Kapcsolódó cikkek
- Letölthető a Windows 8 nyilvános bétája 2012. február 29.
- Minute of Mango: Trükkök Windows Phone felhasználóknak [Videó] 2012. február 23.
- Képernyőfotók „beszélnek” a Windows Phone Tangóról 2012. február 16.
- Február 29-én indul a Windows 8 publikus béta tesztje 2012. február 9.
- Kinect Star Wars: Tanuld meg irányítani az Erőt! 2012. február 8.
- Ingyenes Windows Phone szakkönyv a Microsofttól 2012. január 17.
- Las Vegasban mutatkozik be a Windows Phone Tango 2011. december 21.
- 3200 androidos rémtörténet ingyen Windows Phone mobilokért 2011. december 19.
- Microsoft dokumentum-megosztás iPhone-ra és Windows Phone-ra 2011. december 19.
- Microsoft-Nokia konferencia: bemutatkozik a Mango 2011. november 11.
Legfrissebb híreink
- Nagy felbontás, gyors sebesség és MI-alapú képfelismerés
- A Sony bejelenti az első G Master F2-es rekesznyílású standard zoomobjektívet
- T-esport Bajnokság: Európa legjobbjai mérkőztek meg a hétvégi budapesti döntőn
- Idén az üvegfalak áttöréséről szól a telekom ünnepi kampánya
- A Samsung különleges megoldásait díjazták
Lezárult a felvásárlás, indul az MS-kype
Bár a Skype májusban bejelentett felvásárlását néhány országban vizsgálja még az illetékes versenyügyi hatóság, az Európai Unió versenyjogi végrehajtó szerve, az Európai Bizottság 2011. október 7-dikén engedélyezte az akvizíciót, így a Microsoft joggal tekintheti mostantól a Skype-ot saját szolgáltatásának, és a felvásárlást lezártnak.
A Microsoft és a Skype felügyelőbizottsága még 2011. május 10-én egyezett meg arról, hogy a Microsoft 8,5 milliárd dollárért megvásárolja a VoIP-szolgáltatásokkal világelsőséget szerzett társaságot a Silver Lake vezette befektetési csoporttól. Az önálló Skype divízió élére a vállalat eddigi vezérigazgatója, Tony Bates kerül.
„A Skype egy nagyszerű termék és márka is egyben, amelyért emberek milliói rajonganak az egész világon. Nagyon várjuk, hogy megkezdhessük a közös munkát a Skype-al, és új útjait találhassuk meg a családtagok, barátok és munkatársak kommunikációjának” – mondta Steve Ballmer, a Microsoft Corp. elnök-vezérigazgatója.
A Skype önálló divízióként fog működni a Microsofton belül, amelynek az élére Tony Bates, a Skype eddigi vezérigazgatója kerül közvetlenül Steve Ballmer beosztottjaként. A Skype üzletág továbbra is a jelenlegi formában, a jelenlegi termékekkel szolgálja ki a felhasználókat, hosszabb távon azonban mélyebben is integrálódik a Microsoft termékpalettájába. A Skype alkalmazottai a már meglévő telephelyeken folytatják a munkát egyebek mellett Észtországban, Csehországban, Oroszországban, Svédországban, az Egyesült Királyságban, Luxemburgban, Japánban, Szingapúrban, Hong Kong-ban és az Egyesült Államokban.
A Microsoft és a Skype tudásának egyesítésével lehetővé tehetjük, hogy a fogyasztók és a cégek új útjait találják meg a kommunikációnak. Ennek révén felgyorsíthatjuk a Skype céljának, a napi egymilliárd felhasználónak az elérését” – hangsúlyozta a célokat Tony Bates.
A 2003-ban alapított Skype-ot 2005 szeptemberében vásárolta meg a világ legnagyobb aukciós portálját üzemeltető eBay, 2009 novemberében pedig a Silver Lake befektetési csoport tulajdonába került. A Skype az elmúlt években lenyűgöző fejlődésen ment keresztül, hiszen új termékeket és bevételi csatornákat alakított ki, stratégiai felvásárlásokat hajtott végre, megszerezte a P2P-hálózatához kapcsolódó szellemi tulajdonjogokat, és mindeközben kiváló vezetői csapatot épített fel.
A Skype eladását levezénylő, Silver Lake által vezetett befektetői csoporthoz tartozik még az eBay International AG, a CPP Investment Board, az Europlay Capital Advisors-szal partnerségben a Joltid Ltd. és Andreessen Horowitz.