Kapcsolódó cikkek
- A Logitech gyártja az első iPad Próhoz készült tokot 2015. november 12.
- „Hangulatjel billentyűzet” az EmojiWorks műhelyéből 2015. november 4.
- Új, gamereknek szánt klaviatúra a Logitechtől 2015. szeptember 29.
- Hordozható billentyűzetet és egeret mutatott be a Logitech 2015. szeptember 4.
- Bottá alakítható billentyűzet az LG-től 2015. augusztus 27.
- Billentyűzet- és egértámogatást kap az Xbox One 2015. július 27.
- Összecsukható mobil billentyűzettel rukkolt elő a Microsoft 2015. július 15.
- Több mint 600 millió készüléket érint a Samsung mobiloknál talált biztonsági rés 2015. június 22.
- Másfél évig bírja egy töltéssel a Logitech új billentyűzete 2015. június 11.
- Hamarosan a kijelzőn keresztül is töltődik a telefonunk 2015. április 27.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Új klaviatúra teszi kényelmesebbé a gépelést
Speciális billentyűzetet terveztek magyar fiatalok professzionális felhasználók részére. A klaviatúra középen bármikor szétszedhető, a két oldal akár egy szék karfájára is felszerelhető.
A hagyományos billentyűzet használatakor valójában természetellenes pozícióban van a kezünk, hiszen folyton mozgatnunk kell, hogy a különféle billentyűzetblokkokat elérjük.
Ez a kényelmetlenség adta az ötletet Monda Lászlónak, aki Völgyi Andrással újragondolta a számítógép billentyűzetét. Találmányuk, az Ultimate Hacking Keyboard egy mozdulattal két külön részre szedhető.
Az ötlet még 2007 augusztusában jött – mesélte a Kossuth Rádió Közelről című műsorában Monda László, aki szoftverfejlesztő, és a hardverhez nem értett. A következő években nagyon sok mindent kellett megtanulnia – például a 3D nyomtatást, amellyel a prototípus házát készítették el, vagy a nyomtatott áramkörök tervezését.
Társa a projektben Völgyi András gépészmérnök, aki a billentyűzet házát tervezte, illetve a mechanizmust, amellyel a két fél összeolvad.
Az első prototípuson még nem lehetett gépelni, a második generációson már igen, de annak még nem volt műanyag háza. Jelenleg az ötödik generációs prototípusnál tartanak, és úgy látják, a hetedik-nyolcadik generáció lehet a végső termék, amely már tömegesen gyártható lesz.
Teljesen osztott billentyűzet, amely fizikailag két félből áll, létezik ugyan a piacon, olyan azonban nincsen, amely összekapcsolható, vagy amely plusz modulokkal kiterjeszthető - számolt be Monda László. A klaviatúrájuk specialitása, hogy további kiegészítők kapcsolhatók hozzá: trackball, touchpad, trackpoint. A plusz modulokkal anélkül lehet vezérelni az egeret, hogy a kezünket elmozdítanánk.
A világon egyedülálló az a funkció is, hogy a billentyűzet hátulján található csavarmenetekkel a felhasználó akár a karosszékéhez is rögzítheti a billentyűzetfeleket.
A két magyar fiatal találmánya közösségi finanszírozású kampánnyal valósul meg. A támogatók a befizetett összeggel kedvezményesen megvásárolhatják majd a billentyűzetet, amelynek a tömeggyártása 2016 júliusában kezdődik majd.