Rövid hírek
- A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
- Újabb támogatott nyelvek érkeznek a Galaxy AI-ban
- Különleges színben kapható a Sony új felhallgatója
- Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
- Használd a saját felszerelésed! A Surveillance Center ezentúl platformfüggetlen
- Érkezik a PaperOffice az ASUSTOR NAS-ra
- Présteszten bizonyítja okostelefonja tartósságát a HONOR
- Új világrekord a HONOR Magic V3 részvételével
- A HONOR uralta 2024 elején a kínai okostelefonos piacot
- A világ legjobb fényképezős okostelefonja a HONOR Magic6 Pro
WiFi otthon, avagy minden kütyünek internet kell
Nem is olyan régen még problémát okozott az internet lakáson belüli megosztása, és itt nem csak a technikai részre gondolok. Sajnos voltak olyan szélessávú előfizetések, melyek még ezt is tiltották. Ma már azonban mindkét problémára van megoldás, és a kapcsolat megosztását végző eszközök is nagy választékban vásárolhatók bármely műszaki áruházban. Ezt a problémát járja körül jelen írásában Játékgyáros.
PDA, PNA, MID és a többiek
Manapság röpködnek a mozaikszavak, sokszor nem is tudjuk mi mit jelent,
melyiket érdemes bizonyos célokra megvásárolnunk. Volt már erre vonatkozó írásunk, de azóta újabb készülékek jelentek meg a piacon, további mozaik szavak kerültek a köztudatba. A következő írás
segítséget nyújthat az eligazodásban, a teljesség igénye nélkül.
Egy kütyümániás dilemmái a vásárlás körül
Bizonyára ismerős az érzés minden kütyümániásnak, aki éppen egy újabb kütyü (természetesen nem hosszútávra tervezve :)) beszerzésén töri a fejét, hogy nem tud választani. Miután ebből a sorból én sem lógok ki, és természetesen megint keresem a legújabb kütyümet, megosztanám vívódásomat, elbizonytalanodásomat az olvasóval.
PDA, felhasználói szemmel II.
A sorozat első részében megteremtettük a kapcsolatot a PDA és PC között, valamint tisztáztunk néhány alapvető dolgot. Ezek közül is a legfontosabb, hogy meghatároztunk néhány felhasználási területet, amire használni szeretnénk új szerzeményünket. Most nézzük milyen alkalmazásokat használhatunk, hogy PDA készülékünk valódi társunk legyen a mindennapok során.
PDA, felhasználói szemmel I.
Sokszor, sok helyen felmerülő kérdés, hogy az alapfunkciókon kívül vajon még mi mindenre lehet használni egy PDA-t? A legegyszerűbb válasz a mindenre, vagy a másik véglet a semmire. Természetesen mindkét véglet indokolható, észérvekkel alátámasztható, de én azt hiszem az igazság valahol középen lehet.
Telefonkönyv mentések, egyszerűen
Gyakori probléma telefon cserénél, és/vagy különböző eszközeink telefonkönyvének frissen tartásánál, adataink másolgatása. A probléma szinte mindenkinél előfordult már, pedig nem is olyan ördöngős feladat rendszerezésük, másolgatásuk. Első sorban a kezdő kütyü-bolondoknak ajánlott olvasmány a következő útmutató, de haladóknak sem haszontalan! Nézzük miről is van szó!
Közkeletű tévedések a PDA-k világában
A mobil világban mozgolódva, és szerénytelenség nélkül mondhatom otthonosan mozogva, sok meglepő kérdéssel, tévhittel találkozom. Természetesen ebben semmi meglepő nincs, hiszen a kívülállók sokszor csak félinformációkra támaszkodva próbálnak tájékozódni. Nézzünk néhány félinformáción alapuló tévhitet.
Mobil mozaikszavak
A hírekben, vagy az árlistákban csak úgy repkednek a kreatívok által kitalált és a köztudatba került mozaikszavak. Minden készüléktípust besorolnak valahová. PDA, PNA, PND, PMP , PDA/GSM kombó, MP3, MP4, MP3P, MP4P. De melyik mit takar valójában? Van átfedés? Piárfogás, vagy valós értékeket takar? Ennek járunk utánna jelen írásunkban.
Újabb videó a RotateMe alkalmazásról
Tagadjuk vagy sem, azért sok olyan megoldás került napvilágra az iPhone megjelenésével, melyet egyéb készülékekben is szívesen látnánk. Ezek közül az egyik, és talán a leghasznosabb tulajdonság a helyzet érzékeny kijelző, ami automatikusan forgatja a képet, ha mi is ezt tesszük a készülékkel. Ráadásul ez az alkalmazás ingyenesen elérhető Symbian eszközeinkre.