Kapcsolódó cikkek
- GKI: a magyarok nem ismerik a mobilfizetési alkalmazásokat 2016. január 21.
- 2016 elején érkezik az Apple Pay Kínába 2015. december 18.
- A jövő hónapban érkezik az LG mobilfizetési megoldása 2015. november 19.
- Nem Samsung mobilokra is érkezhet majd a Samsung Pay 2015. november 5.
- Egyre népszerűbb a Samsung Pay 2015. október 28.
- G Pay névre hallgathat az LG saját mobilfizetési platformja 2015. október 15.
- A mobilalkalmazások nagy száma is gátolja az áttörést a mobilfizetésben 2015. október 13.
- Szélesebb körben elérhető lesz a Cellum Plug and Pay app 2015. október 5.
- Egy McDonald’s dokumentum szerint augusztus 26-án érkezik az Android Pay az USA-ba 2015. augusztus 25.
- Július 14-re tervezik az Apple Pay bevezetését Nagy-Britanniában 2015. július 8.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Fizess Viberrel, WhatsAppal, Messengerrel!
A címben vázolt lehetőség is megnyílik azzal a megállapodással, amelyet ma írt alá a szingapúri fastacash és a magyar Cellum vezére a Buddha Bár és Hotelben.
A megállapodás keretében a két cég megosztja egymással technológiai képességeit és partnerhálózatát, ami újabb lökést ad globális terjeszkedésüknek. A fastacash integrálja a Cellum kiemelkedően biztonságos mobiltárca-megoldását, valamint mobiltranzakciós és kártyatárolási technológiáját, a Cellum pedig felhasználja a fastacash közösségi médián keresztüli fizetési képességeit, valamint kiemelkedő kompetenciáit a felhasználói élmény (UX) és felhasználói felületek (UI) tervezése terén.Kóka János, a Cellum elnök-vezérigazgatója a bejelentéshez hozzátette, hogy az együttműködés új kvalifikált munkahelyeket is teremt Magyarországon, mivel a Fastacash a Dél-Kelet Ázsiai Régióban felmerülő fejlesztési igényeket is a Cellumhoz tereli be. A Cellum pénzintézeteknek, távközlési szolgáltatóknak és kereskedőknek kínált biztonságos mobilfizetési megoldásokat; a fastacash segítségével most kiterjeszti ezket a közösségi oldalakra és üzenetküldő alkalmazásokra, aminek köszönhetően a felhasználók a jövőben a már jól megszokott, kedvenc appjaikból fizethetnek kényelmesen, gyorsan és biztonságosan.
Egy érdekes új alkalmazási terület, amikor vásárlásnál a fizetési gombhoz érve esetleg szülői, rokoni, baráti segítséget kérhetünk az adott árucikk megvásárlásához, s ez a kérés titkosítottan, de a már említett közösségi alkalmazások felhasználásával bonyolódhat. Hivatalosan ez úgy hangzik, hogy a Cellum hálózatát felhasználva a fastacash elindíthatja az új, Request-To-Pay nevű megoldását, amelynek segítségével a felhasználók a közösségi hálókon keresztül, közösen is vásárolhatnak, bevonva egymást – családtagokat, barátokat, ismerősöket- az online és offline tranzakciókba, elektronikus ajándékozásba. Ezáltal azok is hozzáférhetnek az elektronikus fizetési lehetőséghez, akik nem rendelkeznek bankszámlával vagy egyéb pénzküldési lehetőséggel - így válik az együtt lebonyolított tranzakció igazi közösségi élménnyé.