megkezdődik a Velotrack M2M kerékpár sorozatgyártása 2015. október 21.
- Hackelők miatt módosítja algoritmusát a Google 2015. október 9.
- Új mobil és asztaligép-portfólió a Fujitsutól 2015. szeptember 30.
- Felix Lindner az idei Hacktivity keynote speakere 2015. szeptember 11.
- A MasterCard biometrikus azonosítórendszeren dolgozik 2015. július 3.
- Ujjlenyomat-olvasó támogatással érkezhet az Android M 2015. május 22.
- Megjelent a Kaspersky Security Scan új verziója 2015. május 21.
- Mobileszközeinket is védeni kell a támadásoktól 2015. február 18.
- Mobilos azonosításban a jövő? 2015. február 17.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Vénaszkenneres biometrikus azonosítás a Fujitsutól
A Fujitsu által fejlesztett rugalmas, több tényezőt figyelembe vevő, biometrikus azonosítás a tenyérvéna-mintázat alapján történik, ezért rendkívül biztonságos.
Mivel a hackerek egyre kifinomultabb eszközöket használnak adatlopáshoz, pénzátutaláshoz vagy célzott károkozáshoz, még a legbonyolultabb jelszavak sem jelentenek elég védelmet. Ennek megoldására született a biometrikus tulajdonságokat is figyelő, megbízható személyazonosítás, amelynek eredményeként a feltört jelszavakkal vagy ellopott kártyákkal egész egyszerűen nem lehet visszaélni, mivel a Fujitsu PalmSecure rendszere a többi azonosítási módszeren, például a chipen, a PIN kódon vagy a jelszón kívül – a tenyér vénamintázatán alapuló – biometrikus azonosítást is kér.
A Fujitsu innovatív, biometrikus azonosítótechnológiáját (FUJITSU PalmSecure) a személyazonosság és a bizalmas adatok virtuális vagy fizikai tranzakciók, például online fizetés során történő védelme érdekében az OpenLimit truedentity megoldásával ötvözi. A FUJITSU PalmSecure truedentity koncepciója egy új elektronikus személyi igazolványon (angolul röviden: eID) alapul.
A FUJITSU PalmSecure truedentity megoldáscsomag a BSI műszaki iránymutatásainak megfelelő, új személyazonosító módszeren alapuló felhasználói- és szervertechnológiát foglal magában. Az alapelv szerint a felhasználók azonosítóadataihoz – ebben az esetben a tenyérvéna-mintázathoz és a hozzá tartozó személyi azonosító adatokhoz – csak akkor lehet hozzáférni, ha a felhasználó ténylegesen engedélyezi a szolgáltató ez irányú kérését. Ha mindkét részről megvan a jóváhagyás, a rendszer biztonságos kommunikációs csatornán keresztül, minden egyes tranzakcióhoz külön továbbítja az azonosító adatokat. Az ún. „azonosító-szolgáltató” (Identity Provider) – ebben az esetben a truedentity technológia segítségével – a kölcsönös azonosítás közvetítőjeként működik közre a kommunikációs folyamatban.
A PalmSecure truedentity 2015 novemberétől beszerezhető közvetlenül a Fujitsutól.