Kapcsolódó cikkek
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét 2012. február 8.
- Okostarifa már 1990 forintos havidíjtól 2012. február 2.
- ZTE Era – Tegra 3 és Ice Cream Sandwich 7,8 milliméterben 2012. február 27.
- Androideák újratöltve: indul a Telenor második alkalmazás ötletpályázata 2012. február 24.
- Szupergyors mobilnet a Vodafone-tól már a Kisföldalatti egész vonalán is 2012. február 23.
- ZTE Mimosa X – Adatátvitelből ötös 2012. február 21.
- Nokia Lumia 800 és Lumia 710 a Telenor kínálatában 2012. január 19.
- A Samsung Galaxy Nexus mától kapható a Telenor Netshopban 2011. december 16.
- Novemberben nőtt a mobil-előfizetések száma 2011. december 15.
- Újabb készülékek a Telenor kínálatában 2011. december 15.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
42 Mbps-ra gyorsít a Telenor
Az eredetileg bejelentett 21 Mbps kétszeresére, 42 Mbps-ra gyorsítja Hipernet szolgáltatását a Telenor. Miután a hálózatfejlesztés keretében 584 bázisállomáson már megtörtént az átállás, a minden eddiginél gyorsabb és nagyobb kapacitású, akár 42 Mbps névleges maximális letöltési sebességet biztosító mobil szélessáv a fővárosban és környékén érhető el. Ezzel a Telenor Magyarország rendelkezik jelenleg hazánk legkiterjedtebb HSPA+ hálózatával.
A Telenor Magyarország hálózatfejlesztési projektjének egyik legfontosabb mérföldkövéhez érkezett a 42 Mbps névleges maximális adatátviteli sebesség elindításával. A korábban meghirdetett 21 Mbps-nál is kétszer gyorsabb szolgáltatást elsőként Budapesten és a környező települések közül Budaörsön, Törökbálinton, Érden, Pilisvörösváron, Solymáron, Soroksáron, Százhalombattán, Szentendrén, Szigethalomon, Szigetmonostoron, Szigetszentmiklóson, Dunakeszin, Csobánkán, Diósdon, Halászteleken, Nagykovácsin, Pilisborosjenőn, Pomázon, Szigetújfalun, Taksonyon és Tökölön indítják el. A Telenor eddig az említett területek Hipernet ellátása érdekében 584 bázisállomáson kapcsolta be és tesztelte a 42 Mbps névleges maximális letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességű technológiát.
„Hálózatfejlesztésünk eredményeként nemcsak az adatforgalom sebessége nő, hanem az állomások kapacitása is megkétszereződik: ezek a továbbiakban – a megnövelt rádiós erőforrásoknak köszönhetően – több ügyfél egyidejű, jobb minőségű, stabilabb kiszolgálására alkalmasak. Ennek köszönhetően azon előfizetők számára is érzékelhető a szolgáltatás minőségének javulása az új hálózatba bekapcsolt területeken, akik még nem rendelkeznek Hipernet-képes eszközökkel.” – hangsúlyozta a technológia bevezetése kapcsán Huszlicska József, a Telenor műszaki vezérigazgató-helyettese.
A Hipernet 42 Mbps névleges letöltési sebességével valós alternatívát jelent a helyhez kötött szolgáltatással szemben, így kompromisszumoktól mentes internethasználatot tesz lehetővé szinte bárhol, bármikor a Telenor előfizetői számára. A Telenor listaáron nettó 53 milliárd forint értékű hálózatfejlesztésével így – a kormányzati célokkal összhangban – hozzájárul a leszakadóban lévő területek felzárkóztatásához, a digitális írástudatlanság felszámolásához, s az ország versenyképességének javításához. A Boston Consulting Group felmérése szerint a mobilszélessáv terjedése számottevő mértékben hozzájárul a munkahelyteremtéshez: 2020-ig 88 ezer új munkahely jöhet létre, és akár 44 ezer új vállalkozás indulhat el ennek hatására. Ezen túl a mobilinternet-penetráció növekedése segíti az oktatás és a kreatív iparágak fejlődését, illetve az e-kormányzati kezdeményezések terjedését.
A Hipernet szolgáltatás elindításával együtt a Telenor kiemelt hangsúlyt fektet az új hálózat igénybevételéhez szükséges mobileszközök és ajánlatok elérhetővé tételére. Ennek részleteiről a társaság hamarosan tájékoztatást ad. A hálózat sebességével kapcsolatban fontos figyelembe venni, hogy a 42 Mbps maximális sebesség egy névleges érték, amely az adott területen a szolgáltatást biztosító hálózati technológia elérhetőségének, az azt támogató készülék meglétének, illetve a hálózat aktuális leterheltségének függvénye.