Kapcsolódó cikkek
- Nők mindennapi szerepben a Telenor új emoji készletében 2016. március 9.
- Szívhang applikáció: Az anyai szívhangot a technológia a csecsemők kiságyába hozza 2016. május 9.
- Good Game - Több száz évnyi laboratóriumi kutatást válthat ki egy kétperces játék 2016. május 5.
- A Samsung új, úttörő alkalmazással védi a felhasználók szemét 2016. április 21.
- 5+1 mobilalkalmazás típus, hogy tökéletes legyen az este 2016. április 19.
- Applikáció segítségével elevenedik meg 1848. március 15. 2016. március 12.
- Magyar nyelvű mobilapp segíthet a gerincbántalmakon 2015. december 16.
- 256 személyes információt gyűjtő appot iktat ki az Apple 2015. október 20.
- Az Android appok a népszerűbbek, de az App Store hozza a nyereséget 2015. október 19.
- Minden újabb rendszerű androidos mobilra elérhető a Samsung S Health alkalmazása 2015. szeptember 18.
5 nap alatt több mint félmillióan töltötték le a demencia kutatásra szánt appot
A Telekom hazánkban május 5-én bemutatott, nemzetközi összefogással megvalósult jótékony célú mobiljátékát, A tenger hősét 5 nap alatt több mint félmillióan töltötték le. Az alkalmazás 40 országban bekerült a TOP20 alkalmazás közé az App Store-ban és a Google Play áruházban, többségükben a legjobb ingyenes játék címet is elnyerte.
A felhasználók eddig – a fejlesztők elképzeléseit messze felülmúlva - összesen 58 hónapnyi időt játszottak A tenger hősével, ami 725 évnyi hagyományos laboratóriumi kutatással egyenértékű. Korábban az ilyen vizsgálat koordinálása éveket vett igénybe, és legjobb esetben is csak pillanatképet adott igen alacsony számú önkéntes viselkedéséről.
A tenger hőse (Sea Hero Quest) mobiljátékot kifejezetten azért fejlesztették, hogy létrejöjjön a világ legnagyobb, közösségi együttműködésre épülő adathalmaza a demencia kutatások előmozdítására. A kutatás célja, hogy elmélyítse a térbeli tájékozódásról meglévő tudományos ismereteket, illetve információval szolgáljon arról, hogyan működik agyunknak ez a területe.
A demencia 2050-re világszerte 135 millió embert érint majd - derül ki a “A demencia globális hatása” című jelentésből (2013-2050). A betegség megakadályozza az új emlékek kialakulását, gyakran elszigetelve és összezavarva az érintetteket. Számos demenciával küzdő ember számára az első jel a tájékozódási képesség elvesztése, amelynek következtében még a jól ismert helyeken és környezetben sem képesek eligazodni és tájékozódni.
A jótékony célú kezdeményezés neves külföldi tudósok, kutatók, játékfejlesztők és a Deutsche Telekom Csoport együttműködésében valósul meg.