Kapcsolódó cikkek
- Okostarifa már 1990 forintos havidíjtól 2012. február 2.
- Védd meg a digitális eszközeidet otthon is! 2014. április 24.
- Itt az olcsó windowsos kütyük kora 2014. április 3.
- Koobe X8 Slim Quadrum teszt – elegancia négymagos alapokon 2014. január 22.
- A Blackphone lehet az első NSA-tól védett mobil 2014. január 16.
- Nokia 515 teszt – hagyomány és minőség drága találkozása 2013. december 9.
- Koobe S7 Easy Dual tablet teszt 2013. november 13.
- Huawei Ascend Y300 teszt – megéri 2013. szeptember 13.
- Tíz tipp mobil eszközeink védelmére 2013. július 18.
- Galaxy Note 10.1 LTE teszt – kézírás LTE-vel 2013. június 5.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
ScreenShield védőfólia teszt – Motorola Atrix 4G mobilon
Ahogy ígértük, górcső alá vettük a Fox Hunter Kft. védőfóliáját a ScreenShield "személyében". Tesztünkben nem „csak” egy prémium kijelzőfóliát, hanem egy, a teljes készüléket bevonó védőfólia-csomagot vizsgáltunk meg.
Bevezetés
Nem kérdés, hogy amikor végre megkaparintjuk a legfőbb vágyunk tárgyát képező kütyünket, akkor szeretnénk megőrizni annak épségét. Ehhez kínál segítséget a ScreenShield, mely nem csak remek kijelzőfóliákat, hanem az egész készüléket beborító – és védelmező – megoldásokat is rendelkezésre bocsát a cél érdekében. Az utóbbi kategóriából választottam ki a teszt tárgyát, melyet a Motorola Atrix 4G készülékem védelmére használtam fel.
Mi van a dobozban?
Amikor megérkezett a ScreenShield csomagja, rögtön tudtam, hogy egy professzionális termékkel van dolgom. Míg a hasonló pakkok, melyekkel korábban találkoztam, csak magát a fóliát és némi leírást tartalmaztak, addig a ScreenShield esetében egy teljes felszerelést találtam a dobozban. A ScreenShield fóliák mellett többnyelvű felhasználási útmutató, egy applikációs spray, valamint egy mikroszálas törlőkendő és egy gumispatula is várt rám.
Felhelyezés
A fóliák felhelyezését nem szabad elkapkodni. Ha úgy érezzük, hogy nincs elegendő időnk rá, akkor halasszuk inkább máskorra.
A munka előkészületeket kíván, melyeket érdemes pontosan betartani. Először portalanítottam az asztalt, majd kikapcsoltam a telefont, aztán por-és zsírmentesítettem a fóliára váró felületeket. Ezt követően alaposan kezet mostam (különös tekintettel az ujjbegyeimre) és befújtam az ujjbegyeimet az applikációs spray-vel.
Az előkészületeket követően lehúztam a fóliát az alapról és azt is gondosan bepermeteztem – értelemszerűen a ragadós felét - az applikációs folyadékkal. Óvatosan a helyére illesztettem a fóliát, mely nagy örömömre sehol nem lógott ki, mindenütt pontosan illeszkedett az Atrix határvonalaihoz. Miután a fólia sikeresen a helyére került, a spatula segítségével kiszorítottam a bent ragadt lég- és folyadékbuborékokat, s közben aggódva figyeltem, ahogy a készülék belsejébe szivárog a kipréselt applikációs folyadék egy része a széleknél.
Szerencsére ez nem okoz károsodást, hiszen a felhelyezés előtt kikapcsoltam a telefont (sőt az aksit is kivettem) és a termék leírása szerint a száradási idő 24 óra. Így tehát nincs veszély, ha – a használati utasítást betartva – nem kapcsolom be a megadott ideig az Atrixot (a biztonság kedvéért 2 napot vártam a mobil használatba vételével, probléma nélkül működik). Ettől függetlenül érdemes odafigyelni, hogy a készülék hangszórójába és egyéb belső részeibe ne, vagy csak minimális mennyiségű folyadék kerüljön.
A folyadék és a légbuborékok „kispatulázása” után a mellékelt kendővel szárazra töröltem a készüléket.
A fent leírt módon helyeztem fel a kijelzőre, a hátlapra és az oldalélekre szabott védőfóliákat is. Az installáció után hátradőltem és gyönyörködtem a munkában, mellyel rendkívül fontos lépést tettem a készülékem tartós védelméért.
Tapasztalatok
A fóliák tökéletesen méretre szabottak, rendkívül pontosan illeszkednek az óvandó felületekre, így nem fenyeget a veszély, hogy felgyülemlik a por és a piszok a széleknél, továbbá a fólia felválásától sem kell tartani.
A csomagban található applikációs folyadék mennyisége több mint elegendőnek bizonyult, pedig abszolút nem takarékoskodtam vele, amikor a fóliákra fújtam belőle. Ez dicséretes és tükrözi azt, hogy a gyártó nem akar spórolni az anyaggal a felhasználó kárára.
A felhelyezett fóliák tökéletesen átlátszóak, kicsit sem torzítják az általuk fedett alkatrészek látványát, s ez különösen fontos a képernyő tekintetében. A védőfólia felülete kemény, ujjunk könnyen csúszik rajta, s ugyanez sajnos nem mondható el a legtöbb hasonló termékről. Külön pozitív élmény volt a számomra, hogy míg az Atrixom „csupasz” képernyője bőszen gyűjtötte az ujjlenyomatokat, addig a ScreenShield alkalmazásával jelentősen csökkent e kellemetlen jelenség előfordulása.Két héttel a felhelyezés után semmilyen kopást, vagy sérülést nem tapasztaltam a fólia felületén, az anyag ellenáll a karcolódásnak.
Még a ScreenShield kijelzőfólia sem képes ellenállni a zsírosodásnak, amikor telefonálás során az arcunkhoz ér. Ezt azonban nem rónám fel negatívumnak, hiszen nem létezik olyan megoldás, mely az effajta szennyeződést teljesen ki tudná védeni. Én az ilyen „zsíros” esetekben a fóliákhoz kapott törlőkendővel szoktam eltávolítani a szennyeződést, mely kiválóan megfelel a célra.
Végszó
Azt hiszem, a fent leírtakból kiderül, hogy nagyon pozitív véleménnyel vagyok a ScreenShield termékeiről. A fóliák használata nem csak védelemmel kecsegtet, hanem segítségükkel az ujjlenyomatok gyűjtése is abbamarad. További pozitívum, hogy a felhelyezett fóliák tartósan a helyükön maradnak, jól passzolnak az adott készülékre, ellenállnak a karcoknak és alkalmazásuk nem követel semmilyen kompromisszumot, ami a kütyü használhatóságát érinti.
A ScreenShield áráról még nem esett szó, de most ezt a lényeges témát is körüljárjuk. A Fox Hunter Kft. által forgalmazott védőfóliák meglátásom szerint kiváló ár/érték aránnyal rendelkeznek. Bár nem tartoznak a legolcsóbb termékek közé a kategóriában, árukért cserébe – meghatározott feltételek szerint teljesülő - élettartam garanciát és kiemelkedő minőséget kapunk. A gyártó webáruházában (ScreenShield.hu) elérhető, készüléktípus alapján választható ScreenShield védőfóliákat két kiszerelésben rendelhetjük meg: az egyik „csak” kijelzőfóliát, a másik pedig egy teljes készülék beburkolására elegendő fóliát tartalmaz. Az előbbi csomag ára 3990 forint, az utóbbi, terjedelmesebb pakk pedig 5490 forintot kóstál.
Ha fontos számodra a kütyüd védelme, akkor bátran ajánlom, hogy próbáld ki a ScreenShield termékeit. Remélem, hogy Te is legalább olyan elégedett leszel velük, mint én.