Kapcsolódó cikkek
- Sajtófotón a BlackBerry Classic (Q20) és az óriási Passport (Windermere) 2014. június 20.
- Újra nyereséges a BlackBerry – és talán az is marad 2014. június 20.
- Hivatalos Amazon App Store elérést kapnak a BlackBerry mobilok 2014. június 20.
- Újabb kört fut a piacon a BlackBerry Bold 9900 2014. június 10.
- A BlackBerry 10 felhasználók szeretik az Android alkalmazásokat 2014. június 4.
- Világszerte frissülnek a BlackBerry 10 mobilok 2014. május 28.
- Tarol Indonéziában a BlackBerry Z3 2014. május 14.
- BlackBerry Windermere – gesztusokkal vezérelhető fizikai QWERTY gombsorral? 2014. május 8.
- BlackBerry Z3 – május közepétől, 43 ezer forintért 2014. április 28.
- Q20 helyett Classic néven jön a BlackBerry megváltója 2014. április 22.
Legfrissebb híreink
- Hisense a CES-en: Újradefiniált házimozi-élmény, innováció a LED technológiában, Pantone-együttműködés
- A Knox Suite immár skálázható csomagokban elérhető
- Legendás ökölvívó mutatta be az új HONOR okostelefont
- A TCL több díjat is elnyert kijelző-innovációiért és intelligens otthoni megoldásaiért a CES-en
- Itt az új Sandberg USB-C dokkoló és arcfelismerő webkamera
Miért a Passport lehet az eddigi legjobb BlackBerry?
Szeptemberben debütál a BlackBerry első óriásmobilja, a teljes QWERTY gombsorral felvértezett Passport. Összegyűjtöttük a legfontosabb érveket, miért ez a formabontó készülék lehet a kanadai gyártó megmentője.
A múlt héten megtudtuk, hogy a BlackBerry nyereséggel zárta a legutóbbi pénzügyi negyedévet, a cég mobil platformja, a BlackBerry 10 pedig az ősz folyamán frissül, s ennek keretében hivatalosan megjelenik benne az Amazon App Store a teljes kínálatával együtt, ami mintegy 240 ezer androidos alkalmazást foglal magába. Mindezek tudatában joggal csillanhat fel a BlackBerry rajongók szeme, de a fejlemények sora még nem ért véget, hiszen megjelent egy sajtófotó a gyártó két új, ősszel debütáló okostelefonjáról, melyekről eddig csak keveset hallhattunk.
A korábban Q20-ként híressé vált Classic és a Windermere kódnevű Passport modellekről van szó, melyek közül utóbbi lehet a BlackBerry megmentője, aminek népszerűségét meglovagolva a kanadaiak idővel újra a mobilpiac egyik legmeghatározóbb szereplőjévé válhatnak. Nézzük meg, melyek azok a tények, amik a BlackBerry Passport diadalát vetítik előre!
1. Nagy kijelző – több tartalom
A Passport előlapján egy 4,5 hüvelykes, 1440 x 1440 pixel felbontású érintőkijelző terül el. A QWERTY gombsorral szerelt készülékek körében példátlan nagyságú megjelenítő jóvoltából a felhasználó egyszerre több adatra nyer rálátást. Kényelem szempontjából is nagy jelentőséggel bír a méretes kijelző, hiszen sokkal pontosabban szerkeszthetők rajta keresztül például a dokumentumok, táblázatok, sőt a mindennapi használat során is egyszerűbb kezelhetőséget biztosít.
2. Egyesül a QWERTY-s és az érintőkijelzős világ
Mivel a méretes kijelzőn túl egy fizikai QWERTY gombsor is helyet kapott a Passport repertoárjában, a készülék kvázi egyesíti e két világ előnyeit. A nagy megjelenítőn élvezhető minőségben internetezhetünk vagy filmezhetünk, a fizikai gombsor pedig lehetővé teszi a hosszabb e-mailek kényelmes megírását, ami egy virtuális gombsoron kevésbé pozitív élmény. További pozitívumként írhatjuk fel – bár erről majd csak a gyakorlati tapasztalatok tükrében bizonyosodhatunk meg –, hogy a Passport háromsoros billentyűzete újszerű módon érintésérzékeny képességgel rendelkezik, így a megszokott lehetőségeken túl egyéb megoldásokat is kínál, melyek révén még egyszerűbbé válik a szövegszerkesztés (pl. szövegkijelölés, görgetés, ékezetes betűk bevitele, szövegtörlés stb.) az eszközön.
3. Stabilitás és biztonság
A Passport értelemszerűen a BlackBerry 10 operációs rendszer köré épül, mely a gesztus-alapú vezérlés révén egyszerűen kezelhető, ugyanakkor gyorsan és stabilan fut. Ezeken felül a platform ütőkártyája azokban a biztonsági megoldásokban rejlik, amik ideálissá teszik arra, hogy a vállalati ügyfelek, illetve a kormány is használja őket.
4. Vége az alkalmazás krízisnek
A BlackBerry 10 legnagyobb hiányosságaként a kevés rendelkezésre álló alkalmazást szokták felhozni. Ezt a problémát egy csapásra megoldhatja az Amazon App Store hivatalos megjelenése a platformon, ami – ahogy már fent is említettem – cirka 200 ezer androidos appot kínál majd letöltésre a BlackBerryk számára. A kibővült paletta a rendszer 10.3-as rendszerfrissítésével érkezik, azaz a szeptemberben bemutatkozó Passporttal már kedvünkre csemegézhetünk az alkalmazásokból.
Természetesen a nagy előnyök mellett néhány hátrány is felírható a Passporthoz. Például nem a szimpla okostelefonok, hanem a kevésbé elterjedt phabletek kategóriáját képviseli, így kevesebb az esélye a népszerűségre. A BlackBerry nyilván úgy gondolja, hogy a nagyágyúra vágyók majd a Passportra teszik le voksukat, akik pedig kompaktabb, de hasonlóan okos megoldást szeretnének, a Classic személyében találnak ideális társra. Nagy kérdés, hogy vajon bejönnek-e a cég számításai, hiszen nincs túl sok lehetősége, mivel ebben az évben a Passport és Classic modellek mellett csupán egy telefonnal rukkolt elő (BlackBerry Z3), mely a fejlődő országok meghódítására született.
[Forrás: IntoMobile]