Kapcsolódó cikkek
- Megérkezett a Nexus 4 2012. október 30.
- Bemutatkozott a Nexus 10 2012. október 30.
- Nexus 7 - 32GB-os változatban, 3G modemmel is 2012. október 30.
- Képeken és videón a Nexus 10 2012. október 29.
- A Sandy hurrikán miatt csúszik a Google sajtótájékoztatója 2012. október 29.
- Már október végén bemutatkozhat a Nexus 10 2012. október 26.
- Máris előrendelhető a Nexus 4? 2012. október 26.
- Sajtófotón az LG Nexus 4 2012. október 25.
- Motorola: Android frissítés helyett kedvezmény 2012. október 25.
- Biztos, hogy hó végén debütál az LG Nexus mobilja 2012. október 24.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Mik az Android 4.2 Jelly Bean újdonságai?
Habár az Android rendszer legújabb, 4.2-es verzióját is a Jelly Beannek hívjuk, olyan jelentős újításokat vonultat fel, mint a Photo Sphere, a Multi-User Support, vagy a Gesture Typing, ezért simán megérdemelt volna egy új fantázianevet.
A lefújt sajtóesemény dacára a lelepleződtek az új Nexus modellek (32 gigás és 3G-s Nexus 7, Nexus 10, Nexus 4). Persze a kütyük mellett az Android 4.2 Jelly Bean rendszer is bemutatkozott, mely rengeteg felhasználó-központú funkcióval lett gazdagabb.
Ebben a cikkben az Android 4.2 Jelly Bean újdonságait tárgyaljuk ki, a készülékekről szóló írásokat a fenti linkeken találod.
Az új Jelly Bean minden eddigi Android verziónál szerethetőbb lett. Ezt azért merjük állítani, mert olyan funkciókat vonultat fel, melyek könnyebbé teszik a felhasználók mindennapjait.
A Notification Power Controls segítségével már rögtön az értesítési sávból ki/bekapcsolhatunk olyan gyakran használt funkciókat, mint például a WiFi, a Bluetooth, a fényerő, vagy az adatkapcsolat. Ezzel a megoldással már több gyártó egyedi kezelőfelületén találkoztunk, ám a natúr Android rendszerben most jelent meg először. A Google annyival dobta fel a dolgot, hogy két ujjal történő lehúzás esetén alapból megjelennek a kis kapcsolók, míg egyujjas lehúzáskor csak egy gomb jelenik meg, mellyel előhívhatjuk őket. Így csak akkor foglalják a helyet a kis widgetek, amikor mi szeretnénk.
Megjelent a rendszerben a Multi-User Support, azaz a több felhasználós üzemmód, ám ez érthető módon csak a táblagépekben jön elő. A funkció nagyjából ugyanúgy működik, mint a PC-ken: lezárt képernyőről több fiókba lehet lépni, az egyes fiókok a hozzájuk tartozó felhasználó hátterét, dokumentumait, naptárát, fiókjait, alkalmazásait, beállításait stb. tartalmazzák.
Hasznos, de alkalmazásokkal könnyen pótolható újítás a Gesture Typing, melynek lényege, hogy csak át kell suhannunk ujjunkkal az leírni kívánt szó betűin, s a rendszer kitalálja, hogy mire gondoltunk. Ha nem teljesen egyértelmű, hogy milyen szót akarunk leírni, akkor több felajánlott lehetőség közül választhatjuk ki a megfelelőt. Több, a Play Store-ból letölthető app is elhozza készülékünkre ezt a szövegbeviteli módot, ilyen például a Swipe és a SlideIT Keyboard.
A Google Now immár alkalmazások automatikus indítására, illetve naptárbejegyzés felvételére is alkalmas, ráadásul bővült a beállítási lehetőségek tárháza és új kártyák jelentek meg a szolgáltatásban. Ilyen kártyák például a koncertek, a közelben lévő, népszerű fotóhelyszínek, vagy a részvények.
Az Android 4.2 legizgalmasabb újítása a fotózás szerelmeseit szólítja meg. A Photo Sphere jóvoltából olyan képeket készíthetünk, mint amilyenekkel a Google Street View-ban találkozunk. Egy helyben állva minden irányba pásztázhatunk a készülékünk kamerájával, míg egy teljes gömböt nem kapunk, mely maradéktalanul visszaadja a körülöttünk lévő világot. A Photo Sphere-t minden szónál jobban leírja az alábbi videó.
A rendszer további újdonságai közé tartozik a dokkolt, vagy tétlen állapotú eszköz képernyővédőjeként működő Daydream, mely a felhasználó albumait, vagy a Google Currents friss híreit varázsolja a képernyőre. A megújult óra alkalmazás és a lezárt képernyő parancsikonjai is említést érdemelnek, de a Miracast vezeték nélküli megjelenítő támogatásról sem szabad megfeledkezni, mely révén egy csapásra egy HDTV-re vagy egy monitorra vetíthetjük androidos kütyünk képernyőjét.
[Forrás: Android.com, AndroidPolice]