Kapcsolódó cikkek
- Nem döntött karcsúsági rekordot az Oppo R809T 2013. április 29.
- Bemutatkozott az Acer Liquid E2 2013. április 26.
- Jön az LTE-képes Nexus 4 2013. április 22.
- LG Optimus G2 – a harmadik negyedévben 2013. április 18.
- Motorola X – Csak augusztusban? 2013. április 15.
- Acer Iconia A1-810: négymagos iPad mini kihívó Jelly Bean alapokon 2013. április 8.
- Kisebb változtatások a Nexus 4-en 2013. április 2.
- Google Nexus 5 – Snapdragon 600 processzor és 4,5 colos HD kijelző? 2013. március 26.
- Az LG és a Pantech is okosóra lázban ég? 2013. március 26.
- Ez volna a Motorola X Phone látványterve? 2013. március 26.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Google Nexus 4 teszt – Csillogó droid
Kipróbáltuk az első LG által gyártott Nexus készüléket, mely az Android negyedik referencia mobilja is egyben. A készülék külső megjelenésénél csak a fedélzetén szaladgáló Android 4.2 Jelly Bean rendszer újításai nyerték el jobban a tetszésünket.
Üzemidő
Értelemszerűen az igénybevétel mértékétől függ, hogy meddig húzza a Nexus 4 2100mAh kapacitású akkumulátora egy feltöltéssel. Én azt tapasztaltam, hogy intenzívebb használat mellett (másfél óra telefonálás, folyamatos 3G adatkapcsolat és bekapcsolt WiFi, 1 óra böngészés, 1 óra játék) kevesebb, mint egy nap alatt lemerülhet a készülék, de ha kicsit visszafogjuk magunkat, akkor több órával, s talán egy fél nappal is elnyújthatjuk az üzemidejét.
Én ezért a teljesítményért sem piros, sem pedig fekete pontot nem adnék a telefonnak, hiszen lényegében az egynapos átlagot hozza, amit napjaink okostelefonjainak zöme produkál. Érdemes megemlíteni, hogy a Nexus 4 támogatja a vezetékmentes töltést, tehát ha megvesszük a hozzá szánt indukciós töltőt, akkor többé nem kell bajlódnunk a microUSB kábellel, ha meg szeretnénk etetni a "kicsikét".
Sajnos a tesztidőszak alatt kétszer is előfordult, hogy a mobil magától kikapcsolt és addig nem volt hajlandó újra elindulni, míg töltőre nem tettem. A jelenség mögött furcsa módon nem az alacsony töltöttségi szint állt, inkább egy rejtélyes szoftverhiba lehetett, ami remélhetőleg gyorsan javításra kerül, mert igencsak megbízhatatlanná teszi a készüléket.
Összegzés
A Nexus 4 az egyik legszebb okostelefon a 4,7 colos mezőnyben. Engem lenyűgözött az üveg elő- és hátlap, a csillogó négyzetek és a szimmetrikus „arc”. A külső által közvetített pozitív benyomást az újításokkal teli, natúr Android 4.2.2 rendszer és a gyors működés koronázta meg. Nem kérdés, hogy a Nexus 4 méltó a nevére és hozza azt a színvonalat, amit egy Android referenciamodelltől elvárunk. A piac új csúcsmobiljaihoz képest az LG-Google páros üdvöskéje egy kicsit szerényebb felszereltséggel bír, hiszen nincs benne Full HD kijelző és motorházában nem a legújabb négymagos CPU duruzsol. Amondó vagyok, hogy ezt a leheletnyi, szinte semmilyen kompromisszummal nem járó elmaradást bőven ellensúlyozza a telefon árcédulája még úgy is, hogy hazánkban többet kell érte kicsengetni, mint néhány egyéb, nyugatabbra fekvő országban.
Mindent összegezve bátran tudom ajánlani a telefont minden felhasználónak aki, kiemelkedő felszereltségű és hosszú távú szoftveres támogatottsággal bíró okostelefonra vágyik.