Kapcsolódó cikkek
- Hangfelismerő technológia az iGO primo-ban 2011. december 14.
- Hétmilliárd euró a Galileo navigációs programra 2011. december 1.
- Tartsd szemmel a kedvenced! – Tagg Pet Tracker [Videó] 2012. február 24.
- Becker mitfárer: bemutatkozik a Becker Tranzit 50 2012. február 15.
- Milyen lesz az iPhone 5? 2012. január 26.
- Rendkívül eredményes negyedévet zárt az Apple 2012. január 25.
- Itt a jailbreak az iPad 2 és iPhone 4S készülékekhez - Absinthe A5 [Videó] 2012. január 23.
- Nike+ FuelBand – Fitnesskarkötő Nike módra [Videó] 2012. január 23.
- Önregeneráló iPhone tok a Nissan-tól - Scratch Shield 2012. január 18.
- Botrány Pekingben, hiába várt a tömeg az iPhone 4S-re 2012. január 13.
Legfrissebb híreink
Áprilisi iPhone szentjánosbogarak Európában
Az alant megtekinthető látványos videó szemlélteti a 880 iPhone pozícióját Európa-szerte, melyek tulajdonosai önként töltötték fel készülékeik naplóit a tartózkodási helyükre vonatkozóan.
A videót a CrowdFlow nevű európai weboldal kreálta, s úgy jutottak az ehhez szükséges információkhoz, hogy hasznosították az iPhone egy funkcióját, amivel a környék Wi-Fi hálózatainak adatai és a cellainformációk összegyűjtése alapján képes meghatározni saját pozícióját. Egyébként amikor ez a funkció áprilisban napvilágra került, az iPhone használók ezrei háborodtak fel, - mondván - hogy senki ne kövesse nyomon az ő pozíciójukat a tudtuk nélkül.
A feltöltött naplók folyamatosan információt szolgáltatnak a készülékek aktuális pozícióiról, ennek köszönhetően gönyörűen megfigyelhető azok folyamatos helyzetváltozása.
A CrowdFlow tagja, Michael Kreil magyarázata alapján csak az adott helyszínre és adott időpontra vonatkozó adatok jutottak el hozzájuk az animáció kidolgozásakor, arról nem árulkodtak a naplók, hogy két időpont között milyen útvonalat járt be egy-egy készülék.
Az animáción látható fények erőssége egyenesen arányos a helymeghatározás "frissességével", pontosságával. Ennek megfelelően a homályos foltok a becsült geo pozíciót jelölik. A becsléskor a 30km/h sebesség a mértékadó, ami azt jelenti, hogy úgy terjesztik ki a kör sugarát, amiben az adott készülék - vélhetően - fellelhető, mintha ezzel a sebességgel távolodna az utolsó pontosan meghatározott helyétől (például a legtöbb iPhone nem gyűjtött adatokat az éjszaka folyamán, ezért több fakó foltot láthatunk a videón).
Remélem, sikerült érthetően elmagyaráznom a dolog lényegét, ha úgy gondolod, mégsem, nyugodtan kérdezz a hozzászólások között.
Forrás: cnet