Kapcsolódó cikkek
- A Samsung bemutatta a világ legnagyobb, közel 16 TB-os SSD-jét 2016. március 3.
- Az ABC Data lett a Pixelio 3D szkennerek kizárólagos forgalmazója 2016. augusztus 17.
- Kiderültek a Windows 10 mobilverziójának hardverkövetelményei 2015. július 22.
- Multifunkciós, tintasugaras nyomtatót mutatott be a Canon – PIXMA MG3650 2015. július 21.
- Üveg felületeken is helytáll a Logitech MX Master egere 2015. március 24.
- Felfedték a Windows 10 minimális rendszerkövetelményeit 2015. március 18.
- Kompakt méretű asztali lapolvasó az Epsontól 2015. március 10.
- Bemutatkozott az 5. generációs Intel Core processzorcsalád 2015. január 10.
- Terítéken a Motorola Nexus 6 hardvere 2014. október 10.
- A Canon legkisebb A3-as szkennere — imageFORMULA DR-M1060 2014. szeptember 26.
Legfrissebb híreink
- Tökéletes ajándékok IT-őrülteknek
- Feltörekvő művészeket díjazott a HONOR Talents program
- A One UI 7 megteremtheti a személyre szabott AI-alapú mobilélményt
- A Thermaltake bemutatja közepes kialakítású toronyházát teljes betekintést nyújtó kialakítással
- A Zyxel Networks elindítja az AI-alapú hálózati biztonsági asszisztenst
Mentsd el a világot 3D-ben!
Lassan eljön az ideje, hogy 3D szelfikkel örökítsük meg a családot, sőt, hogy a karácsonyfa hátsó oldalát is feldíszítsük az emlékbe készülő 3D szkennelt modellek miatt.
A Sense kézi 3D szkenner, amely könnyű kezelhetősége és alacsony ára miatt eddig is felkapott volt profi és hobbi felhasználói körökben is, most az Intel RealSense technológiájával felturbózva tér vissza a magyar piacra és hozza mindannyiunkhoz kicsit közelebb a 3D technológiák izgalmas világát.
A 3DSystems által gyártott Sense szkennernek már az első verziója is kifejezetten népszerű volt világszerte. Az őt követő, második generációs eszközre azonban hirtelen annyi megrendelést kapott a gyártó, hogy idén a forgalmazás sok országban, köztük Magyarországon is akadozott. Most azonban hozzánk is megérkezett az új Sense 3D szkenner és talán meglepő lehet, de mindössze 150 ezer forintért bárki beszerezheti őt és elkezdheti vele digitalizálni az őt körülvevő világot.
Ott tartunk tehát, hogy egy középkategóriás laptop áráért miénk lehet az, a sokaknak még mindig sci-fi hangzású technológia, amelyet kis kreativitással és minimális gyakorlással otthoni projektjeink során, a gyártásban vagy a vállalkozásunk kommunikációjában is izgalmasan fel tudunk használni.
Most biztos sokakban felmerül a kérdés, hogy ő mégis hogyan és mire tudna használni egy 3D szkennert? A Sense kézi 3D szkenner egyik legnagyobb előnye, hogy rendkívül egyszerűen működtethető. A rögzítéshez nincs más dolgunk, mint a számítógéphez csatlakoztatott eszközt stabilan a kezünkben tartva körbejárni a digitalizásra kiszemelt tárgyat. Ezzel a módszerrel percek alatt elkészíthetünk egy 3D nyomtatható, színes, digitális modellt. Ennek megfelelően rengeteg feladatot el lehet látni az eszközzel, amely főként iskolai, művészeti és otthoni felhasználók számára lehet hasznos, de akár vállalkozói ötletek megvalósításához is jól alkalmazható.
Az iskolában például egy tárgy vagy ember beszkennelése, módosítása és 3D nyomtatása során a finommotoros, digitális és kreatív képességek is fejlődnek. Művészeti területen archiválhatunk vele műtárgyakat, de új alkotásokhoz, digitális szobrászkodáshoz vagy video mapping készítéséhez is alkalmazhatjuk. Vállalkozók, webshopok számára a HD felbontás lehetővé teszi online katalógusok, galériák létrehozását. Emellett a 3D szkennelt modelleket a tervezői folyamatba építve például személyre szabott ruházatot, az emberi testre tökéletesen passzoló kiegészítőket, termékeinknek pedig egyedi, pontos csomagolást hozhatunk létre.
Otthoni beszerzésre sincs talán jobb alkalom, mint most, az ünnepek előtt. Legújabb high-tech eszközünket eddigi hobbijainkkal (és egy akciós 3D nyomtatóval) kombinálva vagy számunkra fontos embereket és tárgyakat digitalizálva különleges ajándékokat, lakberendezési tárgyakat hozhatunk létre.